MIG 21 MF GPM 6/2016

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

MIG 21 MF GPM 6/2016

#1 Post autor: el_paw » 2018-03-14, 19:37

Witam
Dzisiaj chciałbym zaprezentować model ku przestrodze.
Na MIGA chorowałem od dawna ale zawsze coś tam odstręczało mnie do kupienia tej rury. Aż w końcu dostałem prezent (od żony w postaci w/w wycinanki)

Obrazek

Na pierwszy rzut oka wycinanka prezentowała się zachęcająco fajne kamo i efektowny nr taktyczny (jak na wyścigówce) pod kabiną pilota.
Model został wydany na 4 stronach A4 kartonu + 1 strona offsetu na cienkim papierze.

Obrazek

Kiedyś miałem sklejonego miga z tego samego wydawnictwa na kredzie. Okazuje się, że to to samo opracowanie. I o ile karton kredowy łatwo się zawijał, to ten użyty w obecnej wycinance jest dosyć sztywny i ciężko się formuje.

Dodajmy do tego szczątkową instrukcję i małą liczbę rysunków ...
ObrazekObrazek
... i otrzymujemy model który miał być łatwy, lekki i przyjemny a okazał się niedopracowanym gniotem.

Do tego cena 50 zł (na stronie producenta) za którą otrzymujemy model na poziomie Małego Modelarza i to z połowy lat dziewięćdziesiątych.

Budowa ruszyła i wytrwałem do drugiego segmentu kadłuba. Po tym jak się okazało, że wnęka podwozia przedniego nijak się ma do otworu w kadłubie odpuściłem sobie tą przyjemność i wykonując słynny MANEWR CEVY model wylądował w koszu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Towarzysz19
Posty: 468
Rejestracja: 2010-11-06, 15:49
Lokalizacja: Cieszyn

#2 Post autor: Towarzysz19 » 2018-03-14, 20:45

Tego to jakoś nie umiem zrozumieć, żeby obecnie robić tylko kilka rysunków montażowych, mało tego wyglądają jakby narysowane ołówkiem i linijką.
Ale w tej historii, przypuszczam że żona była najbardziej zawiedziona :roll:

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: piter16 » 2018-03-15, 16:36

Szkoda, bo rura piękna. Ale zawsze jest wersja z angraf, chociaż droga dosyć.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#4 Post autor: el_paw » 2018-03-15, 16:45

Już zakupiłemna allegro miga 21 z answera, dzisiaj dotarł i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony opracowaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”