Star 266 [R]

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#31 Post autor: scorpions » 2014-06-15, 09:30

Cześć !

Po uwagach kolegi z innego forum , że paka jest troche za płaskata w środku , dorobiłem uwypuklenia na tylnej burcie i coś na kształt ławek :

Obrazek

Oprócz tego doszły zbiorniki paliwa :

Obrazek Obrazek

Całość :

Obrazek

I taka ciekawostka , tenże Star będzie częścią konwoju w skład którego będzie wchodzić takie coś :

Obrazek

Na początku Honker , w środku Tatra ( być może z jakims czołgiem na naczepie ) i Star na końcu.

Na razie tyle , koniec już blisko , więc do usłyszenia.

Awatar użytkownika
Jari
Posty: 23
Rejestracja: 2008-03-10, 09:57
Lokalizacja: Opole

#32 Post autor: Jari » 2014-06-16, 07:20

No to teraz mamy zagwozdkę. KTO czy BWP? No, bo nie ten Honker! Mam nadzieje, że to pilot.

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#33 Post autor: scorpions » 2014-06-16, 14:23

Honker jako pilot , ale nie do końca taki jaki widać na zdjęciu , przerobie go z brezentu na blaszaka , a na naczepe to najpewniej Twardy. Zresztą nie wszystko musi być zgodne z rzeczywistością , chodzi o efekt wizualny :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#34 Post autor: scorpions » 2014-06-24, 16:14

Cześć !

No i nadszedł moment aby budowe jak i relacje zakończyć.

Oto ostatnie elementy - lusterka , kanistry ( tylko dwa , bo mi materiału zabrakło ) , tłumik i hak ( powinien być na łańcuchu , ale nic odpowiedniego nie znalazłem ) :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I galeria końcowa :

ObrazekObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowując :

Jak wiadomo wycinanka zakładała budowe zestwau plot. samochód + działo. Ja od początku przyjąłem koncepcje budowy samochodu z plandeką , bez działa. Model pod względem sklejalności opracowany bardzo dobrze , chociaż i tak sporo elementów zrobiłem po swojemu. Pod względem merytorycznym jest troche gorzej , ale mi to nie przeszkadza. od razu mówie też , że nie zależało mi specjalnie aby model jak najbardziej przybliżyć do oryginału , tak więc różnice widać ( praktycznie porobiłem tylko przetłoczenia na kabinie ). Model malowałem , bo tak mi się zachciało no i przez to że dodałem kilka elementów waloryzujących. To tyle - do zobaczenia w następnej relacji.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#35 Post autor: el_paw » 2014-06-27, 13:37

Gratuluję fajnego modelu. Czekam niecierpliwie na resztę konwoju.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#36 Post autor: scorpions » 2014-06-27, 15:43

Dzięki , ale radzę uzbroic sie w cierpliwość , bo troche potrwa , zanim to wszystko posklejam :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”