Samolot, który ma się oderwać od ziemi.

Projektujemy modele - na komputerze oraz tradycyjnie ołóweczkiem...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Javkens
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-02, 09:27
Lokalizacja: Kraków

Samolot, który ma się oderwać od ziemi.

#1 Post autor: Javkens » 2011-04-02, 10:41

Witam wszystkich użytkowników forum. Na początek może się przedstawię. Mam na imię Artur, lat 17 i obecnie chodzę do LO.
Razem z kolegą chcemy wziąć udział w konkursie fizycznym na dowolne doświadczenie. Wpadliśmy zatem na pomysł wykonania czegoś co lata. Nasz pomysł ewoluował od wyprawy w kosmos z balonem helu do samolotu, którego założeniem będzie oderwanie się od ziemi i wylądowanie w taki sposób, abyśmy nie musieli pracować nad nim od początku.
Mam nadzieję, że ambitny projekt, który sobie założyliśmy uda się zrealizować, jednak wiemy, że potrzeba nam dużo cierpliwości. Na początek chcemy zacząć od wykonania pustego modelu. Chcemy oczywiście zamontować w nim silnik(lub silniki) elektryczne.

Mam nadzieję że, któryś z grona pasjonatów na tym forum, pomoże nam od strony teoretycznej w całym projekcie.


Na początek zacznę od strony teoretycznej. Czy wszystkie plany muszę wykonać sam czy może są jakieś gotowe w internecie? Z czego najlepiej wykonać sam samolot. Mam bardzo duże zaplecze stolarskie, więc z drewnem i innymi narzędziami nie będzie problemu.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi.

PS. Jeszcze pewnie sobie nie zdaje sprawy ile to pracy, jednak mam nadzieję że wystarczy mi chęci ;P

Awatar użytkownika
PACYKARZ
Posty: 216
Rejestracja: 2007-05-23, 11:13
Lokalizacja: Mała Moskwa

#2 Post autor: PACYKARZ » 2011-04-02, 17:35

Jeżeli ma być to doświadczenie z zakresu fizyki może zamiast samolotu postawicie na Rakietoplan strat jak rakieta po wyrzutni prętowej potem swobodny lot jak szybowiec

plany w postach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie”