[Prezentacja] PWS-26 - Answer

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[Prezentacja] PWS-26 - Answer

#1 Post autor: tad » 2010-03-31, 21:57

Cześć,
zapraszam do krótkiej prezentacji wycinanki z MPModel z samolotem PWS-26. Fragment zamieszam poniżej, pełny tekst ze zdjęciami arkuszy znajdziecie na mojej stronie.


Zapraszam do prezentacji wycinanki z samolotem szkolnym PWS-26 wydanym w serii MPModel (czyli Marek Pacyński Model), sygnowanym przez wydawnictwo Answer, zeszyt 6, numer 1/2010, cena 25 zł. Autorem opracowania jest zgodnie z nazwą wydawnictwa Marek Pacyński, obraz na okładkę namalował Andrzej Rutkowiak - a wygląda ona tak:

Obrazek

Wycinanka obejmuje trzy arkusze formatu B4 z częściami kolorowymi, jeden arkusz z wręgami i częściami kolorowymi oraz dwie strony rysunków. Tych ostatnich jest zdecydowanie za mało - przekonałem się o tym budując PZL P.7a tego autora, w którym rysunki są utrzymane w tej samej konwencji, co w pwsie. Wprawdzie doświadczony modelarz sobie poradzi, ale ktoś początkujący raczej nie. Z drugiej strony nie jest to wycinanka - moim zdaniem - dla początkującego sklejacza

PWS-26 to model w "kartonach" długo wyczekiwany i na pewno wielu modelarzy ucieszy. Wprawdzie dla niektórych nazwisko autora może być kontrowersyjne, ale ja tam lubię modele Marka Pacyńskiego - przy każdym zastanawiam się, co tym razem "odjechanego" autor miał na myśli. Na szczęście PWS-26 wygląda na tradycyjny projekt i z tego się cieszę. Pewną trudność mogą stanowić wręgi z zamocowanymi do nich na stałe dźwigarami skrzydła dolnego (na dodatek przy kadłubie mają wcięcie na żeberko), które raczej odpadną w trakcie prac nad kadłubem. Wolałbym, żeby skrzydła były zamocowane na jakimś rodzaju bagnetów montowanych po zbudowaniu kadłuba, no ale ten pomysł się pojawia i nie można mówić że jest "wesoły"

TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”