OSZUST

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

OSZUST

#1 Post autor: Czesio » 2007-02-10, 10:39

Witam.
Chciałbym tutaj przedstawić swoją nieciekawą historię związaną z zakupami na Allegro.
Tak jak już mówiłem troszkę wcześniej zakupiłem używaną aparaturę Sanwa RD 6000 Super (rzekomo miała być 100% sprawna). Przesyłka przyszła, wszystko była ładnie i pięknie. Aparaturę chciałem sprawdzić, czy na pewno działa, więc w tym celu wybrałem się do modelarni. Niestety nikt z nich nie miał sprzętu do jej sprawdzenia ponieważ wszyscy latają na 35MHz, a ja kupiłem aparaturę o częstotliwości 40 MHz.
W związku z tym postanowiłem poprosić o zwrot (jeśli jest taka możliwość), lub wymianę na inną aparaturę o częstotliwości 35 MHz. Sprzedawca się zgodził na wymianę sprzętu za dopłatą. Miałem wysłać aparaturę z powrotem do niego, on by ją sprawdził by nic nie jest. Wtedy ja bym wpłacił na konto dopłatę i otrzymał nową aparaturę. No i właśnie tu się zaczęły schody. Najpierw dostałem wiadomość, że przesyłka dotarła, ale nie ma na niej plomby gwarancyjnej (tylko przed wysłaniem była i nie wiem jakim cudownym sposobem znikła). Ale to nie był jeszcze aż tak duży problem. Tak jak sprzedawca mówił aparatura została wysłana do sprawdzenia i... OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST WADLIWA! Aparatura, z którą ja nic nie zrobiłem nagle okazuje się bublem. Opinia eksperta była następująca. Podłączono odwrotnie zasilanie i sprzęt został trwale uszkodzony (choć przed wysłaniem sprzedający zapewniał, że jest w 100% dobra). Takim sposobem pozbyłem się prawie 300 zł. Sprzedawca zaczął mnie oskarżać o próbę wyłudzenia.
Obecnie nie jestem w stanie mu cokolwiek udowodnić, że aparatura przyszła do mnie niesprawna. On mi usilnie wciska, że to ja ją zniszczyłem!
Jak potem się okazało sprzedawca prowadzi coś w rodzaju komisu. Ktoś wstawia sprzęt, a on go wystawia na aukcjach.
Moje domysły w tej sprawie są takie, że ktoś wstawił w komis aparaturę już niesprawną, a sprzedawca wystawił ją na Allegro jako 100% SPRAWNĄ, a ja dostałem bubla.
Tak właśnie wyglądają zakupy na Allegro. Dziewięć razy kupisz rzecz dobra u uczciwego sprzedawcy, a za dziesiątym razem napotkasz oszusta, który cię ogołoci z pieniędzy i zarzuci jeszcze próbę wyłudzenia.
Ja mam już pewna nauczkę na przyszłość. Kiedyś słysząc o oszustach działających w sieci myślałem, że mnie to nie spotka, bo jestem ostrożny.

Podaje dane allegrowicza, aby każdy był pewny u kogo kupuje.

Detalbth – Allegrowicz jest związany ze sklepem www.modelarnia.pl

ZANIM KUPISZ U NIEGO 10 RAZY SIĘ ZASTANÓW, BO MOŻESZ WPAŚĆ TAK SAMO JAK JA!

Prawdopodobnie takie ostrzeżenie i komentarz jaki wystawie nic nie dadzą, gdyż użytkownik ten ma dużo pozytywnych komentarzy z innych aukcji, ale o wiele drobniejszych i za mniejsze sumy.

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Marek » 2007-02-10, 13:55

Ja wiem czy od razu oszust... może nie sprawdził sam, a Ty miałeś pecha. Trzeba było od razu zorientować się co jest grane i kupic na 35. Zresztą takich rzeczy się na allegro nie kupuje.

SKOCZEK
Posty: 45
Rejestracja: 2007-01-29, 19:38

#3 Post autor: SKOCZEK » 2007-02-20, 15:51

A sprawdziłeś jego opinie?

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#4 Post autor: Czesio » 2007-02-20, 19:12

Sprawa dobrze się zakończyła bo ją wygrałem i wyszło na szczęście na moje.

Opinie były pozytywne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”