Pierwszy Model "Zaawansowany"

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Knyfel
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-14, 20:43

Pierwszy Model "Zaawansowany"

#1 Post autor: Knyfel » 2007-02-14, 21:28

Witajcie Ludzie i Ludziska !!!!!!
A więc zacznijmy od początku:

Jakis czas temu zainteresowałem sie modelarstwem (co idzie wywnioskować z tego że jestem na tym forum :-P ) mam za sobą parę modeli plastikowych (są super) ale ciągnie mnie do wyższych celów. Mianowicie ciągnie mnie do modeli bardziej "zaawansowanych" a mianowice do modeli RC zabierałem się pare razy zabierałem się do zrobienia swojego modelu ale cóż wszystkie próby zpełzły na zgliszczach :-D więc proszę o poradę kolegów (i koleżanki również) o udzielenie paru rad odnosnie 1 modelu RC. trochę przeglądałem forum, sklepy internetowe i nazwy jaki tam zobaczyłem porostu mnie dobiły np: serwomechanizm, przeróżnego rodzaju zębatki, akumulatory... . A teraz troche konkretów chciałbym by mój model był zbudowany z materiałów dostępnych wszedzie mam na mysli (drewno jakieś metalowe paści co każdy ma głęboko w piwnicy pochowane) o obudowe sie nie martwie, gorzej z wnętrzem prosze o radę co, gdzie i jak podłączyć co z czym posplatać, wiecie o co chodzi :-) oczywiście prosiłbym o jakieśw miarę tanie propozycje ;-) .
Jeżeli komuś mój post wydaje sie niejasny lub zbyt zagmatfany to przepraszam i chętnie wyjasnie nieporozumienia ;-)

Pozdrawiam:
Knyfel

Awatar użytkownika
seba2stian
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-06, 14:43

RE:Zaawansowany...

#2 Post autor: seba2stian » 2007-02-14, 22:25

Myślę że najlepiej będzie dla Ciebie zainwestowanie w jakiś model. Zbież tak ok. 500zł i wtedy kupi cały kompletny model. Oczywiście taki do składania. Przy takim składaniu modeli nie dość że jest dużo zabawy to jeszcze można się sporo nauczyć. Ja kupiłem nie kompletnego golfa 4 za 150 zł dokupiłem części i dziś śmiga jak burza:) A kiedy go kupowałem byłem kompletnym amatorem:) Myślę że postąp tak samo i będzie lux. A jeżeli nie będziesz wiedział jak słożyć elektryke to napisz mi na email i wyślę Ci katrke z podręcznika;)

mlodybm
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-03, 20:05
Lokalizacja: Brzozów

#3 Post autor: mlodybm » 2007-02-19, 09:46

500zł troche malo na start :/ ale nie tragicznie ;] Depronowca zrob i juz.
Silnik 60zł regiel 60zł pakiet 80zł ładowarka 120zł dwa serwa 50zł odbiornik 100zł radio hmmm minimum 200zł plus akumulatorki jakies 20zł plus ładowarka do nich jakies 15zł i koszyk. materialy do budowy modelu jakies 20zł razem 725zł taniej na nowych podsespolach nie da rady.

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#4 Post autor: Czesio » 2007-02-19, 10:22

Witam.
Jeśli chodzi o kupno sprzętu to na pewno nie będzie to tanie, a w szczególności aparatura.
Mlodybym podał Ci przybliżone koszty początkowe. Jeśli chodzi o model to polecam Wicherka 10 lub 15. Będziesz go w stanie zrobić za 30 zł, a model naprawdę jest bardzo przyjemny i polecam go do nauki latania (sam na nim latałem i zamierzam znów go zbudować).
Materiały będziesz miał w każdym drewniaku do niego. Kilka listewek, sklejka i możesz ciąć chmury aż miło.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”