[Prezentacja] Karaś z MM

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

[Prezentacja] Karaś z MM

#1 Post autor: Bartosz » 2006-09-20, 18:09

Witam

Kilka osób chciało prezentacje z tego modelu, i chyba będę pierwszy w całej społeczność internetowej.

Zacznę od okładki:
Obrazek

A teraz dane:
Skala: 1:33
Opracował: Zbigniew Sałapa
Rysunki: 3D, trochę takie nie wyraźne, ale da się skleić, tylko 21 rysunków montażowych

A teraz zdjęcia arkuszy:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

A teraz śmigło, jak przeczytałem w opisie budowy, pisze że trzeba śmigło zrobić po swojemu:Obrazek a ja chyba poszukam śmigło w necie, zrobione z drewna i w odpowiedniej skali.
I teraz ostatnia strona:
Obrazek

Jak macie jakieś pytania to dawać, bo ja zrobiłem ta prezentacje na szybko i nie mam dużo czasu. Przepraszam że zdjęcia są kiepskie bo szybko je robiłem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#2 Post autor: kl-9 » 2006-09-20, 18:27

To śmigło mnie rozbroiło dawno nie widziałem tak głupiego pomysłu :shock:
A reszta ładnie się prezentuje. Jak jest z drukiem odcienie czy nie są inne itp...

Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 337
Rejestracja: 2006-08-02, 13:54
Lokalizacja: Szczecinek

#3 Post autor: Drasha » 2006-09-20, 18:35

U mnie jeszcze dzisiaj nie było tego modelu czekam z niecierpliwością. Co do śmigła ja i tak zazwyczaj maluje i staram się robić sam bo te z wycinanki są jak dla mnie trochę marne.

mlodybm
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-03, 20:05
Lokalizacja: Brzozów

#4 Post autor: mlodybm » 2006-09-20, 19:25

kl-9 pisze:To śmigło mnie rozbroiło dawno nie widziałem tak głupiego pomysłu
A reszta ładnie się prezentuje. Jak jest z drukiem odcienie czy nie są inne itp...
Wcale nie widze w tym nic dziwnego :P
Sposob jest wyraznie zaprezetowany przez autora i podany na tacy ;]

To za malo?

Trzeba bylo narysowac 4x smiglo i kazac nakleic na 4 kawalki tektury?

Jakos na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie sposobu dzieki któremu mozna uzyskac efektywniejsze smiglo oczywiscie z kartonu rzecz jasna.

P.S.
Jak sie za niego wezmiesz i bedziesz mial problemy ze smiglem daj znac na P.M. Zrobie i wysle Ci poczta :] kartonowe albo drewniane.

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#5 Post autor: Bartosz » 2006-09-21, 06:30

Witam

Odcienie są dobre, moje wydanie nie ma przesunięć kolorów. A co do śmigła to w wycinance są cztery czarne część do śmigła, ale lepiej będzie wyglądał zrobiony przez siebie samemu, trzeba tylko czas na to dać, a na pewno wyjdzie. Ja zacznę powoli szukać może będzie do kupienia w necie.

Jeżeli macie jakieś pytania to strzelać.

Acha i mam pytanie do posiadaczy F-14 z MM, czy tego F-14 też opracował Pan Zbigniew Sałapa, bo widać że tak.

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#6 Post autor: kl-9 » 2006-09-21, 07:41

wiem że śmigło jest do wykonania i ładnie będzie się prezentowało jeśli będzie dobrze wykonane ale wersja do wykonania samemu powinna być alternatywna.
co do śmigła to w wycinance są cztery czarne część do śmigła
Czyli jednk są części do oklejenia jak by co ;-)
Myślałem że jest goły szablon i osoba która pierwszy raz widzi model kartonowy będzie miała trudności z budową itp.
Ale skoro są te elementy do oklejenia to OK :-D

Darkness

#7 Post autor: Darkness » 2006-09-21, 14:35

Ja całkowicie popieram zdanie kl-9, taki szablon to niezła alternatywa dla modelarzy bardziej zaawansowanych, chcących uczynić swój model jeszcze efektywniejszym, co za problem wyciąć taki szablon na sklejce 4 mm i potem ładnie zeszlifował i zabejcowac jezeli kto chce, na sklejce będą nawet ładnie sloje się prezentować.
Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#8 Post autor: Kroolo » 2006-09-21, 15:32

na czarnym wspomniano o części 5e - faktycznie jakaś taka "nie bardzo" :-(

tablica też nie za piękna -reszta chyba bez zastrzeżen jest.

