Do zaawansowanych modelarzy!

Wszystko inne... poprostu free style

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Timothy
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-19, 00:35

Do zaawansowanych modelarzy!

#1 Post autor: Timothy » 2009-09-19, 01:12

Witam!
Mam problem,
nowy laptop + koty = laptop bez klawisza lub dwoch :P i tak tez sie mi przytrafilo. jeden klawisz wlozylem spowrotem bez problemu, a drugi niestety ma zlamana czesc. chodzi o mechanizm pod klawiszem, ktory powinien byc zlozony z dwoch polaczonych ze soba (za pomoca miniaturowej oski) czesci, ktore dzialaja na zasadzie dzwigni, albo raczej hustawki. i to te oski mi sie wlasnie zlamaly :/ wszystko jest plastikowe, sa to oski ktore wystaja z dwoch stron jednej czesci mechanizmu (a wchodza w w dziurki drugiej czesci), bardzo male. teraz ich nie ma i w tym miejscu jest poprostu gladka powierzchnia i czesc nie laczy sie z druga, aby razem tworzyc mechanizm. dzis jest juz pozno,jezeli bedzie potrzeba - wrzuce zdjecie.

pytanie brzmi: czy w warunkach domowych jestem w stanie jakos te oski samemu zrobic? zastanawialem sie np nad jakims klejem, ktory mocno twardnieje po zaschniecu. tylko ze to jest mechanizm i musi gladko chodzic po zlozeniu, wiec musi byc w miare dokladnie to zrobione - a wiadomo ze przez male rozmiary trudno tu o precyzje. co moge zrobic Waszym zdaniem? wymiana klawiatury nie wchodzi w gre bo laptop jest nowy i nie ma jeszcze do niego klawiatur na rynku. licze na wasze czyto modelarskie podejscie :) z gory dziekuje

pozdrawiam,
Timothy

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2009-09-19, 04:53

ebay.com i szukaj danego klawisza, ja ta kiedyś znalazłem :mrgreen: albo po prostu dopasuj mechanizm z innego lapsa, one są praktycznie identyczne.

A jeśli chcesz to odbudować, to w grę wchodzi jedynie nawiercenie danej części i wprowadzenie kawałeczka drutu o danej średnicy ;-)

Timothy
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-19, 00:35

#3 Post autor: Timothy » 2009-09-19, 11:53

szukam po ebayach ale nic :(
a oska niewiem czy wchodzi w gre, bo ta co byla do tej pory byla wystajaca i plastikowa, ale nie krecila sie, tylko wchodzila poprostu w dziurke od drugiej czesci.. jesli wsadze w ten miniaturowy plastik igle to mam wrazene ze nici z tego beda. raczej rzeba by bylo jakos zimitowac ten wystajacy plastik, moze przetopic?? :D niewiem...

Awatar użytkownika
markozx
Posty: 347
Rejestracja: 2008-04-19, 18:37

#4 Post autor: markozx » 2009-09-21, 14:09

jakieś zdjęcia zrób i wstaw

ODPOWIEDZ

Wróć do „Free Style”