[R] Szary Myśliwiec ze stajni Fokkerów, czyli E.III

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#16 Post autor: edipodium » 2009-01-25, 09:50

Już myślałem że zwątpiłeś i odszedłeś na dobre, na szczęście widzę że jeszcze nie jest tak źle. Fajnie że kończysz fokkerka :-D . Wykałaczki będziesz czymś malował prawda?
Pozdro!

Awatar użytkownika
Petlakow
Posty: 191
Rejestracja: 2007-03-24, 18:47
Lokalizacja: Toronto (Canada)

#17 Post autor: Petlakow » 2009-01-25, 13:53

Tak zostaną pomalowane na stalowo. Czterocyfrową farbą humbrola.

Awatar użytkownika
Petlakow
Posty: 191
Rejestracja: 2007-03-24, 18:47
Lokalizacja: Toronto (Canada)

#18 Post autor: Petlakow » 2009-01-28, 19:50

Dziś wykonałem małe szlifowanie kół. Niestety wciąż nie wychodzi tak jak powinno. Postanowiłem że całą opone zaleję cyjanoglutem. By w trakcie następnego szlifowania móc uzyskać odpowiednią gładkość. Wcześniej jednak postanowiłem odtworzyć konstrukcję kadłuba i płatów. Zgrabnie mi to wyszło. Narazie nie mogę powiedzieć do czego jest mi to potrzebne. Narazie pokazuje naświeższe zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Byłbym zapomniał zaszpachlowałem też końcówki płatów. Dla wyrównania.
I jedną myśl trzymam w palcach. Czy robić pod ten model winnietkę?
A jak wy myślicie. czekam na opinie w tej sprawie.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#19 Post autor: tad » 2009-01-28, 20:27

Petlakow pisze:I jedną myśl trzymam w palcach. Czy robić pod ten model winnietkę?
Nie - nie rób. Czas zmarnowany na winietę poświęć na zrobienie kół - jeszcze raz. Tym razem porządnie. Chyba nie zamierzasz na serio przykleić do modelu tego czegoś na zdjęciu? W sprawie robienia kół poczytaj poradnik na mojej stronie.

"Zaszpachlowane" końcówki całkowicie zepsuły - ten słaby skądinąd - model. Teraz nadaje się tylko do wyrzucenia - wstyd go pokazywać publicznie.
TAD
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 20:29 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#20 Post autor: edipodium » 2009-01-28, 20:27

Petlakow pisze:A jak wy myślicie. czekam na opinie w tej sprawie.
Dobra, będę szczery. Po kiego grzyba nakleiłeś te paski na kadłub i skrzydła, takiego czegoś nie było, tam były uwypuklenia a nie jakieś paski :evil: .
Ciągle mam nadzieję że ukończysz jakoś ten model, ale moje zdanie jest takie że znowu coś kombinujesz żeby było lepiej i znowu na końcu nic z tego nie wyjdzie.
Pozdro!

Awatar użytkownika
Petlakow
Posty: 191
Rejestracja: 2007-03-24, 18:47
Lokalizacja: Toronto (Canada)

#21 Post autor: Petlakow » 2009-01-28, 22:33

Oj panowie nie wiecie co piszecie. Mam plan którego nie mogę ujawnić. Jak nie chcecie to mogę znowu przejść na urlop. Ale już wtedy usunę się całkowicie. Więc get out please.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#22 Post autor: tad » 2009-01-28, 23:28

Nie - nie przechodź na urlop! Broń Boże! Strata takiego wartościowego modelarza rozłoży forum na łopatki a nas pogrąży w żałobie. Kto będzie robił takie znakomite modele?
TAD

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#23 Post autor: Matrix_OST » 2009-01-28, 23:55

Oj tam bez sarkazmu TAD ;-) A Ty Petlakow nie unoś się niepotrzebnie honorem, tylko walcz (klej) dalej.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#24 Post autor: edipodium » 2009-01-29, 08:51

Słuchaj, nie chcę żebyś przechodził na jakiś tam urlop, tylko żebyś skleił model jak reszta początkujących modelarzy (bo na razie ciągle takim jesteś). Jeśli ten Twój plan powiedzie się i to z dobrym skutkiem to super, ale zazwyczaj takie przypadki kończą się klapą. Już nie raz były tu relacje modelarzy ze słomianym zapałem i wielkimi marzeniami i jak się skończyło? Nie wiadomo bo zniknęli, a ich "wielkie projekty" stoją odłogiem. Przemyśl to trochę, bo nie warto porywać się z motyką na słońce. Ja może początkującym modelarzem już nie jestem, ale moje umiejętności są ciągle słabe, dla tego trzymam dystans do niektórych modeli i technik.
Pozdro!

Awatar użytkownika
Petlakow
Posty: 191
Rejestracja: 2007-03-24, 18:47
Lokalizacja: Toronto (Canada)

#25 Post autor: Petlakow » 2009-01-29, 14:21

Tadziu to krytykuj moje działania ale w wyrafinowany sposób. Jezli mogę Cię oto prosić.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#26 Post autor: tad » 2009-01-29, 15:27

Petlakow - dlatego napisałem - popraw przynajmniej koła - można je zrobić jeszcze raz. Nawet, jeśli modelu to nie uratuje, to przynajmniej ten element będziesz miał przećwiczony.

