Parowóz Tyn 6 -ADW PAROWOZY

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Darek W
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-17, 11:11

Parowóz Tyn 6 -ADW PAROWOZY

#1 Post autor: Darek W » 2010-03-30, 14:01

W imieniu ADW PAROWOZY

Witam

Po wielu zapowiedziach,po kilku miesiącach garbienia się nad biurkiem i po 4 specjalnych wyjazdach na oryginał przedstawiam nowy model parowozu tendrzaka Tyn 6 3636 w skali 1:25 zaprojektowany i zbudowany od całkowitych podstaw. Jest to parowóz wąskotorowy na tor 1000 mm z Gryfickiej kolei wyprodukowany przez fabrykę "Vulcan". Ten i inne z rodziny dużych"vulcanów" były bardzo dużymi parowozami jak na wąskie tory. Mocą także nie ustępowały mniejszym tendrzakom normalnotorowym. Te parowozy to bardzo udane i piękne konstrukcje,dlatego uważam że dla miłośnika parowozów to bardzo ciekawy temat. Projekt powstawał kilka miesięcy i zewnętrznie posiada wszytko co oryginał(także pełne wnętrze budki oraz pełne podwozie bez uproszczeń).W tym modelu znajdziecie prawidłowo rozwiązaną konstrukcje budki -z poszczególnych ścian i wzmocnień,a nie jak to bywało do tej pory z 4 głównych uproszczonych ścian. Na egzemplarz składa się 12 stron B4 z częściami i aż 15 stron z rysunkami,kolorowy plan generalny stworzony od podstaw wg. Oryginału ,zdjęcia modelu i przedwojenne fotografie tej maszyny, opis budowy. Do modelu można będzie nabyć zestaw części laserowych oraz zestaw kół także wyciętych laserem.

Kolejny model, który już powstaje to kultowy polski parowóz Okl 27. Bardzo mocno zdetalizowany i zaprojektowany także na podstawie oryginału. Oczywiście jest to jedyna droga do zaprojektowania dobrego modelu gdyż planów nie ma wcale,a jak są to nie dostępne-przynajmniej dla szarego człowieka.Dla chętnych i malujących będą dostępne kalkomanie.

Strona internetowa tytułu ADW PAROWOZY będzie niedługo gotowa pod adresem www.adwparowozy.com.pl od 1 kwietnia- juz dziś zapraszam

Sklejony model można będzie zobaczyć podczas konkursu w Inowrocławiu 10 kwietnia. Będzie możliwość kupienia tego opracowania oraz dodatków laserowych. Cena modelu 49 zł.Zamówienia można składać już od dziś tel.781939554 gg6358779

Pozdrawiam modelarzy

Adrian Wandtke


Okładka
Obrazek
Fotki modelu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Darek Wandtke

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: belfast » 2010-05-16, 15:29

Witam wszystkich :mrgreen:
model zrobił na mnie ogromne wrażanie, dlatego kupiłem go :mrgreen:
chciałem zaprezentować zdjęcia części i instrukcji. Na początek okładka:
Obrazek Obrazek
:arrow: plansze:
Obrazek Obrazek
:arrow: instrukcja:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
:arrow: na koniec części:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
:arrow: mam nadzieję że żadnej strony nie pominąłem :-P model prezentuje się bardzo bardzo fajnie, ma niesamowicie dużo części :mrgreen:

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#3 Post autor: Abdomen » 2010-06-04, 13:01

Mam ten modelik. Przyznam że jak otworzyłem wycinankę zbierałem szczękę z podłogi. Zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”