[Zapowiedź] Ju-87 KW CM

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#16 Post autor: tad » 2009-10-12, 12:51

Chodzi mi o Bf-109 E-4 - w nim jest grafika taka sama jak w Stukasie. Sprawa jest ciekawa, bo w obu tych modelach nie ma (w ogóle ich nie ma) przesadnie odwzorowanych wklęsłości i wypukłości (jak np. w Bf-109 B i D), są właśnie typowe dla poprzednich prac R. Ciesielskiego, który nie stosował czegoś takiego. Z tego by wynikało, że Bf-109 B, C, D mają grafikę zrobioną przez GPM, zaś E-4 i Stukas chyba jednak mają grafikę autorstwa R. C.

Zobacz gdzieś tego E-4 - to całkowicie inna bajka niż B, C, D, jakby autor zamknął oczy i postanowił sobie strzelić gola (np. podbarwienie waloryzacji na fioletowo...).

Przy okazji - E-4 trudno nazwać mutacją, bo jednak jest to projekt mocno różny od poprzednich B, C, D. Do tego dochodzi silnik - ten sam, co kiedyś w Me-109 W.

Z tymi przesadnymi wklęsłościami masz rację - to jest jest kfiatek typowy dla GPM. Skoro Ł. Fuczek na innych swoich modelach nie robi czegoś takiego, to widać na Ile-2 i Raidenie ktoś z GPMu to dorysował, a podpisali jego nazwiskiem. Wesołe chłopaki siedzą w tej firmie....
TAD

Sylwek
Posty: 144
Rejestracja: 2007-07-13, 13:11
Lokalizacja: Łosice

#17 Post autor: Sylwek » 2009-10-18, 14:50

Hej! mam pytanie. Może ktoś będzie znał odpowiedź. Po przejrzeniu tegoż modelu zauważyłem że w wycinance jest tylko jeden zestaw łopat śmigła. Wydaje mi się, że wersja Desert powinna mieć łopaty w kolorze właśnie piaskowym lub czarne. Tak więc czy to niedopatrzenie wydawnictwa, wada mojego egzemplarza czy wersja pustynna ma mieć takie same łopaty jak wersja znad ZSSR(w to ostatnie baaaardzo wątpię)

Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#18 Post autor: Kroolo » 2009-10-18, 14:55

Wg mnie takie ciemnoszare są ok - chyba łopat śmigieł nie malowano w kolory kamuflażu bo to bez sensu?

mad_vins
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-20, 01:02
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

#19 Post autor: mad_vins » 2009-10-19, 00:22

cześć.
Łopaty śmigieł drewniane w samolotach Ju-87 były malowane kolorem RLM 70.
Niezależnie od kamuflażu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”