Pytanie laika

Dokumentacje "pływadeł"

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Xyl00
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-06, 22:50

Pytanie laika

#1 Post autor: Xyl00 » 2017-09-06, 22:53

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego witam wszystkich :)

Kupiłem sobie pewien popularny w internecie model ( a w zasadzie zabawkę) Bismarcka. Dziś byłem na pierwszym wodowaniu i ogólnie zabaweczka spisuje się całkiem dobrze ale wykryłem pewne ,,bolączki'' i chciałbym zapytać Was starych wyjadaczy jak je zniwelować.
Pierwsza sprawa to śruby. Dość dziwna sprawa bo są założone dwupłatowe a z tego co wyczytałem to są śruby typowo do łodzi szybkopływających i szybkoobrotowych. W tej chwili pływa ok 6-7 km/h = szybki marsz. Niestety wały są zbyt krótkie i momentami szczególnie przy ruszaniu i hamowaniu śruba wychlapuje wodę i kręci się w powietrzu. Pytanie jest krótkie. Czy zmiana śrub na trzypłatowe lub czteropłatowe da jakiś lepszy efekt? (szybkość i zniwelowanie zasysania powietrza)

Drugie pytanie to szczelność. W instrukcji jest napisane, że pokrywa łódki nie jest idealnie szczelna i bezwzględnie zaleca się uszczelnić szeroką taśmą bezbarwną. Jak ma wyglądać to uszczelnienie? Jakoś od środka? Z zęwnątrz będzie to bardzo nieestetyczne.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Zdjęcia poglądowe poniżej:
[URL=http://]https://zapodaj.net/5ebdc9ba85e97.jpg.html https://zapodaj.net/9da3f339727ed.jpg.html https://zapodaj.net/32356d233e54a.jpg.html[/URL]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Statki i Okręty”