Aparat

Wszystko inne... poprostu free style

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
MrDarkenRahl
Posty: 121
Rejestracja: 2010-04-14, 16:25

Aparat

#1 Post autor: MrDarkenRahl » 2010-08-23, 10:25

Witam. Zamierzam kupić sobie aparat cyfrowy. Niestety nie mam zbyt dużych funduszy, więc będzie to raczej aparat low-end :-/. Znalazłem taki aparat: http://allegro.pl/item1188717272_cyfrow ... dzony.html
Bardzo proszę o opinię na temat tego aparatu. Przemawia do mnie cena i dołączony statyw. Jak myślicie - warto w takie coś inwestować, czy lepiej odpuścić i dalej zbierać na coś poważniejszego? Powiem szczerze, za tą cenę możliwości wydają mi się całkiem całkiem, a i tak chciałbym w końcu zrobić jakąś relację na forum, a nie mam żadnego aparatu ;-/. Nada się do zastosowań modelarskich?

Lancaster
Posty: 108
Rejestracja: 2008-05-05, 07:00
Lokalizacja: Żarki Letnisko

#2 Post autor: Lancaster » 2010-08-23, 14:04

Nie znam tego aparatu. Ja bym na twoim miejscu poszukał sobie aparatu używanego. Do 150 zł jest duży wybór, polecam marki takie jak Canon, Nikon, Panasonic, Olympus i Sony.

Awatar użytkownika
PACYKARZ
Posty: 216
Rejestracja: 2007-05-23, 11:13
Lokalizacja: Mała Moskwa

#3 Post autor: PACYKARZ » 2010-08-23, 14:30

klik dozbieraj i kup coś takiego przypuszczam ze będziesz chciał go używać do makro fotografii przy modelach wiec 9 cm jest lepsze niż 20 cm Mediona

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4 Post autor: tad » 2010-08-23, 14:35

Cześć,
odradzam Ci ten aparat. W ogóle aparaty spod marki Medion tylko ładnie wyglądają i do tego z daleka. Kiedyś się dałem na to nabrać i zrobiłem matce prezent Medionem - wprawdzie wszystko działa, ale to jak trabant w dzisiejszych czasach, również jakość zdjęć marna.

Odłóż trochę więcej pieniędzy, poczekaj, kup używany aparat - choćby Canona S1 IS z matrycą na 3,2 Mpix. One są w niskiej cenie, bo matryca "niemodna" - ale gwarantuję Ci, że docenisz markę Canona, świetną stabilizację (mechaniczna) i dobrą jakość zdjęć. To był mój pierwszy poważny cyfrak i wspominam go bardzo dobrze.

Dobrze, żeby Twój aparat miał zoom mechaniczny, nie zaś tylko cyfrowy (w Medionie 4xdigital - to "zoom" cyfrowy) . Ten drugi tak pogarsza jakość zdjęć, że się go w ogóle nie używa.

Makrofotografia przy fotografowaniu modeli to nieporozumienie - zapomnij o tym i o tego rodzaju radach (co innego fotografować z bliska obiekt o wielkości 2 cm, a co innego model o dużej rozpiętości). Twój aparat powinien mieć dobrą stabilizację (żeby robić z ręki - statyw to wyższa szkołą jazdy i nie tak łatwo z nim pracować), jasny obiektyw, szeroki kąt widzenia i nie musi ostrzyć od 3 cm (warto pomyśleć, co się chce pokazać - raster papieru, czy model...).

Jeśli coś jeszcze Ci podejdzie, to pisz na forum - zawsze się coś doradzi.
Pzdr
TAD

Kapral
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-23, 12:09

#5 Post autor: Kapral » 2010-08-23, 14:48

Lepiej sobie uzbierać troche więcej kasy i jakieś już lepszy kupic aparat ;)

MrDarkenRahl
Posty: 121
Rejestracja: 2010-04-14, 16:25

#6 Post autor: MrDarkenRahl » 2010-08-23, 15:46

Dziękuje za Wasze rady. Dozbieram sobie na tego Canona, faktycznie to dobry aparat ;-). Dziękuje Ci bardzo TAD.
Pozdrawiam
Radek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Free Style”