Zdjęcia na forum

Wszystko inne... poprostu free style

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
filipSG
Posty: 132
Rejestracja: 2011-01-26, 21:58
Lokalizacja: Puck

Zdjęcia na forum

#1 Post autor: filipSG » 2011-08-16, 21:44

Witam. Chcę zacząć swoją pierwszą fotorelację z budowy modelu na forum. Czytałem w FAQ o czymś takim jak BBCode, tylko że zupełnie nie rozumiem o co chodzi z tymi wszystkimi HTML-ami i innymi tego typu rzeczami :/ Tak więc byłbym bardzo wdzięczny gdyby jakaś cierpliwa dusza zechciała mi powoli i jasno wytłumaczyć jak dodać zdjęcia na forum :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2011-08-17, 09:21

Witaj :-)

BBCode to taki język forum, czyli odpowiednie wskasowki dla systemu co ma robić ze zdjęciami czy tekstem

W oknie edycji teksty (tym kt. wyświetla Ci się do napisania postu czy tematu) masz cały szereg klawiszy takich jak :
B, i*,u itd.
to są właśnie najprostrze BBCode.

Do wstawiania zdjęć najpierw musisz się zarejestrować na jednym z hostingow, jest ich sporo np.
www.fotosik.pl
www.photobucket.com
www.picasaweb.google.com
www.imageshack.us

To są te najpopularniejsze, ja sam używam tego drugiego, z Fotosika zrezygnowałem z powodu wrednych reklam skaczących po oknach.

Jeśli jednak zdecydujesz się na Fotosika z racji języka, to zakładasz konto (nie wiem czy nie wprowadzono tam już limitu), najlepiej jest pobrać Fotosik Menager http://www.fotosik.pl/manager.php , zainstalować i możesz po zalogowaniu się w programie bardzo łatwo wysyłać zdjęcia na serwer, programik jest bardzo prosty.
Jeśli zdjęcia się już wysłały na spodzie okna będzie widoczny pasek, gdy go rozwiniesz będziesz mogł wybrać jakie kody do zdjęć mają być wyświetlane - najważniejsze na Forum to:

Miniaturka na forum (pełen rozmiar)
Obrazek
Pełen rozmiar na forum.
Obrazek

No więc kopiujesz kod i wklejasz do pola edycji tekstu na forum (trzeba pamiętać jeśli wklejasz miniaturki to trzeba wstawić je po spacji by ustawiły się w szeregu).

No i to chyba cała filozofia z Fotosikiem.

Jeśli chodzi o Photobucket to sprawa też jest prosta, rejestrujesz się zakładasz sobie album do jakiego mają być wstawiane zdjęcia.
Menager do ich wstawiania na stronce jest bardzo czytelny - znajduje się on pod zielonym przuciskiem Upload now
Należy wybrać opcję upload from: my computer oraz Upload to: nazwa albumu docelowego
Następnie znow zielony klawisz select photos and videos no i wybieramy.

Po załadowaniu się zdjęć na serwer klikasz jedną z miniaturek poniżej informacji o ich wysłaniu, w nowej karcie otworzy Ci się podgląd zdjęcia i po prawej stronie w białej tabelce znajdziesz kody. Na początku trzeba sobie ustawić jakie mają być standardowo wyświetlane, klikasz w dole tabelki See more>> , zakładka Get link code i zaznaczasz ptaszkami oba pola poniżej IMG for bulletin boards & forums - będą wyświetlane kody na forum.

IMG code to kod do zdjęcia w pełnym rozmiarze na forum,
Obrazek
IMG thumb to kod do miniaturki po kliknięciu ktorej otworzy się nam zdjęcie w pełnym rozmiarze.
Obrazek

Kody s tabelki wystarczy kliknąć LPM i same się skopiują.

Kody do miniaturek także wklejamy po spacji.


No i to cała filozofia, sprawdzamy jeszcze raz cały tekst poprzez opcję Podgląd jeśli zdjęcia poukładały się tak jak chcieliśmy klikamy Wyślij.


Jeśli będą jakieś pytania to służę pomocą ;-)

r-t.

Awatar użytkownika
filipSG
Posty: 132
Rejestracja: 2011-01-26, 21:58
Lokalizacja: Puck

#3 Post autor: filipSG » 2011-08-18, 15:54

Wielkie dzięki, galeria już jest- http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=5167 ;-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#4 Post autor: r-t » 2011-08-19, 19:30

Zachęcam Kolegow korzystających z innych hostingow wstawienia porad jak z nimi pracować.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Free Style”