[galeria] Z mojej półki - GD F-16 C Fighting Falcon - AH

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[galeria] Z mojej półki - GD F-16 C Fighting Falcon - AH

#1 Post autor: tad » 2007-04-08, 21:01

Cześć,
wczoraj skończyłem F-16 C Falcona, którego budowałem łącznie półtorej roku z długimi przerwami. Wiem od innych osób, że ich także ten model nużył, więc przynajmniej nie jest mi głupio.

Falcon pochodzi z wycinanki AH (Kartonowy Arsenał 1999 r.), która sama w sobie należy już do innej epoki modelarstwa - jest źle wydrukowana (i to na dwóch egzemplarzach, jakie posiadam) - w postaci moro (dzisiaj to się nazywa niedodruk), pełna błędów projektowych. Z drugiej strony posiada świetny kamuflaż i dobrze dobrane barwy (chociaż w różnych odcieniach i to tam, gdzie nie powinna), jest ciekawie rozbudowana, ma imponujące podwieszenia. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że wycinanka została wydana w 1999 roku, więc ma prawo się postarzeć. Ja nie mogę jej polecić nikomu - raczej zalecałbym rozważenie budowy Falcona z Fly Modela (wprawdzie równie kiepsko wydrukowany i ma źle dobrane barwy, ale za to bez poważnych błędów) albo uzbrojenie się w cierpliwość, bo cuda się zdarzają...

Mówiąc szczerze to ja się napaliłem na kolejnego Falcona jaka arab na daktyle, więc jeśli ktoś projektuje, to chętnie bym sobie skleił.

Szkoda mi się tu rozwodzić za bardzo - szczegółowo opisałem wszystko na mojej stronie, gdzie znajdziecie pełną relację z budowy oraz dużo więcej zdjęć. W planach mam jeszcze wykonanie matowienia powierzchni, ale to "nastempnom razom" oraz "jak bozia da".

Obrazki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

TAD

Awatar użytkownika
VJ_Adams
Posty: 19
Rejestracja: 2007-04-07, 18:30
Lokalizacja: Wieś (Smyków)

#2 Post autor: VJ_Adams » 2007-04-08, 21:35

Modelu tylko pogratulować!

Piękny :roll:

Z czego i jak wykonałeś "szybę" kabiny.

Życze miłej pracy

rodzyn93
Posty: 77
Rejestracja: 2007-02-04, 15:43

#3 Post autor: rodzyn93 » 2007-04-08, 21:52

Sam go kupiłem ostatnio na allegro, izamierzam go kiedyś skleić. A twój? REWELACJA!

Awatar użytkownika
IRON_84
Posty: 1147
Rejestracja: 2007-01-02, 17:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: IRON_84 » 2007-04-08, 21:59

Zasadniczo to samoloty mnie nie interesują, ale
ten naprawdę przykuł moją uwagę.
Ilość szczegółów jest powalająca, a i ich wykonanie jest naprawdę rewelacyjne.
Sam kiedyś próbowałem kleić samoloty z arsenału i nie wychodziło mi to dobrze.
Jeszcze raz gratuluję świetnej roboty.

Seb@

#5 Post autor: Seb@ » 2007-04-08, 22:16

Szczególnie samoloty tej klasy mnie nie za bardzo interesują ale ten nie wygląda jak z kartonu :-> Baaardzo ładny. Nie mam uwag. Tylko pozdrowienia.

Seb

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6 Post autor: tad » 2007-04-08, 22:30

Cześć,
dzięki Panowie za pochwały - trochę na wyrost, bo model za piękny nie jest moim zdaniem - przynajmniej mnie nie zadowala specjalnie. Ale miło posłuchać, że Wam się podoba.

Szybka to gotowa wytłoczka do F-16 z Fly - nie próbowałem nawet kupować oryginalnej w sklepie Halińskiego, bo znając jego stosunek do mnie na wiele nie mógłbym liczyć.
TAD

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#7 Post autor: kl-9 » 2007-04-11, 21:14

Nie koniecznie na wyrost w modelu jest kilka błędów z którymi świetnie sobie poradziłeś co w połączeniu z imponującym arsenałem który jest pod samolotem podwieszony sprawia naprawdę bardzo dobre wrażenie :-)
Gratuluje!

Ps. Jeszcze do was wrócę ;-) narazie oglądam z boku ogromny rozwój tego forum który dokonał się przez te kilka miesięcy od moich ostatnich postów...i okazuje się że znalazło się miejsce dla tego trzeciego forum modelarskiego :-)
Sorry Tad że to w twoim temacie napisałem to tak przy okazji ;-)

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8 Post autor: tad » 2007-04-11, 21:19

Dzięki -
samolocik zaostał pomalowany matowym lakierem akrylowym Model Mastera - trochę to droga zabawa, ale efekt matu jest rewelacyjny - teraz dopiero modelik zaczyna mi się podobać - wkrótce obrazki.
TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”