budowa samolotu rc

Projektujemy modele - na komputerze oraz tradycyjnie ołóweczkiem...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
bedway
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-07, 20:31

budowa samolotu rc

#1 Post autor: bedway » 2011-12-07, 20:49

mam bardzo ważny problem buduje a właściwie mam zamiar budować samolot- na razie są naszkicowane wszystkie części na kartkach (wymiary to 100cm długości na 130 cm rozpiętości) i mam pytanie, żeberka mojego samolotu są dosyć grube(wysokie) i nie wiem czy się sprawdzą w lataniu,najdłuższe ma długość 30 cm i wysokość 6,5cm (w najgrubszym punkcie 7cm od początku żeberka a na 1 cm ma już szerokość 3,5 cm i schodzi do 0cm na końcu ) a reszta jest proporcjonalna do tego żeberka, a jak widziałem inne żeberka to przy takiej długości by miały szerokość ok. 3,5 albo 4,5cm, i się boje że to będzie miało kiepską aerodynamikę, co o tym sądzicie? proszę pomóżcie, nawet jak się na tym nie za bardzo znacie

i jeszcze takie jedno pytanie, chciał bym aby mój model osiągał 250 - 400 km/h(wiem, że to troche nie osiągalna prędkość ale chce spróbować) a więc jaki silnik polecacie do 500 zł? (najlepiej elektryk ale spalinowy też może być) i czy to 500 zł starczy?
Ostatnio zmieniony 2011-12-08, 17:00 przez bedway, łącznie zmieniany 1 raz.

bedway
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-07, 20:31

#2 Post autor: bedway » 2011-12-07, 22:21

ma wyglądać tak Obrazek

Modelarz daniel
Posty: 74
Rejestracja: 2013-04-25, 19:14
Lokalizacja: Bojszowy

#3 Post autor: Modelarz daniel » 2013-04-26, 13:55

Dzień dobry. Zajmuję się modelarstwem rc od kilku lat. Co do silnika to prędkość trochę nieosiągalna. Wszystko zależy od tego ile model będzie ważył, ponieważ do wagi dobiera się silnik. Co do żeber to przy tej długości grzbiet powiniem mieć jakieś 3 - 4cm. Radzę skorzystać z planów modelarskich i po prostu przekopiować żebra, przeskalować do danej długości i powinno być dobrze. Jeszcze takie pytanie od siebie - latałeś samolotami rc? Bo jeśli nie to radzę jako modelarz zacząć od modeli wolniejszych raczej rekreacyjnych. Znam dużo takich co chcieli zaczynać jak ty, budowali lub kupowali szybkie modele, a potem był już tylko jeden lot i model albo poszedł do śmietnika, albo na wieki wieków na szafę. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Projektowanie”