"Kubuś" - Powstańczy Samochód Pancerny [G]

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

"Kubuś" - Powstańczy Samochód Pancerny [G]

#1 Post autor: edipodium » 2012-03-24, 14:22

Witam!
Po sklejeniu B-17 miałem wziąć się za meśka, ale coś nie poszło i 109-ka znowu poszła do szafy. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. ;-) Jakaś wena mnie wtedy przeogromna natchnęła na klejenie i skleiłem powstańczego „Kubusia”. Jest to model z serii karto nówek wydanych przez Muzeum Powstania warszawskiego. Na okładce modelu pisze że jest on w skali 1/35, ale tak naprawdę jego skala to 1/25. Model skleja się bardzo przyjemnie, jego opracowanie natomiast pozostawia wiele do życzenia, jest strasznie uproszczone, brak jakiegokolwiek podwozia to największa „łatwizna” w tym modelu. Nie mogłem tak tego zostawić, więc dodałem parę rzeczy od siebie, a mianowicie dorobiłem podwozie (nie najwyższych lotów, ale przynajmniej jest :-P ) wzorując się na zdjęciach podwozia „Kubusia” z WAK’u, dorobiłem też grill/wlot chłodnicy ???? to z przodu ogólnie, a także różne zawiasy i przede wszystkim spawy. Wyszły mi one niestety zbyt wypukłe, w oryginale były one mniejsze, ale były bardzo chropowate, moje są gładkie, więc myślę że jakoś się to równoważy na efekt wizualny modelu. Wzorowałem się także na tych zdjęciach:
http://czolg.blox.pl/2009/03/Powstanczy ... -Foto.html
Retusz podpasował mi w miarę dobrze, jasno szary to mieszanka białej i czarnej farby akrylowej a ciemno szary to jakaś Pactra, ale numerku niestety nie podam bo mi się zmazał z butelki. Na zdjęciach niestety retusz prezentuje się dużo gorzej, w rzeczywistości jasnoszary jest idealnie dopasowany a ciemnoszary jest tylko trochę za ciemny.
Zapraszam teraz do galerii:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oraz dwa błędy które spostrzegłem dopiero po sklejeniu. Pierwszy to szpara/okienko ??? z lewej strony które było w oryginale ale nie w opracowaniu. Co śmieszne cały czas pamiętałem o tym by je wyciąć, ale przy sklejaniu jakoś mi to wypadło z głowy i pokapowałem się dopiero po sklejeniu. :roll:
Obrazek
Drugi to to że z tyłu Kubuś nie miał haków:
Obrazek
A tu zdjęcie oryginału:
http://czolgi.neostrada.pl/muzeum/kubus/14.jpg
Po sklejeniu nie za bardzo jest z tym co zrobić więc postanowił m że tak już pozostanie.

JKeszcze fotka z moim dawno nie widzianym, kompanem Edkiem... :mrgreen:
Obrazek
... i miła, tematyczna muzyka ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=lZUYg4AXSpc
Pozdrawiam!

Wicio
Posty: 841
Rejestracja: 2007-06-18, 18:32
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

#2 Post autor: Wicio » 2012-03-24, 17:05

Gratuluje modelu, fajny temacik. Hmm zauważyłem, że chyba próbowałeś zrobić imitacje spawów. przypuszczam, że użyłeś do tego silikonu??

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#3 Post autor: OSTOJA » 2012-03-24, 17:15

Kubuś jak żywy a spawy to chyba wikol.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#4 Post autor: edipodium » 2012-03-25, 00:34

Wicio, tak jak wyżej napisał OSTOJA, spawy są z wikolu dozowane strzykawką przez igłę 0,8mm.

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: piter16 » 2012-03-25, 11:53

Fajny przystankowy modelik. No i czysto zrobiony. :-D

Spawy wyszły bardzo fajnie, a w ogóle byłyby idealne gdyby dało się je zrobić bez zmian odcieni.

Awatar użytkownika
Ming
Posty: 579
Rejestracja: 2008-11-19, 20:49
Lokalizacja: Staszów/Kielce

#6 Post autor: Ming » 2012-03-26, 18:58

Kubuś wyszedł Ci bardzo ładnie. Gratuluję ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”