[Nowość][Prezentacja] JSC 402 HSK Atlantis 1:400

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawelciol
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-07, 14:51

[Nowość][Prezentacja] JSC 402 HSK Atlantis 1:400

#1 Post autor: Pawelciol » 2009-12-26, 13:41

Model już od kilkunastu dni dostępny na stronie wydawcy . Oto okładka ( coś się popsuli z okładkami ale jak wiadomo najważniejsza jest treść nie opakowanie :-) ) :
Obrazek

Model zamówiłem praktycznie po ukazaniu się go ( Wszakże to pierwszy HSK na naszym rynku - oczywiście od razu mógłbym kląć z różnych powodów ; a to dlaczego Atlantis na nie Kormoran ,albo też dlaczego nie pierwszowojenny Wolf albo Leopard - wszyscy chyba wiedzą z czym się to je ? Prawda ?
Albo dlaczego znowu w 1:400 i bez dna ? :-) :-P Ale dość wybrzydzania :lol:

Model na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo pozytywne - nawet aż za pozytywne :lol: - Nie wiedziałem , że JSC zrobiło taki skok jakościowy czytaj detalizacja w porównaniu do modeli wydanych kilka lat temu ( Np ."De Ruyter" z 400 czy 300 elementami ) Model zawiera się na 8 Arkuszach A4 ( Jeden "Miękki" ) + samolot na 1/3 arkusza kolejnego i daje możliwość wykonania rzeczonego okrętu w trzech wersjach : Jako okręt pomocniczy Kriegsmarine i w dwóch wersjach przebierańca : Jako Norweski "Knute Nelson" i Japoński "Kasii Maru" - każda z "wersji" różni się obok malowania także różnymi detalami .
Model daje się sklejać w różnych opcjach uzbrojenia to znaczy z otwartym lukami minowymi , otwartymi lukami dział i wyrzutni torped - można ich oczywiście nie dawać - bo model jest przeznaczony praktycznie dla każdego - w zależności od umiejętności .
Niemniej modelu mnie będzie pewnie jednym z tak zwanych półkowników - bo może za kilka lat poczuję , że jestem w stanie go skleić w wersji "Full Wypas" - bo w innej to mi się go nie opłaca zaczynać :-x :cry: :cry: :cry: - ambicja :-P :-P :-P a co ? :lol: :lol: :lol:

Oto zdjęcia arkuszy :"
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”