[Prezentacja] IJN YAMATO & YUKIKAZE - diorama i strona w

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

[Prezentacja] IJN YAMATO & YUKIKAZE - diorama i strona w

#1 Post autor: tjguzik » 2008-04-05, 21:06

[center]od wgrania pierwszego pliku na ovh.org minął dokładnie rok ..........................
po roku poszukiwań, kilkuset e-mailach, kilkudziesięciu rozmowach telefonicznych, nocach spędzonych na Skype .......

oto nowa strona o największym pancerniku świata
IJN YAMATO

zapraszam - czekam na komentarze, opinie, krytyki, sugestie

rozpocząłem budowę dioramy przedstawiającej YAMATO i YUKIKAZE w czasie ostatniego swojego rejsu

mała relacja się tez i zacznie - będzie w sumie dopełnieniem relacji ze strony

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Krzysio

#2 Post autor: Krzysio » 2008-04-13, 09:14

Poprostu rewelacja , rzuca na kolana aż kapcie spadają. Niewiarygodny szkielet naklejony na tekturę. Nie mogę się napatrzyć. Piękne. Gratulacje , oby tak dalej .

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#3 Post autor: tjguzik » 2008-04-13, 09:39

to nie tektura tylko sklejka 3,2 mm :-) 3 kawałki sklejki po 45 cm każda sklejone i prostowane pod szafą :-)

Krzysio

#4 Post autor: Krzysio » 2008-04-13, 09:44

Pod szafą . Hm , najlepsze efekty prostowania u mnie przynosi kładzenie pod regałem na książki albo pod sofą rozkładaną , taką amerykanką . A jaką szafę masz w domu ? Mógłbyś wstawic jakieś foty ? Moglibyśmy się wymienić fotami .Masz jakieś linki z fajnymi szafami , bo chciałbym żeby mi rodzice kupili.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#5 Post autor: Kroolo » 2008-04-13, 15:31

tjguzik, jaka to skala? Przy okazji może założysz stosowny wątek-relację z budowy? Chętnie pooglądam jak tam się buduje okręcik! Pozdrawiam!

Krzysio

#6 Post autor: Krzysio » 2008-04-13, 16:54

Kroolo, to własnie jest relacja . Są już elementy szkieletu naklejone na sklejkę . Bedziesz kadłub wypełniał pianką , czy włóknem szkalnym i pianką i papierem , mordoklejem? Już nie mogę się doczekac dalszych relacji . Czy Pan Hideharu Murai z Japoni zna Twój plan ? Widział już relację z budowy Yamato? Wysyłałes mu sznurki ? Zapros go do relacji i forum. Prosimy . Aha , i jaka skala modelu będzie i może coś więcej . Czy to pancernik?

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#7 Post autor: tjguzik » 2008-04-13, 16:58

Krzysio ....
jeżeli masz problemy z czytaniem to zapraszam do Optic Vision
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


@ Kroollo relacja będzie pełna i w sumie będzie uzupełnieniem strony z budowy :-)
tylko ze musze podzielić mój czas pomiedzy 2 dorastające córki, pracę, żone i remont domu ...... i 3 modele w miedzy czasie + diorama ..... albo padne albo zrobię :)
Skala :-) musze przeliczyć wychodzi ze 1:400 ale nie dam sobie głowy obciąć - po za tym jeszce nie mierzyłem dokąłdnie wręg , a po nich będę wiedział co i jak :-)
Ostatnio zmieniony 2008-04-13, 17:03 przez tjguzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysio

#8 Post autor: Krzysio » 2008-04-13, 17:01

Wszystko wiem , tylko nie wiem czy Pan Hideharu Murai z Japoni wie , o twojej budowie modelu .

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#9 Post autor: tjguzik » 2008-04-13, 17:05

Krzysio pisze:Wszystko wiem , tylko nie wiem czy Pan Hideharu Murai z Japoni wie , o twojej budowie modelu .
a przepraszam co takie zainteresowanie Oshipee 'm ??
to czy on wie czy nie - moja prywatna sprawa i z tego co wiem to raczej nie jesteś ani z rodziny, ani zbytnio związany z tematem wiec ... ???
po za tym - twoje wypowiedzi mogą zostać zignorowane - jak i przeze mnie tak i przez ludzi z którymi już spędziłem kilkanaście miesięcy

Krzysio

#10 Post autor: Krzysio » 2008-04-13, 17:12

Jest mi strasznie przykro , że tak na mnie najechałeś , nie powiedziałem nic złego .... Muuuuu.....

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#11 Post autor: Czesio » 2008-04-13, 17:42

Krzysio:
A nam zrobi się jeszcze bardziej przykro jak otrzymasz ostrzeżenie i w ostateczności bana.

Krzysio

#12 Post autor: Krzysio » 2008-04-13, 17:47

Nie chcę bana , tu jest fajnie na forum , tylko nie to! Pan Hideharu Murai z Japonii moze by sie wstawił za mną , gdyby tu był.

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#13 Post autor: tjguzik » 2008-04-13, 18:57

Po pierwsze - ode mnie dostajesz ignora - przynajmniej nie będę widział kogoś kto wali byki ortograficzne jeden za drugim
po drugie - bana dostaniesz wcześniej czy później bo komuś nerwy nie wytrzymają - i będzie to wedle zasady : mały ban jest lepszy od żadnego :mrgreen: :mrgreen:

i tym spokonym i miłym akcentem kończę wypowiedzi na dzień dzisiejszy

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#14 Post autor: Kroolo » 2008-04-13, 19:04

tjguzik pisze:ode mnie dostajesz ignora - przynajmniej nie będę widział
i o to chodzi - nie karm trolla!

tjguzik, lepiej by było jakbyś przeniósł to do innego działu - łatwiej można by namierzyć Twą budowę - w tym dziale raczej znajdują się głównie zapowiedzi nowych modeli/zestawów/wycinanek...

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#15 Post autor: tjguzik » 2008-04-13, 19:10

tylko do czego to zaliczyć ?? Karton ?? Drewno ?? może jednak statki i okrety :mrgreen: :mrgreen:
robota bedzie wnerwiająco długa :mrgreen: :mrgreen: nie wiem czy ze mną tyle wytrzymacie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”