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#9 Post autor: Bartosz » 2006-09-21, 18:34

Czy pozwolicie, że ja osobiście zajmę się z częścią 5e, czyli pogadam z MM. Bo powię że jest z nią cos nie tak.

Drugi błąd to owiewka, jutro pokarzę o co mi chodzi, może nie taki błąd, ze cos tam nie pasuje, ale powinni ja inaczej zrobić.

Jutro zdjęcia, dotyczące tych dwóch spraw.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10 Post autor: tad » 2006-09-21, 19:00

Bartosz pisze:Czy pozwolicie, że ja osobiście zajmę się z częścią 5e, czyli pogadam z MM. Bo powię że jest z nią cos nie tak.
- Bartosz skup sie i napisz to samo jeszcze raz, ale po polsku. Bo po polskiemu za Chiny Ludowe nie rozumiem. Zrozumiałem tyle, że mamy Ci na coś pozwolić - jeśli mnie nie obrażasz to pozwalam :-P
TAD

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#11 Post autor: Bartosz » 2006-09-21, 19:17

Że ja się zajme tym, a nie ktoś inny.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#12 Post autor: el_paw » 2006-09-21, 19:40

Ale już wielu z nas ma ten model i nie jest taki najgorszy jak niektórzy piszą. Jest nawet całkiem całkiem i prawie nie ustępuje drugiemu wydaniu w Fly Modelu.

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#13 Post autor: Bartosz » 2006-09-23, 13:53

Witam

To ja zamieszczę tu zdjęcia teraz różnych problemów w opracowaniu Karasia.

Pierwsze co to pokarzę tablicę (jak to dalej szło to zapomniałem):
Obrazek
Niektórym ta tablica się nie podoba, mi się podoba i nie wiem co niektórzy mają do niej.

Następne co pokarzę to, że niektóre części mają w to do siebie że jedna strona ma równą nie przerywaną linie, a drugą przerywaną.
A to zdjęcia do tego:
Linia ciągła nie przerywana:
Obrazek
Linia ciągła przerywana:
Obrazek

A teraz owiewka, czyli oszklenie. W wycinance składa się z dwóch części 159 i 160. W części 159 jest napisane że "przezroczystą folię wkleić pomiędzy niebieskie i zielone ścianki" to mogę zrozumieć że wytnę środek i wkleję folie na zielone ścianki i na folię i zielone ścianki przykleję niebieskie ścianki, i już mamy zrobioną owiewkę. A problem jest już przy części 160, przy tej części pisze "po złożeniu wkleić cienka folię" i to jest problem, autor opracowania powinien tą część zaprojektować podobnie jak przy 159 czyli zielone i niebieskie ścianki takie same i wtedy wyciąć te miejsca gdzie ma być folia, i po wycięciu wkleić folię, i złożyć. A jest zrobione tak że zielona strona zrobiona dobrze ale ta niebieska jest jako cały prostokąt, o właśnie tak to wygląda: Obrazek Dalej chyba nie musze pisać, bo wiadomo o co chodzi.

A teraz problem który będę wysyłał do MM:Obrazek
W tej części są żle zaprojektowane te miejsca do wycięcia oznaczone literką W, i nie wiadomo które otwory trzeba wyciąć.

I to wszystko.

Pozdrawiam.

mlodybm
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-03, 20:05
Lokalizacja: Brzozów

#14 Post autor: mlodybm » 2006-09-23, 14:31

Z tego co widze bledy sa nikle. Da sie skleic :P

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#15 Post autor: Bartosz » 2006-09-23, 15:09

To prawda da sie go skleić, tylko ta owiewka mi się nie podoba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”