[~~~RELACJA~~~] SOPWITH F.1 CAMEL

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

[~~~RELACJA~~~] SOPWITH F.1 CAMEL

#1 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-04-11, 22:47

Nie wiem czy to można nazwać relacją. Poprostu będę wrzucał foty poszczególnych etapów budowy... Czasami szepnę słówko i tyle. Wrzucam to, po to by się pokazać ze strony "kartonowej"mego HOBBY.
Zaprezentuję model mojego ulubionego "SZMATOPŁATA". Jest to samolot zamieszczony na łamach Małego Modelarza i zaprojektowany przez GURU Pawła Mistewicza. Nie ma co się rozpisywać na temat wycinanki, same nazwisko projektanta mówi samo za SIEBIE. Model jest idealny. Wszystko pasuje i się samo klei. Ja dowaliłem od siebie w kabinie własny orczyk i drążek sterowy, bo wydawały mi się za... płaskie ;-)
Teraz foteczki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale patrząc na fotki modelu zawsze widać niedociągnięcia... Mnie to trochę denerwuje że nie widzę błędów, ale już tak jest... Po to się wrzuca fotki by ktoś mógł "mawrzucać" tobie za wykonanie modelu. Potem biore model i staram sie to poprawiać. 8-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam naprawdę niecny plan... Zamierzam kiedyś zrobić ten model ale w dwa bądź w trzy razy większej skali... Mam to szczęście że jeden nie kompletny (ale w trakcie rekonstrukcji) egzemplaż CAMEL'a stoi w Krakowie w muzeum. Chciałbym wykonać go w malowaniu jedynego Camela latającego z szachownicami w czasie wojny POLSKO-BOLSZEWICKIEJ...Ale ot dalekie plany...Narazie teraz pracuję nad silnikiem do tego "dziada" i wykonuję go z pojedynczych kółek kartonowych w celu imitacji żeber na cylindrach... Kolejne foty w weekend... POZDRAWIAM 8-)

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#2 Post autor: kl-9 » 2007-04-12, 09:28

Bardzo ładnie idzie :-) mam taką uwagę na później uważaj przy montowaniu skrzydeł bo to będzie chyba jeden z trudniejszych elementów żeby wkleić je tak by trzymały odpowiedni kąt i równocześnie na łączeniach z kadłubem nie powstały szpary.
Na razie mi się podoba tak trzymaj i powodzenia w dalszej budowie ;-)

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Piterski » 2007-04-12, 10:32

Kamil mam dla ciebie jedną wskazówkę. Elementy grube takie jak np. tablica po wycięciu mają jak gdyby wypchnięte przez nożyk krawędzie. Wystarczy je lekko rozprasować trzonkiem pensety.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#4 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-04-12, 13:22

Dzięki za wpisy i PITERSKI serdeczne dzięki za radę... Następne modele może będą zawierały mniej niedociągnieć :mrgreen:

Awatar użytkownika
stachooo
Posty: 58
Rejestracja: 2007-02-13, 18:50
Lokalizacja: Chojnice/Gdańsk
Kontakt:

#5 Post autor: stachooo » 2007-04-12, 22:38

Bardzo ładny początek. Będę napewno zaglądał, to był mój pierwszy sklejony do końca samolot;] Powodzenia!

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#6 Post autor: Sprudin » 2007-04-14, 12:56

Ładnie Ci to idzie, aż się chce sięgnąć po jakiegoś "szmatopłata" :-D

btw: świetne określenie :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”