[Relacja] FAI Modelik 3/08

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Wicio
Posty: 841
Rejestracja: 2007-06-18, 18:32
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

#16 Post autor: Wicio » 2009-11-07, 11:57

Sprudin podziwiam Cie za wykonania ramy podwozia wraz z mostami nie mówiąc już o kołach ze szprychami. Wagon cierpliwości. :-D

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#17 Post autor: Sprudin » 2010-08-16, 22:09

Hellou:)

Kopę lat jak to mówią...miało być szybciej, jest jak zwykle. Znów wiele się zmieniło od ostatniej aktualizacji, wszędzie poza modelem ofkorz:) Dość powiedzieć żem już nie student... :shock: Cosik tam się klei, żeby nie było :) Poza surówkami i magazynkami do T28 podłubalem trochę przy tym czymś. Niestety, efekty mnie nie zadowalają do końca ale tak to już pewnie jest:) Żeby nie zanudzać, fotki:


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kilka słów o mojej pracy. Co do spasowania, wszystko ok, przestrzegam jedynie o dokładności. Polecam także podzielić blachy pancerza na pojedyncze płaszczyzny, ułatwia równe przyklejenie elementów choć jak widać mnie nie do końca się powiodło. Błędy wynikają z moich zardzewiałych troszkę łap. Nie do końca jedynie wiem dlaczego w części otworów w karoserii wystaje 1mm kołnierz poszycia wewnętrznego. W drzwiach je usunąłem, w chrapach dałem se narazie siana, pomierzę elementy i wtedy podejmę decyzję. Kierownica jak widać nadal z wykrojnika ale spadać, tak pozostanie :P Jak widać został mi jeszcze jeden "magazynek" oraz drobiazgi przy wizjerach kierowcy i wnętrze będzie można zamykać. Ofkorz, będą też nity:) Co do krawędzi, jeszcze nad nim popracuję.
Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Tylna, zaokrąglona część podłogi kabiny...Coś musiałem ciężko skopsać bo zabrakło mi tam jakichś 2mm plus krzywizna na tylnej ściance nie zgadzała się z układem podłogi. Nie pamiętam dokładnie prawdę mówiąc co mogło być przyczyną, jednak przestrzegam aby uważać na tym etapie.
Tyle, wracam do dłubania.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”