Świat z Kartonu - nowe wydawnictwo

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Qwark
Posty: 357
Rejestracja: 2008-03-09, 19:34
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Świat z Kartonu - nowe wydawnictwo

#1 Post autor: Qwark » 2011-05-13, 17:41

Pewnie już zauważyliście ale jak nie to proszę http://allegro.pl/szk-nr001-penydarren- ... 84191.html Ciekawe tylko dlaczego nowi projektanci i wydawnictwa zaczynają od Allegro. W każdym razie model oryginalny, którego od naszych czołowych wydawców prędko nie dostaniemy.

Awatar użytkownika
Qwark
Posty: 357
Rejestracja: 2008-03-09, 19:34
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#2 Post autor: Qwark » 2011-05-13, 20:44

A jednak wydawnictwo ma też własną stronę http://swiatzkartonu.pl/index.html

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3 Post autor: tad » 2011-05-14, 00:44

Gdyby nie Twoje info, to pies z kulawą nogą by się o tym dowiedział.

Przypomina mi to niegdysiejsze wydawnictwo Combat Model (to od Salamandry) - nie wiadomo kto, jak i co z tego wyrośnie. Czuć, że wydawnictwo robione domowymi silami, ale może akurat mu się uda, skoro będzie miało niższe koszty.

Ciuchcia mnie nie kręci, ale powodzenia! Zawsze to konkurencja i coś świeżego w stosunku do meserszmitów i spitfajerów...
TAD

Taron78
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-20, 14:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#4 Post autor: Taron78 » 2011-05-20, 14:40

Witam serdecznie szanownych forumowiczów i bardzo przepraszam za brak zapowiedzi, ale na to forum trafiłem zupełnie niedawno. Prawda co do allegro jest nieco inna, nie zacząłem od niego, ale jest to najlepsza opcja pozyskiwania klientów, których powstająca firma, bez kanału dystrybucji nie może sobie odpuścić.

Liczę że wybaczycie mi ten afront względem was na starcie i wspólnie (bo liczę na wasze sugestie) stworzymy nowe, niewielkie, ale ciekawe wydawnictwo.

Taron78
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-20, 14:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#5 Post autor: Taron78 » 2011-05-24, 07:20

Niestety okazało się że barak doświadczenia nie uchronił nas przed popełnieniem kilku błędów, które dostały się do druku i zauważyli je dopiero klienci. Pragnąc jednak zadowolić byłych i przyszłych klientów szybko opracowana została errata, dostępne w dziale "do pobrania" na naszej stronie. W przyszłości pojawiać się tam również będą wszelki dodatki i modele gratisowe. Na szczęści błędy dotyczą głównie numeracji części, poprawiliśmy również rysunki montażowe oraz znacznie rozszerzyliśmy opis budowy. Zapraszam.


link do erraty
Ostatnio zmieniony 2011-05-24, 10:55 przez Taron78, łącznie zmieniany 1 raz.

Taron78
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-20, 14:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#6 Post autor: Taron78 » 2011-06-04, 07:57

No to poszło...
czyli mamy drugi numer!

A w drugim numerze Onager czyli rzymska katapulta. 3 kartki A3 ze 102 częściami, opisy, rysunki, miniporadnik, słowem wszystko co w pierwszym numerze, tylko w nieco zmienionej szacie graficznej, przy uwzględnieniu możliwie wszelkich uwag które napłynęły do nas, a dotyczyły pierwszego numeru.

[center]Obrazek[/center]

Zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat modelu.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7 Post autor: tad » 2011-06-05, 21:55

Wszystko ładnie ale szata graficzna nieładnie... Taka choinka robiona chyba z zamkniętymi oczami. Skoro i tak szukacie jeszcze swojego wyglądu, to warto popytać innych - na pewno by odradzili te ozdóbki, efekty, sto napisów i inne dodatki upiększające. Tytuł pisma lepiej by wyglądał bez tekstury, wyjustowany, z odstępami od góry i dołu, z jakąś normalną czcionką. Warto podpatrzeć jak inni to zrobili.

A model pewnie będzie fajny - świeży pomysł wydawniczy, to cieszy.
TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”