His Imperial Japanese Military Ship - YAMATO

Dokumentacje "pływadeł"

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

His Imperial Japanese Military Ship - YAMATO

#1 Post autor: tjguzik » 2007-06-23, 00:50

wzięło mnie na całego ... może to zasługa książki Janusza Skulskiego , może zasługa filmu - w każdym razie wzięło mnie i juz :mrgreen:
oto strona : HIJMS YAMATO i jego braciszkach , krótka historia i trochę fotografii i rysunków ...
jest to druga wersja strony , już można powiedzieć że akceptowalna - ale w planach najbliższych jest stworzenie innego wyglądu z
dużą ilością informacji , odnośników -
po prostu całego centrum informacyjnego o tym przepięknym okręcie

Obrazek

Rainmaker
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-29, 09:15

#2 Post autor: Rainmaker » 2007-06-29, 09:23

Witaj
Od 7 lat mecze YAMATO z palstiku w skali 1/200 wzbogacony o blachy GGM ...staram sie zbudowac wersje z kwietnia 45 z dodatkowom artyleriap. lot. 25 mm i konca nie widac :):):):) .Jesli zaraziles sie Yamato zycze sukcesu

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#3 Post autor: tjguzik » 2007-06-30, 09:52

moja nowa strona o Yamato i braciszkach już nabiera kształtu
chce zrobić po prostu stronę o tych pięknych okrętach - bo przekopując zasoby internetu stwierdziłem że nie ma takiej strony : o historii, dokumentacji technicznej i w ogóle o tej konstrukcji

Obrazek

Obrazek

Rainmaker
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-29, 09:15

#4 Post autor: Rainmaker » 2007-06-30, 21:25

tjguzik, koles mylisz .....sie nie HIJMS ..tylko IJN YAMATO ... to powszechnie uzywany skrot ... IMPERIAL JAPANESE NAVY obecnie ... JMSDF JAPANESE MARITIME SELF-DEFENS FORCE[ Mozemy popolemizowac .... Sprecyzuj skad jestes ..i zapraszam na maila lub GG 9482425

Rainmaker
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-29, 09:15

#5 Post autor: Rainmaker » 2007-06-30, 21:27

Mam troche literatury ..japonskiej .... moge pomooc w budowie tej stronki ....
pozdro
RYS
PS wczesniej zapomnialem podac maila [email protected]

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#6 Post autor: tjguzik » 2007-07-01, 12:17

to jest HIJMS
wtedy gdy powstawał czyli w roku 1938 obowiązywała taka mała reguła ze okrety typu pancernik , ciężki krążownik , lotniskowiec miały cesarską chryzantemę na dziobie i właśnie był taki przedrostek His Imperial Japanese Military Ship
nie będę sie spierał czy jest to fakt czy nie - w każdym razie w kilku opracowaniach się już z tym spotkałem

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#7 Post autor: tjguzik » 2007-07-02, 03:20

przekopałem wszystkie źródła odnośnie tego HIJMS ..... :shock:
no to chyle czoła ... masz racje to jest IJN
ale w sumie i tak nie używane :-)
a teraz dla tych co śledzą trochę moje poczynania ze stroną o YAMATO i braciszkach podaje nowy adres
YAMATO
strona już chodzi w popularnych przeglądarkach - strona główna już dopracowana dzięki pomocy [ Sprudin - masz u mnie duże pifo :mrgreen: :mrgreen: ] a reszta w trakcie tworzenia - a ze jest tego trochę ( około 120 zdjęć i dokumentacji ) tak więc trochę czasu zajmie

i proszę o komentarze - nawet te złe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


bezpośredni adres strony : http://www4.webng.com/yamato/index.htm

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#8 Post autor: tjguzik » 2007-07-04, 19:35

strona nabiera kształtu :-)
już dodatkowe podstrony są wrzucone na serwer
teraz pozostaje tylko to wszystko ładnie ułożyć i być może przenieść na polski serwer , bo ten amerykański trochę wolno chodzi :-|

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-20, 21:29
Lokalizacja: Wałbrzych

