[Zapowiedz] Kawanishi N1K2-J Shiden Kai "George" M

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
-MODEL-HOBBY-
Posty: 18
Rejestracja: 2007-02-02, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Zapowiedz] Kawanishi N1K2-J Shiden Kai "George" M

#1 Post autor: -MODEL-HOBBY- » 2009-04-16, 20:37

W najbliższym czasie pojawi się nasz nowy samolot.
Model ten z całą pewnością zainteresuje miłośników tematyki Japońskiej.
W numerze 4 WEAPONS OF WWII wydany zostanie Japoński myśliwiec Kawanishi N1K2-J Shiden - Kai “GEORGE”.

Obrazek


Shiden Kai - wersja rozwojowa Kawanishi N1K1 jednego z najsłynniejszych i zdecydowanie najbardziej kontrowersyjnego z Japońskich myśliwców okresu WWII. Model opracowany został w malowaniu 343 Kokutai, słynnego „Cyrku Gendy”. Model jest w klasycznym malowaniu lotnictwa marynarki z końcowego okresu wojny. Podczas klejenia staniemy przed wyborem jednej z dwóch maszyn:
Lt. Naoshi Kanno (48 zwycięstw powietrznych),
CPO Shoichi Sugita (ponad 120 zwycięstw powietrznych).

Oferowany przez nas model przeznaczony jest dla wszystkich modelarzy bez względu na poziom umiejętności i posiadane doświadczenie. Każdy z klientów może po zapoznaniu się z modelem wybrać stosowną dla siebie opcję zaawansowania.

W pełnym wariancie model będzie zawierać:
- wysoce zdetalizowaną kabinę pilota,
- oddzielne powierzchnie sterowe (lotki, stery, klapy);
- pełne uzbrojenie strzeleckie (działka w skrzydłach)
- makietę silnika.




Kolejne odsłony tego tematu już wkrótce…

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: Kroolo » 2009-04-16, 21:00

No to czekamy na resztę szczegółów! :-)

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3 Post autor: tad » 2009-04-16, 22:20

No i super - ciekawy temat. Teraz to na pewno kupię, bo meserszmita sobie darowałem...
TAD

-MODEL-HOBBY-
Posty: 18
Rejestracja: 2007-02-02, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#4 Post autor: -MODEL-HOBBY- » 2009-04-20, 20:37

Witam Wszystkich,
Czas na kolejną odsłonę naszego nowego modelu.
Zanim pojawią się zdjęcia surówki podamy kilka informacji dotyczących modelu.
Autorem opracowania i waloryzacji jest Łukasz Fuczek.
Autorem grafiki na okładce Jarosław Wróbel.
Model będzie w malowaniu i waloryzacji jaka znajduje się na okładce.
Jednym z celów wydawnictwa jakie sobie wyznaczyliśmy jest poszukiwanie nowych rozwiązań.
Dlatego też w modelu zastosowaliśmy dwa rodzaje papieru - kredowy i offset.
Na kredzie wydrukowany jest płatowiec i kadłub. Na offsecie znalazła się kabina, wnęki podwozia i uzbrojenia oraz alternatywny komplet lotek.

Kolejna odsłona pojawi się za kilka dni i zawierać będzie zdjęcia zestawów dodatków i pełny cennik.
Odpowiemy również na pozostałe pytania pojawiające się na forach.

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek


Obrazek Obrazek ObrazekObrazek


ObrazekObrazekObrazekObrazek


Obrazek Obrazek ObrazekObrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-04-20, 22:45 przez -MODEL-HOBBY-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#5 Post autor: Kroolo » 2009-04-20, 22:46

Surówka robi wrażenie! Czekamy na info o cenie i dacie ukazania się modelu!

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#6 Post autor: el_paw » 2009-04-23, 09:52

Martwi mnie ta kreda wolałbym model na papierze matowym łatwiej się formuje, a na kredę to jestem jeszcze "za cienki".

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: Kroolo » 2009-04-23, 09:56

Eee tam, też się tak obawiałem kredy dopóki nie zacząłem lepić. Owszem jest inaczej, ale czy gorzej/trudniej? Jedyne co mnie denerwowało to ścierani się nadruku - musiałem zabezpieczyć lakierem, co z kolei może spowodować że z metalowych odprysków pozostaną jedynie szare plamy... No ale na matowym papierze taka sama historia by była.... Fajnie by było aby nakład został podzielony - na pewno wiele osób skusi się na matowy egzemplarz.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8 Post autor: tad » 2009-04-23, 11:51

Surówka robi wrażenie i zachęca. Mimo to jednak marzy mi się wersja N1K1, którą zlepiłem z MMa - to był oryginalniejszy samolocik. Z powodu dużych różnic nie da się po prostu przerobić Shidena Kai w Shidena, ale może Łukasz by się za niego zabrał, skoro już jest w temacie...
TAD

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#9 Post autor: el_paw » 2009-04-23, 18:16

tad pisze:nie da się po prostu przerobić Shidena Kai w Shidena, ale może Łukasz by się za niego zabrał, skoro już jest w temacie...
Ja jestem za ;-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#10 Post autor: Kroolo » 2009-04-24, 11:08

