Projekt Grupowy

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Czy wziął byś udział w projekcie grupowym ?

Czas głosowania minął 2009-02-15, 10:15

tak
17
85%
nie
3
15%
 
Liczba głosów: 20

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#211 Post autor: r-t » 2009-06-02, 21:38

Każda blaszka podnosi jakość modelu, ty, bardziej jeśli fabrycznie jest on ubogi :-) Możesz sobie przejrzeć moją relację z budowy Kubelwagen-a i zobaczysz różnice i dlaczego warto zainwestować w blaszkę :-)

A tu masz przykład ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#212 Post autor: r-t » 2009-06-15, 18:14

Do ustalonej daty zakończenia projektu, z moich obliczeń pozostało 24 dni :roll:
Czasu mało a dopiero bodaj 2 projekty zostały ukończone :roll:
Mój model również znajduje się w gronie tych jeszcze nieukończonych, ale działam chodź nie mam niestety aparatu a zdjęcia robię komórką żeby jednak jakaś dokumentacja była :-) myślę że na 9 galeria powinna się pojawić, tym bardziej że za tydzień wracam do Polski i będę mógł brać się za malowanie i lutowanie podłużnic ramy od nowa :-D
Tak więc panowie działajmy o czas nagli :mrgreen:

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jacek172
Posty: 80
Rejestracja: 2008-10-26, 10:33
Lokalizacja: Modlin Twierdza

#213 Post autor: jacek172 » 2009-06-15, 18:28

Ja miałem mały przestuj ale jutro zamówie farbki zgromadze resztę drobiazgów i biorę się za robotę :-D

Awatar użytkownika
markozx
Posty: 347
Rejestracja: 2008-04-19, 18:37

#214 Post autor: markozx » 2009-06-15, 19:26

Chyba nie zrobię jakiejś spektakularnej dioramy jak zakładałem ale model jest gotowy na 95%. Myślę, że na tydzień przed końcem dam rade zrobić galerię studyjną i plenerową.
Pozdrawiam

Zajcu
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-05, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

#215 Post autor: Zajcu » 2009-06-24, 12:06

wiec tak.. chyba mamy problem... projekt narazie jest jeden ukonczony ale bedzie i drugi (moj - juz nie wiem co tam dorobic wiec zrobie co tam trzeba i galerie koncową) wiec mamy dwa projekty, szkp sie wycofał a raczej powiedział ze nie zdązy w czasie.. wiec kogo mamy jeszcze PEWNEGO że skonczy swój projekt ??

Sylwek
Posty: 144
Rejestracja: 2007-07-13, 13:11
Lokalizacja: Łosice

#216 Post autor: Sylwek » 2009-06-24, 14:02

A choćby mnie Zajcu, mój model można uznać za skończony, tyle że dorobię parę dupereli do niego, co by się lepiej prezentował. Nie rozsiewaj defetyzmu, nic strasznego się nie stanie jak ludzie nie pokończą relacji, jedynie wstyd dla tych co się nie wyrobią, bo po co coś obiecywać a potem mieć to w czterech literach, bo tak prawdę mówiąc czas projektu był tak długi że można było się wyrobić. Podsumowując: ja na to patrzę tak, jak ktoś się nie wyrobi to przynajmniej łatwiej będzie głosować bo mniej relacji trzeba będzie obejrzeć :-P (pamiętajmy że nie tylko efekt końcowy się liczy ale też to w jaki sposób prowadziło się relację).

Zajcu
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-05, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

#217 Post autor: Zajcu » 2009-06-24, 14:58

Sylwek tylko wiekszość patrzy na re;acje końcową... a nie na to co robiłes.. bo np cały model jest w cześciach metalowych ale je pomalowałes i ich nie widać a ne wszyscy patrza na warsztat wiec to juz zalezy od tego czy ktos patrzy czy nie - wiec liczy sie i to i to :)

Awatar użytkownika
Danielo95
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-19, 21:08
Lokalizacja: Radomsko

#218 Post autor: Danielo95 » 2009-06-24, 17:41

Sorry za to ale raczej się nie wyrobię bo
-nie moge się przełamać do roboty nad modelem
-ostatnio całymi dniami maluję figsy do gier bitewnych
-nie ma sensu prowadzić kolejnego chyba monologu na forum (takie mam uczucie)
-fatalne samopoczucie przy którym nie chce się kleić
Jeżeli się "przełamę" to projekt odżyje :/

Awatar użytkownika
jacek172
Posty: 80
Rejestracja: 2008-10-26, 10:33
Lokalizacja: Modlin Twierdza

#219 Post autor: jacek172 » 2009-06-24, 19:03

Witam, ja się niestety chyba nie wyrobię, gdyż zbyt późno dołączyłem żeby nie było zarzutu w stylu "było mnustwo czasu". Relacjcę będę prowadził nadal mniejwięcej co tydzień jak czas pozwoli ponieważ mam dużo obowiązków niestety :-/ zreszta jak każdy a doba niestety ma tylko 24 godziny. Przepraszam za zamieszanie, jest mi wstyd z tego powodu... Mam tylko nadzieję, że koledzy nie będą mieli mi tego za złe.

