[Prezentacja] IJN YAMATO & YUKIKAZE - diorama i strona w

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#31 Post autor: tjguzik » 2008-04-30, 12:17

Czesio pisze:nie będziemy ...... tutaj będziemy gonić ludzi za to, ze się nie podporządkowują do zasad, jakie panują na innych forach. Kiedyś ten temat był już przerabiany.
Tu wolność rządzi bracie 8-)
i dlatego ja jestem tutaj, a nie na innych forach gdzie rządzi kolesiostwo i bzdurne reguły - najczęściej sterowane przez emerytów i rencistów na których muszę - jak zresztą większość tutaj - oddawać cześć z ciężko zarobionej kasy - a którzy prócz robieniem modeli i udzielaniem g....ych rad nic więcej nie robią takie jest moje osobiste zdanie

spokojnej majówki :mrgreen: jadę sie odchamić w lasy i spić parę piw :mrgreen:

pozdrowienia dla wszystkich bez wyjątku :mrgreen:

MaciejJ
Posty: 7
Rejestracja: 2008-05-04, 14:00

#32 Post autor: MaciejJ » 2008-05-04, 15:09

Od jakiegoś czasu obserwuję to forum i ten wątek . Postanowiłem się zarejestrować i zabrać głos. Grzegorz czepia sie didżeja guzika , że nie ma pojęcia o modelarstwie . Faktycznie , może nie dużo pokazał , ale Ty Grzegorzu nic nie pokazałeś, więc wygląda na to , że sam nie wiele potrafisz , albo się wstydzisz tego pokazać , bo nie ma się czym chwalić . Ja tez nie potrafię kleić , ale bym chciał i może sie tu czegoś nauczę.Tak jak mówi Czesio , można być uczestnikiem forum , pisać sobie posty i nie trzeba być wcale modelarzem , bo to nie o to chodzi . Chodzi o zabawę przecież! Także Grzegorz najpierw pokaż to co Ty skleiłeś , bo ja nic takiego nie znalazłem nigdzie, a nie atakujesz Guzika od razu , ze szkielet tylko nakleił , na pewno zbuduje swojego Yamato kiedyś, a z tego co zrobił , można stwierdzić , ze umie bardzo ładnie kleić.

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#33 Post autor: tjguzik » 2011-05-04, 18:59

No Grzegorz - czas na twoje majtki
czas je skroić

Yukikaze i Yamato wyszły z szuflad, zakupione nowe noże do wycinarki
Ja się biorę do roboty - a ty ??

grzegorz75
Posty: 58
Rejestracja: 2008-04-28, 07:35

#34 Post autor: grzegorz75 » 2011-05-12, 12:12

Ja ? Cały czas buduję 8-)

Yamato
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-21, 13:58

#35 Post autor: Yamato » 2011-05-12, 15:53

Witam Pana.

To relacja z Yamato 1:1000 została zawieszona? Szkoda bo już zaczynał kadłub nabierać prawidłowego kształtu. Więc teraz muszę przerzucić się na tą relację ;-)

I mam do Pana jeszcze pytanie o te nożyki do wycinarki, w jakim sklepie je Pan kupił? Bo ja kiedyś w Obi kupiłem wyrzynarkę w promocji była za 29.99zł, sprzedawca mówił że to bardzo dobry sprzęt. I jak w domu zacząłem wycinać nią to zaraz złamał mi się nożyk i drugi też i ostatnio jak byłem w Obi to nie było takich. A do Castoramy najbliższej mam ok 60km. Chyba, że Pan kupił przez internet to proszę o jakiegoś linka na ten sklep.

No i jeszcze zauważyłem, że ten Pan Grzegorz to strasznie się czepia wszystkiego. Widziałem jak on do Pana pisał i co teraz pisze. Sam nic nie pokazał a Pan pokazał już dużo bo i ten Yamato, i ten w skali 1:1000, i Mayflower - troszkę tego jest. Ja myślę, że ten Grzegorz to on nawet nie potrafiłby sześcianu skleić z tektury i tak gada.

Teraz Pan już pewnie wycina szkielet więc wieczorem już jakieś zdjęcia w relacji się pojawią, mam nadzieję :-) . Z niecierpliwością czekam.

Pozdrawiam
Mariusz W.

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#36 Post autor: tjguzik » 2011-05-12, 16:22

nożyk ...
:D:D:D:D
nożyk jest Olfy, ostrza tytanowe tez Olfy - tytanowe, nie malowane mosiądzem - tytan jest metalem, o wyglądzie prawie identycznym jak normalna stal
komplet czyli nożyk + ostrza kosztują w granicach 220 PLN - tak więc troche - no ale jak się kupuje w obi za 20 PLN ....

Yamato
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-21, 13:58

#37 Post autor: Yamato » 2011-05-12, 18:58

Kurcze 220 zł to już poważna sprawa, ja nie mam tyle pieniędzy. W sumie to książki do gimnazjum nawet mama w MOPSie załatwiła, więc ja muszę zadowalać się sprzętem z Obi. Zazdroszczę Panu takich mozliwości.

Kiedy możemy się spodziewać kolejnych zdjęć z postępów prac?

Ma Pan może jakieś skany lub plany dział artylerii głównej od środka jak one wyglądały? bo ja chcę zrobić te działa z przezroczystą górą lub nawet bez pancerza , żeby było widać jak jest w środku. Jeśli by Pan coś miał to proszę o informację i wtedy podam meila. Z góry dziękuję za pomoc, którą mam nadzieję uzyskam.

Pozdrawiam serdecznie

Yamato
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-21, 13:58

#38 Post autor: Yamato » 2011-05-26, 21:33

Witam Pana.

Przepraszam, że tak późno odpisuję ale dopiero dzisiaj jestem u siostry a jak już pisałem wcześniej to ona jedyna ma internet we wsi. Oczywiście, że dostałem zdjęcia, są piękne. Nawet siostra dała mi dostęp do drukarki i sobie je wydrukowałem i teraz wiszą mi na ścianie niczym kiedyś fototapety na których widniały strumyki leśne lub góry alpy.
Fotki są prześliczne, pięknie modelarze wykonali te wieże, sam mam zamiar tak zrobić.

Pan też będzie robił wieże otwarte czy zwykły standard?

Dawno nic się nie działo w relacji a ja czekam z niecierpliwością na kontynuację.

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz W.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”