Buszując po stronie wydawcy natknąć się można na info o produkcie:

http://wydawnictwo.model-hobby.pl/index ... d_modelu=9

Aby do maja! ;-)

-MODEL-HOBBY-
Posty: 18
Rejestracja: 2007-02-02, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#11 Post autor: -MODEL-HOBBY- » 2009-04-24, 15:21

Witam Wszystkich w ostatniej odsłonie naszej nowości.
Oto dokładne dane dotyczące modelu i zestawów dodatków:

MODEL - wydrukowany na 8 arkuszach A4 papieru "grubego" - 4 arkusze offset i 4 arkusze kreda oraz 4 arkusze A4 offsetu miękkiego + okładka. Zdajemy sobie sprawę z faktu iż cena nie jest mała, jednak jest ona wymuszona dużą objętością modelu.
Mamy również pozytywną informację dla miłośników offsetu i kolekcjonerów.
Dostępna będzie niewielka limitowana wersja wydrukowana w całości na offsecie.
Nakład około 50 szt. do kupienia jedynie w sklepie firmowym.

Obrazek

CENA MODELU: 34,00 PLN


Dla pasjonatów tematu i ludzi pozytywnie zakręconych zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy jako pierwsi toczoną w metalu amunicję...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CENA ZESTAWU AMUNICJI (140 pocisków) - 34,00 PLN


Jest już normą że do modeli oferowane są lasery. Nasz zestaw obejmować będzie komplet wręg, zestaw elementów dodatkowych oraz całkowitą nowość w zestawach - szkielety ożebrowania lotek do wykonania wytłoczenia płótna.

Obrazek

CENA ZESTAWU LASERÓW - 24,00 PLN


Całość zestawu wieńczą cztery toczone w metalu lufy działek 20mm.
Na dwóch pierwszych zdjęciach widać sam produkt, na trzecim znajduje się widok wyposażonego w elementy z wycinanki działka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CENA ZESTAWU LUF ( 4 szt) - 16,00 PLN


Model pojawi się w sklepach w maju 2009.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#12 Post autor: Kroolo » 2009-04-24, 15:39

A już się ucieszyłem na widok ceny która figuruje na stronie... No ale cóż...


Fajnie że jest możliwość zastosowania dodatków, ceny luf nie powalają więc i popyt powinien być większy. Ciekawą opcją są te pociski :-), no i warto zwrócić uwagę na szablon do wyciskania lotek! Miło widzieć że wydawca przychylił się do próśb i wydał serię na samym papierze matowym - tak trzymać! Teraz tylko czekać aż model się ukarze i będzie go można "spaluchać" ;-)

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#13 Post autor: tad » 2009-04-24, 19:56

No cóż - ja nie padam z zachwytu plackiem. Cena tego zestawu wynosi aż 108 zł - i lasery (cały trzeci arkusz jest psu na budę, bo dotyczy części kolorowych) i sam model są przesadzone z cennikiem. Czyli ja wybieram, że sobie popatrzę z daleka, bo jakoś nie odpowiada mi ten cennik.

Krolo - gdzie te szablony widzisz?
TAD

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#14 Post autor: Kroolo » 2009-04-25, 12:29

Stopień skomplikowania szkieletu na szczęście chyba nie wymusza stosowania laserowo ciętych dodatków - więc jak nazwa wskazuje są to dodatki. Z dodatków chętnie bym przygarnął gotową owiewkę, bo takie detale jak pociski za 34pln to jednak nie dla mnie, choć chętnie bym zobaczył model "w pełnym wypasie". Co do szablonów to ich nie widzę, ale skoro wydawca tak napisał, że są, to czemu mam mu nie wierzyć? Z dalszymi ocenami wstrzymam aż nie będę miał modelu w rękach.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15 Post autor: tad » 2009-04-25, 13:43

Kroolo - wydawca napisał o szkieletach ożebrowania lotek, a nie o "szablonie do wyciskania lotek", dlatego zdziwiło mnie co Ty kombinujesz :-)

Co zabawne - Panowie z firmy są faktycznie świeżynkami na rynku (jak piszą na stronie) i pewnie dlatego ogłosili żeberka w lotkach jako całkowitą nowość. No to ja zapraszam ich do mojej relacji z budowy Spada XIII, gdzie tę "nowość" wykorzystałem dość dawno temu (po 13 żeberek na lotkę), oraz zachęcam do przeglądnięcia innych wycinanek od Answera, gdzie jest to dość częste.

Równie wesołe jest to, że w dwóch japońskich monografiach pokazujących ten samolot, tłoczenia na lotkach miały... tylko repliki modelarskie (i to na dodatek tłoczenia zależne od fantazji wykonawcy repliki...). Prawdziwe samoloty miały i mają lotki proste i gładkie jak stół (pomimo płóciennego krycia). Czyli tę część laserów również można wyrzucić do kosza, bo jest chyba po to, żeby mydlić oczy co do słuszności wysokiej ceny.

Z tego zestawu zachęca mnie wycinanka i toczone lufy - kto wie, może się kiedyś skuszę, jak już braknie mi rzeczy do klejenia.
TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”