Wziąłeś się za dość trudną wycinankę jak na początek. Polecam Ci świetne projekty p. Mistewicza - nie są uproszczone, ale zrobione tak, że przyjemnie się je klei. I zasadą jest ścisłe trzymanie się opisu - dodawanie od siebie rzeczy (paski na skrzydłach, szpachlowanie) będzie miało sens, gdy opanujesz podstawy.

Przepraszam za złośliwości.
TAD

Awatar użytkownika
Petlakow
Posty: 191
Rejestracja: 2007-03-24, 18:47
Lokalizacja: Toronto (Canada)

#27 Post autor: Petlakow » 2009-01-30, 23:16

Ja nie jestem początkujący:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zdjęcią temu dowodzą. A że brakuje mi miejsca na składowanie modeli leżą wszędzie. Drugie tyle leży w pudełkach. Więc przestań nazywac mnie począktującym. Żeby mi to było ostatni raz. Najbardziej irytuje mnie w ludziach to że udają najmądrzejszych a tak naprawdę to ciemne masy.

Szpachlowanie się udało. Wytarłem bardzo dokładnie końcówki płata. Są gładkie jak pupcia niemowlęcia. Ba! i nie mają żadnych uskoków ani innych niedoskonałości.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#28 Post autor: tad » 2009-01-31, 01:16

No fakt - początkujący nie jesteś - w takim razie powiem jak do doświadczonego modelarza: ten Fokker jest sklejony byle jak, ubrudzony, niechlujny, niestaranny, zniszczony szpachlówką (pomaluj i zaznaczę strzałkami miejsca, w których już teraz widzę przeskoki - ciekawi mnie jak sobie poradzisz z różnicami kolorystycznymi malowania), koła są zrobione żenująco źle (nieoszlifowane).

Jako doświadczony modelarz pewnie potrafisz nam wskazać jakiś wyższy, mistyczny sens naklejenia tych pasków na skrzydłach? Bo na zwykły rozum biorąc to jest fantazja odległa od rzeczywistości. Jak to wyjaśnisz?

Jako doświadczony modelarz zapewne zrobiłeś sobie dowcip z tą kratownicą podwozia z patyczków od szaszłyków, bo na pewno wiesz, że są za grube - o wiele za grube?

Na pewno też zażartowałeś sobie, mówiąc, że ta pomięta i posklejana byle jak osłona silnika (nazwę pisze się chyba inaczej) to Twoje ostatnie słowo? Doświadczony modelarz dałby radę bez pomięcia, skleiłby wszystko starannie, wyretuszował, dopasował (!).

Zapewne ten niedoretuszowany, pomięty kadłub samolotu, pełen szpar i nierówności - to dopiero ćwiczenie? Jako doświadczony modelarz chyba nie pokazałbyś tego na serio?

O inne rzeczy zapytam jak pooglądam dokładniej obrazki, ale już teraz jako doświadczonemu modelarzowi mogę powiedzieć, że pokazując tak źle sklejony model kpisz ze swojego "doświadczenia".
TAD

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#29 Post autor: edipodium » 2009-01-31, 15:45

Petlakow pisze:Więc przestań nazywac mnie począktującym.
A to w takim razi przepraszam. Ale szczerze to mam wrażenie że większość tych modeli nie jest twoja, albo kompletnie nie przykładasz się do tego co robisz. Tak jak wyżej pisał tad, gdybyś był, że tak to nazwę, "po" tylu modelach to powinieneś robić modele dużo lepiej.
Jestem bardzo ciekaw co z tego wszystkiego Ci wyjdzie (kolega tad pewnie też ;-) ).
I jeszcze jedna sprawa. Nie przypominam sobie by ktoś Cię tu obraził (no może nie licząc jednego sarkazmu :-P ), więc z łaski swojej nie obrażaj nas. Jestem przekonany że zdanie:
Petlakow pisze:Najbardziej irytuje mnie w ludziach to że udają najmądrzejszych a tak naprawdę to ciemne masy.
jest kierowane głównie do mnie i tad'a. Ja się wcale nie uważam za mądrzejszego i nie życzę sobie by ktoś mnie nazywał ciemną masą :evil: !
Posłużę się twoimi słowami:
Petlakow pisze:Żeby mi to było ostatni raz.
Skoro mnie za takiego uważasz, to już więcej nic w tej relacji nie napiszę. Powodzenia z modelem!

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#30 Post autor: Matrix_OST » 2009-02-01, 10:05

Fakt rację trzeba Ci przyznać, że posiadasz pokaźną kolekcję modeli. Ale jest takie stare porzekadło: Nie ilość lecz jakość. A jak z ich jakościom ciężko to ocenić. I przez takie powiedzenie
Petlakow pisze:Żeby mi to było ostatni raz. Najbardziej irytuje mnie w ludziach to że udają najmądrzejszych a tak naprawdę to ciemne masy.
tylko pokazujesz, że jesteś zwykły gówniarz. I nie stawiaj do pionu wszystkich tu obecnych. Tyle co chciałem powiedzieć w tej relacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”