[prezentacja] Polski transatlantyk Stefan Batory JSC 1:400

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

[prezentacja] Polski transatlantyk Stefan Batory JSC 1:400

#1 Post autor: Kroolo » 2006-08-31, 15:50

Witam! Właśnie trafiła w moje ręce gazeta Nasze Morze nr Sierpień 2006 wraz z modelem Stefana Batorego w skali 1:400 którą możemy nabyć za 9.5 pln co uważam za hicior biorąc pod uwagę że osobno sam model kosztuje jakieś 18pln... Okładka prezentuje się tak:

Obrazek

Model zawiera się na 8 arkuszach kartonowych z częściami oraz 2 miękkich z rysunkami pomocnymi przy budowie oraz szablonami części. Opis wypełnia wewnętrzną stronę okładki i wygląda na dość szczegółowy. Karton dobrej jakości jednak mógłby być nieco cieńszy. Model jak JSC oczywiście do linii wodnej, po sklejeniu jego długość to ok 38cm. Zauważyłem że model zaprojektowany jest z pudełkowym szkieletem, wygląda to na ciekawe rozwiązanie - z chęcią potestuję coś takiego.

Oto przykładowe arkusze modelu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W środku gazety mamy opisaną historię Stefana Batorego oraz przedstawiającą go pocztówkę:

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#2 Post autor: Bartosz » 2006-08-31, 19:29

Ładnie, bardzo ładnie. Powiedz mi co jest w gazecie. A model troche mały taki, mój Alert jest troche dłuższy i to o 15cm (chyba).

P.S. Czy wydawnictwo JSC wydało tylko okręty bez lini wodnej, a czy samoloty (o ile tam sa wydawane w tym wydawnictwie) też sa takie małe.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: Kroolo » 2006-08-31, 21:14

Hej! W gazecie jest kilka fajnych artykułów, np. wspomniana historia Stefana Batorego a raczej statku który się nim stał, wkładka z polskimi latarniami morskimi, artykuł o Graf Zeppelin'ie, opowieśc o pani kapitan statku, jest artykuł o Rotterdamie z azbestem i sytuacji na rynku przewozów wielkogabarytowych, o tym że do Gdyni zawinie kolejny olbrzym i będzie rekord wielkości jednostki która tu przypłynie, o hotelu w kształcie żagla i wiele innych rzeczy - jak chcesz mogę podesłać spis treści :-)

Z tego co wiem to chyba JSC wydaje modele do linii wodnej. Co do wielkości modelu to zauważ subtelną różnicę w skalach: Alert jest w 1:100 a Stefan Batory w 1:400 :)

z kolei samoloty wydane przez JSC są większe bo w skali 1:24 a więc są 1.375 x większe od tych w 1:33.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”