Sylwek
Posty: 144
Rejestracja: 2007-07-13, 13:11
Lokalizacja: Łosice

#220 Post autor: Sylwek » 2009-06-24, 20:32

Zajcu pisze:Sylwek tylko wiekszość patrzy na re;acje końcową... a nie na to co robiłes.. bo np cały model jest w cześciach metalowych ale je pomalowałes i ich nie widać a ne wszyscy patrza na warsztat wiec to juz zalezy od tego czy ktos patrzy czy nie - wiec liczy sie i to i to :)
...,,Ło matko moja!" oki po kolei.
W zdaniu pierwszym domyślam się że chodziło ci oto, że większość forumowiczów to niedzielni modelarze(bez obrazy dla nich niektórzy siadają do modelu raz na pół roku, a ich efekty są lepsze niż kiedykolwiek uda mi się osiągnąć) którzy to, nawet nie zerkną na czym projekt ten polegał i ,,tak sobie" chcą brać aktywny udział w życiu forum, poprzez klikanie gdzie się da? wniosek- żal mi tych osób.
W zdaniu drugim domyślam się(może całkiem niesłusznie) że jeśli ktoś dodawał elementy z poza pudełka, wkładając w to zapoznawanie się z mechaniką oraz historią danego modelu a znajdzie się ,,mądry inaczej" co to znowu bez wiedzy o tej relacji chce się wypowiadać to jaki to ma sens? po co zabierać głos na temat o którym się nic nie wie? wniosek - żal mi tych ludzi.
Wiesz co Zajcu jestem ciekaw co byś powiedział ludziom którzy kleją w dziale kartonowym silniki cylindrowe albo części w kabinie które ledwo widać. Po co? skoro i tak tego nie widać, a jak relacja pójdzie dalej to już w ogóle nikt tego nie zobaczy bo każdy będzie zbyt leniwy by sprawdzić poprzednia stronę. I tu jest właśnie różnica miedzy młodym zapaleńcem a modelarzem hobbystą. Ci którzy wkładają trud w to by model jak najwierniej przypominał realną maszynę robią elementy których nie widać dla własnej satysfakcji, i może to nie zawsze wychodzi tak jak by się chciało, ale modelarz który ma prawdziwy zapał do tego sposobu spędzania czasu, a nie tylko szuka poklasku u innych będzie to robił dalej pomimo gderań ,,znawcuf temató". Tak wygląda moje zdanie na to co napisałeś Zajcu.

Co do późnego startowania, no cóż, startując można chyba przewidzieć czy są realne przesłanki do ukończenia modelu przed wyznaczonym terminem czy też nie. Tyle ze jeszcze raz podkreślam ja nikogo nie krytykuje za nie ukończoną relację. Takie rzeczy zdarzają się ciągle i jakoś potrafię to znieść, co nie znaczy że muszę pochwalać takie praktyki.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#221 Post autor: Kroolo » 2009-06-24, 22:07

Danielo95 pisze:-nie ma sensu prowadzić kolejnego chyba monologu na forum (takie mam uczucie)

Ostatnio modne stwierdzenie niestety... Czy słowo "relacja" nie oznacza że relacjonujesz nam swojej budowy? Kleisz i dokumentujesz swoje dokonania przy modelu na forum, my to oglądamy, a gdy pojawiają się wątpliwości to pytamy i jeśli mamy wiedzę, to doradzamy. Czego ludzie oczekują po forum żeby "działo się" ? Relacje często wyglądają wg schematu:

- oto pudełko po modelu
- to zawartość tego pudełka
- tu mam pół modelu
- a tutaj kilka szczegółów na niewyraźnych zdjęciach
- a tak wygląda model po pomalowaniu (to już często w oddzielnym wątku...)

I jak to komentować czy czegoś się nauczyć z takiej "relacji" ? Widać po kilku użytkownikach że można ciekawie prowadzić relację i zawrzeć w niej wartościowe rzeczy i ładne zdjęcia z opisem jak sobie poradził z niedoskonałościami projektu lub jak wykonał jakiś tam element. Takie relacje chętnie się odwiedza, inne niestety potrafią odrzucić. Zwłaszcza wpisy typu "komentujcie!", po czym na krytykę się obraża, albo "eee do siebie pisał nie będę". Czy nie widzimy coraz częściej takich wpisów?

