Z czego forma i kadłub?

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#16 Post autor: Czesio » 2006-11-08, 18:36

Jako takich podłużnic tam nie ma. Sa za to takie cienkie listewki, umieszczone bo bokach, lecz bym Ci radził, żebyś zbydował sobie taką mała deseczke montażową. Jest ona pokazana na planach w prawym dolnym rogu. To pomoże Ci bardzo w budowie. Co do balsy to myśle, że 0,5 (lub coś podobnego) powinna styknąc na poszycie.

dawsio
Posty: 13
Rejestracja: 2006-09-13, 16:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

#17 Post autor: dawsio » 2006-11-09, 16:21

Mam juz balse. 0,5 nie było więc kupiłem 0,4 (na poszycie) i 0,6 (na wręgi itp). Niewiem czy 0,6 nie będzie za cieńkie ale najwyzej sie podklei jeszcze czymś.
bym Ci radził, żebyś zbydował sobie taką mała deseczke montażową
Ale jak? Płaska deska to wiem. Ale te takie listwki czy coś (te przy których są wręgi) to jak je rozmieścić? Według przekroju z planów? Mam nadzieje, że dobrze myśle i zaraz bede drukowac fragment planów z przekrojem. Życzcie mi powodzenia.

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#18 Post autor: Czesio » 2006-11-09, 18:25

Z tą balsą 0,6 troszke przesadziłeś. Na pewno musisz ją czymś podpaciać bo zdecydowanie wręgi będą za cienkie. Wszystko rób zgodnie z planami, a dobrze na tym wyjdziesz. Znalazłem dla Ciebie coś co ci się przyda na 100% podczas budowy, a mianowicie tą deske montażową. TUTAJ znajdziesz jak ona wygląda w realu. Pobuszuj tam po forum (tylko najpierw poszukaj jak nie znajdziesz pytaj, bo inaczej cie opierdaczą. Na naszym forum nie ma jeszcze takiej sporej bazy danych wiec pytać wolno każdemu), a na pewno tam wiele znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Pozdrawiam.

EDIT:

Znalazłem plany fajnej żaglóweczki jak chcesz to podam ci na maila. Powiem Ci, że sam sie napaliłem na coś takiego ale pchane wiatrem. Do tego wystarczy aparaturka 2-wu kanałowa.

dawsio
Posty: 13
Rejestracja: 2006-09-13, 16:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

#19 Post autor: dawsio » 2006-11-09, 21:08

2 kanałowa? Ma jeden żagiel? Wyśli mi te plany jak mozesz. Co do tych kanałów:
1 kanał- ster?
2 szoty żagla?
JA bym wolał jakiegos slupa. Zreszta ogólnie nie mam zamiaru (mozę sie to zmienić) bawić sie modele RC. To chbya jednorazowa odskocznia. Ale pozyjemy zobaczymy.

Co do balsy 0,6 to mam pomysł. Podkleje pod nią tą 0,4 a do poszycia kupie następny arkusz.

Deske montażową zacząłem robic taka premitywną jak na planach. Tylko zastanawiam sie jak te wręgi (zanim będzie kil) maja sie trzymać ale wsumie mozna je przykleić na taśme, przykleić kil i inne badziewia a następnie odkleić taśme.

Edit. zobaczyłem ten blat montażowy i wsumie to zamiast tej taśmy mozna dorobić listewki tak jak autor Halenego i będą sie trzymac

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#20 Post autor: Czesio » 2006-11-09, 22:21

Wiesz co mam inną propozycję. Zarejestruj się poprostu na tamto forum. Ja te plany mam z tamtą, a znajdziesz tam ich o wiele więcej. Do wyboru do koloru. Jeśli nie chcesz to podaj mi maila.

dawsio
Posty: 13
Rejestracja: 2006-09-13, 16:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

#21 Post autor: dawsio » 2006-11-09, 23:00

narazie skoncze tą motorówke. bo ejszcze znajde cos ciekawszego i strace zapał do tego:P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”