Tani nadajnik i odbiornik

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
kukasz
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-11, 13:12

Tani nadajnik i odbiornik

#1 Post autor: kukasz » 2010-11-11, 13:25

HEJ

Chcę sobie zrobić model samolotu rc typu delta/latające skrzydło (nie wiem, która nazwa jest poprawna [wybrałem ten model gdyż myślę, że ten model jest łatwy do zrobienia i nie wymaga wielu przyrządów do jego konstrukcji]).

Pomijając silnik, serwa... Potrzeba mi będzie aparatury (nadajnik i odbiornik). Nie wiem ilu kanałowa powinna być aparatura i to jest moje pierwsze pytanie. A drugie to czy jest jakaś tania aparatura, bo patrząc na komplety nadajnik z odbiornikiem trzeba wydać około 300 zł. Płacąc 350 mogę kupić sobie już gotowy model samolotu tylko, że nie o to mi chodzi żeby kupić coś gotowego tylko zrobić to samemu. Czy jest jakaś aparatura w rozsądnej cenie (nie będę oszukiwał że chodzi mi o najtańszą). Czytałem, że chcąc bawić się modelami rc na dłuższą metę lepiej kupić od razu coś lepszego-droższego, ale ja nie wiem czy z modelami rc zwiążę się na dłużej i dla tego chcę jak najtańszą aparaturę.

Awatar użytkownika
PACYKARZ
Posty: 216
Rejestracja: 2007-05-23, 11:13
Lokalizacja: Mała Moskwa

#2 Post autor: PACYKARZ » 2010-11-11, 23:54

niewazne jaka kupisz wazne by miala mixer V-tail inaczej ciezko bedzie ci polatac latającym skrzydelkiem Teoretycznie jest mozliwe ale pierunsko niewygodnie. Mozesz tez kupic prosta aparture i dokupić TO

kukasz
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-11, 13:12

#3 Post autor: kukasz » 2010-11-13, 13:10

PACYKARZ pisze:niewazne jaka kupisz wazne by miala mixer V-tail inaczej ciezko bedzie ci polatac latającym skrzydelkiem Teoretycznie jest mozliwe ale pierunsko niewygodnie. Mozesz tez kupic prosta aparture i dokupić TO

Dobrze, że odwiedziłem to forum bo kupił bym coś co mi się kompletnie nie przyda.

A jaki typ samolotu rc nie wymaga mikserów, czy możesz mi podać nazwy takich samolotów?

I jeszcze jedno co sądzicie o 1 a może ten 2 . Nie chodzi mi tu już o ilość kanałów ale o to czy ten tańszy jest wiele gorszy od tego drugiego?

Awatar użytkownika
PACYKARZ
Posty: 216
Rejestracja: 2007-05-23, 11:13
Lokalizacja: Mała Moskwa

#4 Post autor: PACYKARZ » 2010-11-13, 16:08

Jezeli to TWOJ pierwszy moidel odradzam kupowanie delty czy dolnoplatow . Postaw na Gornoplaty Stabilniejsze w locie wybaczają duzo bledow wg mnie dostkonaly wybor na 1 RC to ten lub ten 1 maprzewage ze mozesz wylaczyc silnik ( oszczednosc prądu) i szybowac swobodnie szukając kominów termicznych takim mozna znacznie dluzej polatac niz drugim typowym samolotem

Awatar użytkownika
daniello
Posty: 186
Rejestracja: 2008-12-22, 18:25
Lokalizacja: Mysłowice

#5 Post autor: daniello » 2010-11-25, 13:21

Zpierwszą propozycją PACYKARZA się zgadzam, ale co do drugiej to odradzam. kup/zrób jakis motoszybowiec lub jesli nigdy nie latałeś modelem rc to szybowiec, tyle, że wtedy masz problem z wyciągnięciem go na jakąś wysokosc, którą oczywiście można rozwiązac procą lub holem. A co do apki polecam stronkę www.abcrc.pl - naprawde konkurencyjne ceny a jakosc produktów b. dobra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”