Chciałbym spróbować modelarstwa...

Wszystko inne... poprostu free style

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
daniel24pl
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-14, 15:11

Chciałbym spróbować modelarstwa...

#1 Post autor: daniel24pl » 2012-05-14, 15:21

Cześć. Moja girl ;) składa obecnie duży model Czarne Perły z tej prenumeraty co to ją reklamowali i czasem się tak przyglądam i chciałbym sam spróbować się rozluźnić bawiąc się w kompletowanie jakiegoś modelu samolotu, statku czy czołgu.

Wiadomo jestem laik. Ostatni a zaraz jedyny mój model samolotu i to plastikowy był tworzony w podstawówce, czyli szmat czasu temu :)

Na dzień dzisiejszy chciałbym zacząć od czegoś tańszego wiadomo. Na jednym forum polecili mi pewien sklep i ma rzeczywiście duży wybór, ale proponowali mi się skupić na Italieri, która okazuje się być droga strasznie jak na początek.

Powiedzcie mi może na początek, a właściwie odpowiedzcie na pytania poniżej (przyznam nie należę do cierpliwych, lecz chciałbym się nauczyć nad tym panować :) ):

1. Od jakiego rodzaju modelu zacząć zabawę: karton, plastik czy drewno?
2. W zależności od wybranej opcji z powyższych jakie są najprzydatniejsze narzędzia typu, skalpel, rodzaj farby i pędzelków (aerograf odpada bo dopiero sprawdzam czy to mi się spodoba), papier ścierny i klej itp.
3. Czy znacie sklep internetowy gdzie wybranego przez Was rodzaju jest pełno do wyboru i gdzie za razem kupię wszystkie niezbędne akcesoria?

Pomóżcie mi wejść w świat modelarstwa :)

Daniel

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2012-05-14, 16:07

Czy plastik czy papier sam musisz zdecydować - papier będzi ena pewno wiele tańszy, ale będzie wymagał na prawdę dużo wprawy i pierwszy model na pewno nie będzie idealny, wiem to po sobie . . .
Jeśli plastik to wprawa będzie wymagana jedynie przy malowaniu pod warunkiem przemyślanego montażu z dbałością o odpowiednie przygotowanie elementów do klejenia.
Sklep modelarski jeśli chodzi o plastik to ja plecam:
Moje Hobby
Sahara Hobby
Martola

Pozdr.

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: piter16 » 2012-05-14, 17:13

Nie chcę zostać zbojkotowany tu zaraz przez opozycję... :-P ale prawo do swej opinii mam.
Ja zaczynałem zabawę z modelarstwem od plastików i powiem krótko, daje to dużo modeli w krótkim czasie.
Później postanowiłem zakosztować kartonu i do dziś nie mogę się znim rozstać. Modele kartonowe dają dużo więcej satysfakcji po ich ukończeniu dlatego m.in., że niekiedy trochę krwawicy się natraci podczas ich budowy. Ale dla mnie największym plusem jest to, że własnymi rękoma z płaskiej kartki można wymodelować coś o pięknych kształtach. No, ale to moja opinia, musisz sam zdecydować.

Ps: Aż, mi się kleić zachciało... :-P ;-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#4 Post autor: r-t » 2012-05-14, 19:39

piter16 pisze: daje to dużo modeli w krótkim czasie
Wcale nie :mrgreen: jeśli dajesz coś od siebie a to też daje porządną dawkę satysfakcji tak ze czasem szkoda malować modelu ;-)
Choć nie powiem, karton też daje radoche :-D

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: piter16 » 2012-05-14, 22:38

Nie no, nie przeczę przecie! :mrgreen:
Pisałem tylko, że na mnie tak to zadziałało. ;-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#6 Post autor: r-t » 2012-05-15, 00:14

Co sklejacz to inne spojrzenie na sprawę, więc Kolega daniel24pl musi sam wybrać :-)
Później określić się czy lotnictwo/pływające/pełzające potem skala i wybrać już konkretny model.

Daniel, decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie.


Pozdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Free Style”