[RELACJA]FSO M.-20 "WARSZAWA" (MODELIK)

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
mar0237

#91 Post autor: mar0237 » 2008-04-29, 19:08

naprawa w większości skończona zostały tylko małe poprawki
Obrazek Obrazek Obrazek

mar0237

#92 Post autor: mar0237 » 2008-04-30, 16:07

zrobiłem troche zderzaka i podpórkę maski oczywiście zderzak bez retuszu z powodu braku farbek
Obrazek
mam małe pytanko gdzie najlepiej podłączyć przewody akumulatorowe? bo ja się na tym nie znam :-(
Obrazek
ps: zamówiłem te szczęsne farby akrylowe 24 tubki po 12 ml bo narzazie model wygląda jak kilka nieszczęść te plamki to mnie rozwalają hahaha :lol: :mrgreen:
nic to ja sie zabieram do roboty

Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

#93 Post autor: Ceva » 2008-04-30, 16:24

mar0237 pisze:gdzie najlepiej podłączyć przewody akumulatorowe? bo ja się na tym nie znam :-(
Jeden do rozrusznika, a drugi do masy czyli nadwozia w pobliżu akumulatora z lewej strony ( o ile dobrze pamiętam ).

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#94 Post autor: Matrix_OST » 2010-12-27, 23:12

Ciekawe czy Warszawa jest ukończona. Model jest bardzo wymagający...Nie wiem jak autor mógł zrobić coś takiego że oklejka zwykłego walca jest za wąska żeby koło okleić? I to przy komputerowym projekcie?

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#95 Post autor: belfast » 2010-12-27, 23:19

jak to mówią : "medycyna radziecka zna i takie przypadki" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#96 Post autor: Matrix_OST » 2010-12-28, 13:20

Pozwolę sobie do tej relacji wkleić moją Warszawę. Na sam początek takie zdjęcie:
Obrazek

Widać, że autor zna dobrze pojęcie słowa ironia..

Na poniższym zdjęciu widzicie na pewno taki walec pomiędzy "kłami" zderzaka. Autor nawet taką prostą część zrobił za wąską. I gdyby nie malowanie lub zapas koloru to by było na pół białe a na pół szare...

Obrazek

Podłokietnik cz. 66 b. Chyba widać gdzie powinna być przyklejona. Ale ja się pytam jak ona ma być przyklejona skoro w tym miejscu są kanapy i nie ma miejsca żeby to tam wcisnąć. Poza tym z na tylnej kanapie trzeba jeszcze zamocować takie wybrzuszenie na nadkola. I ten podłokietnik przy takim zaprojektowaniu powinien być w połowie w kabinie i w połowie w nadkolu...

Obrazek

Tutaj widzicie przednią kanapę. Miała chyba się zmieścić w te ramkę po środku kabiny. Ale niestety się nie zmieściła i oparcie musiałem przykleić w połowie siedziska. Co widać na załączonym zdjęciu. Pomalowane farbą, ale przebija jeszcze nr części jaka w tym miejscu powinna być przyklejona... (47a).

Obrazek

Na tych dwóch zdjęciach widać, że wycięcie nadkoli ma się nijak do średnicy kół... Myślę, że to choć trochę widać.
Obrazek Obrazek

Jestem też daleki od optymizmu jeśli chodzi o pasowanie dachu do reszty karoserii.

Obrazek

I pytanie czy Warszawa była aż tak wysoka? Bo jak ją postawie na kołach to wygląda prawie jak miejska terenówka :-P

Obrazek

Jedyne co w miarę trzyma poziom to podwozie. Ale tak. Pióra resorów był za długie i trzeba było przycinać. Choć to mały problem. Według szablonów pół ośki powinny być w miarę wąskie a okazuje się że muszą być szersze.. Więc po co szablony w skali "1:1"? Tak samo z tylną ośką. Jak przechodzą przez opony to jest luz. A już przez tylny most trzeba było ostro szlifować żeby weszło...

Obrazek

Podsumowując to co do tej pory zrobiłem. Model jest tragedią.. Nie polecam go nikomu i się zastanawiam czy go kończyć... Przepraszam Marcina za zaśmiecenie wątku. Ale musiałem to wyrzucić z siebie bo bym nie zdzierżył... I ten pan niech zajmie się czymś innym (projektant) bo ciężki chleb pewnie ma z tego... Jak ktoś raz się przewiezie to drugi raz szerokim łukiem ominie go...

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#97 Post autor: scorpions » 2010-12-28, 15:11

Kamil , wczoraj sie obudziłeś ?? Przecież od dawien dawna wiadomo , że modele Aviatora są tylko dla wytrwałych. A tak poza konkursem , to nie masz juz czego kleić , tylko Warszawe ( choć ciężko to Warszawą nazwać ).

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#98 Post autor: Matrix_OST » 2010-12-28, 21:45

Scorpions wiem, że konkurs już nieważny. Ale nie mogę zmienić nagłówka tematu bo już zbyt dawno temu rozpocząłem temat. Nie no budzę się zawsze rano :-P Ale chciałem sam spróbować się zmierzyć z jego modelami.. Widać nie ma co więcej ich ruszać...

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#99 Post autor: scorpions » 2010-12-28, 22:17

Hm , chyba się nie zrozumieliśmy , z tym obudzeniem to chodziło mi stwierdzenia , że w modelu to i tamto nie pasuje , od dawien dawna wiadomo , że modele Aviatora nadaja sie do ... ( niech każdy sobie dopowie ) , a stwierdzenie poza konkursem odnosiło się do tematu Warszawy , mówiąc inaczej , chciałem rzec a tak po za tym , nie masz co kleić ; tylko Warszawy , o to mniej więcej mi chodziło.

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#100 Post autor: Matrix_OST » 2010-12-28, 22:26

Ja myślałem że odnosisz się może do wątku z moim Starem 20 ;-) Bo tam jakiś konkurs był.. Ale ok ;-) Ten model dał mi ostro w kość ( Warszawa). Podziwiam Cię, że dużego Fiata skleiłeś...

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#101 Post autor: scorpions » 2010-12-28, 22:46

Matrix_OST pisze:Podziwiam Cię, że dużego Fiata skleiłeś
Też sie podziwiam :mrgreen: tą Warszawę kiedyś skleiłem , ale że nic do niczego nie pasowało to ją machnąłem na zielono , niestety jej wygląd nie napawał mnie radością , a wręcz przeciwnie , w związku z czym juz jej nie mam.
Tak wyglądała :

Obrazek

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#102 Post autor: Matrix_OST » 2010-12-28, 22:54

Faktycznie widać, że dach i maska to jakby od innego samochodu została zaadoptowana... Ale i tak że to skleiłeś kiedyś.

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#103 Post autor: scorpions » 2010-12-29, 13:02

Samo życie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”