#9 Post autor: Witek » 2007-07-05, 19:13

Ciekawa strona! Niektóre fotki wildze po raz pierwszy a trochę się ich na oglądałem. Jestem w trakcie budowy Yamato i powiem, że im więcej mam zrobione przy modelu tym bardziej oddala się data jego ukończenia. Jest to związane z zagłębianiem się w jego konstrukcje. Zaczynając budowę myślałem, że mam wystarczającą dokumentacje a w trakcie budowy okazuje się, że to tylko część dokumentacji i to niewielka.
Model powstaje już ponad rok a jestem na etapie kończenia kadłuba. Mam nadzieje, że zrobię go szybciej niż japończycy oryginał:-)
Relacja z budowy jest na Konradusie.

http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 62&t=95766

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

po przeprowadze :)

#10 Post autor: tjguzik » 2007-07-09, 22:19

ja to mieszam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale spokojnie
strona pierwotna o YAMATO czyli tutaj gdzie było wcześniej jest podstroną , ale też może istnieć samodzielnie - w sumie to istnieje samodzielnie :-) , ale merytorycznie jest związana ze stroną główną , której główny adres podaje tutaj
do pełnego zakończenia strony pozostał tylko jeden dział - około 6 poddziałów i będę mógł powiedzieć zakończone
aczkolwiek teraz się pojawiają różnego rodzaju pomysły jak coś zrobić ...
a ze w najbliższym czasie sie przesiadam z M$ na Pingwina to i robienie stron bedzie też inne :-)

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#11 Post autor: tjguzik » 2008-04-07, 00:18

minęło 10 miesięcy od pierwszego mojego postu tutaj

w ciągu tego czasu zaliczyłem 4 formaty, raz zmianę kompa na nowy, zawał, ożenek ( swój :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) i inne atrakcje :mrgreen:

strona moze jeszcze nie jest doskonała, ale jest już skończona i uznana przez gremie za nadającą się do puszczenia w gawiedź ;-)

teraz tylko znaleść osoby zdolne przetłumaczyć stronę na inne języki : interesuje mnie niemiecki, rosyjski, hiszpański....
francuski sam sobie już załatwiłem
angielski moze się uda - mile widziana wszelka pomoc :-) :)
a jak już będę miał po angielsku to mam na 100000% po japońsku :-D
adres w stopce, powtarzać nie będę :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#12 Post autor: Sprudin » 2008-04-07, 12:46

Byłem, widziałem, gratujluję :-) Od początku powstawanie strony mam okazje się jej przyglądać, i musze przyznac ze coraz ciekawiej wygląda :-) Tak trzymaj :-)

Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#13 Post autor: tad » 2008-04-07, 16:12

Cześć,
strona graficzna to już Twoja sprawa, ale zmień sobie "moje" Yamato na "mój" Yamato - będzie poprawnie gramatycznie.

A przy okazji - masz zgodę autorów zdjęć tych wszystkich modeli na zamieszczanie ich u siebie? Ja wyjątkowo nie lubię, gdy spotykam się z moimi zdjęciami na innych stronach - bez podpisu czy podania autorstwa. Dlatego min. zacząłem podpisywać fotki.
Pozdrawiam
TAD

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#14 Post autor: tjguzik » 2008-04-07, 16:28

wszystkie fotki mają GNU licence gdyż są zrobione przed 47 rokiem
ktokolwiek powie że to jego fotka to tym samym łamie prawo - nie ja

strona o makiecie 1:1 powstałą dzięki uprzejmości jednej osoby - i tam tkwi jak byk dzięki komu ...

MOJE YAMATO - bo nie będzie tego sztuk jedna.....

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15 Post autor: tad » 2008-04-07, 16:48

No tak - skoro liczba mnoga, to co innego, ale zanim dojdziesz choćby do dwóch, to przez kilka lat będziesz miał niepoprawnie...

Wyraźnie napisałem, że chodzi mi o zdjęcia modeli - nie archiwalne. Pytałeś modelarzy, czy się zgadzają, abyś ozdabiał swoją stronę ich zdjęciami - bez podpisu i informacji?
TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Statki i Okręty”