Awatar użytkownika
jacek172
Posty: 80
Rejestracja: 2008-10-26, 10:33
Lokalizacja: Modlin Twierdza

#222 Post autor: jacek172 » 2009-06-25, 05:05

Zgadzam się całkowicie z Kroolo, nie jestem ideałem w prowadzeniu relacji, ba brakuje mi całkiem sporo do tego a raczej do jakiegoś wmiarę pożądnego prowadzenia relacji. Została poruszona drażliwa sprawa ilości pędzanej przy modelu, moim zdaniem Ci młodzi co się uczą i nie mają obowiązków powinni siedzieć sporo nad swoimi cudeńkami i starać się samodoskonalić. Natomiast to wszystko jest na odwrót, CI starsi modelarze hobbysci spędzają mnustwo czasu i stają się wzorem nie doścignionym. Może to wina jest spowodowana wiekiem, obowiązkami, tym, że, młodzi nie mają "uporządkowanego" życia. Miejmy nadzieję, że to się zmieni w niedługim czasie ;-) Sprawa jeszcze jedna mnie drażni, stwierdzenie "niedzielni modelarze" czyli tacy którzy do swoich modeli zaglkądają raz na jakiś czas i żałowanie ich. Nie wiem czemu ale dotknęło mnie to stwierdzenie, możliwe jest coś z tego jest we mnie, może dlatego że nie moge całymi popołudniami i wieczorami siedzieć przy modelach (obowiązki), może to sprawa tego że mi jeszcze daleko do tworzenia tak pięknych modeli, a możliwe że to dzięki ojcu który wytyka mi błędy(za co jestem mu wdzięczny bo chyba o to chodzi żeby jak najwierniej odtworzyć dany pojazd) w konstrukcjach, malowaniu lub próbach waloryzowaniu modeli i muszę zaczynać wielokrotnie wszystko od nowa co też zabiera czas...

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#223 Post autor: Kroolo » 2009-06-25, 05:55

jacek172 pisze:stwierdzenie "niedzielni modelarze" czyli tacy którzy do swoich modeli zaglkądają raz na jakiś czas i żałowanie ich.
Wg mnie chodziło o takich co dostali model, połączyli części byle jak, często nie pomalowali go i nie przykleili kalkomanii, ale ostro uczestniczą w każdym projekcie, nie kończąc zazwyczaj zaczętego modelu lub zostawiają w stanie jak napisałem, dopominają się konkursów, a w niedługim czasie znikają z forum. Bądź to po cichu, bądź obrażeni: albo za mało przychylny komentarz, lub komentarza brak... Co do czasu spędzanego przy modelu to wcale on nie jest miarą jakości, liczy się podejście - można w 2h tygodniowo cudeńko stworzyć.

Zajcu
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-05, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

#224 Post autor: Zajcu » 2009-06-25, 06:57

Sylwek, i znowu nikt nie zrozumiał mego jak że trudnego języka :P Już lece z odsieczą :) Ja Cię rozumiem i nie jestem modelarzem od miesiąca i wiem że modele składa się dla własnej przyjemności i w ogóle bo sam wole skleić model jak mi się podoba aby to mi sprawił przyjemność (ale i zdarzają się modele zgodne z prawdą) a dla publiki robi się relacje żeby to zobaczyli te „wyczyny” ale w moim poście chodziło mi o to z innych for takie małe doświadczenie, że czego kolwiek to nie był by konkurs/wybory to i tak wszyscy patrzą na efekt końcowy i wiele modeli wygrywa bo dobrze się prezentuje a nie jest ze złota… może trochę głupie porównanie ale np. chyba normalne że gdy postawisz dwa auta i każesz wybrać ten lepszy od drugiego nie znając parametrów, wiec masz auto całe ze złoto ale bez silnika (czyli śmieć) a drugie całe zardzewiałe ale z najnowszym silnikiem to wiadomo, że nie widząc parametrów weźmiesz to ze złota bo będzie lepiej wyglądać, i właśnie ja odnoszę wrażenie, że większość osób tak robi, patrzy na galerie nie na warsztat, tak jak ten mit o bogu który czekał na ofiarę od ludzi a znalazł się gostek i go wykiwał bo z wyglądu było lepsze ale środek – okazały się kości i tu jest bardzo podobnie, ale to tylko moje odczucie.
PozdrawiamZajcu,

Sylwek
Posty: 144
Rejestracja: 2007-07-13, 13:11
Lokalizacja: Łosice

#225 Post autor: Sylwek » 2009-06-25, 07:23

Kroolo trafiłeś w samo sedno, i dobrze odczytałeś moją może niezbyt jasną wypowiedź, no ale pisałem ją pod wpływem emocji(mój błąd).
Zajcu to jest bardzo pesymistyczne oraz krzywdzące podejście do tematu ,,jakich uczestników posiada to forum" ja wiem że prezentują zróżnicowany poziom i może być tak jak ty to zaprezentowałeś. Ale chyba mogę wyrazić zaniepokojenie że ostatnio najmłodsi użytkownicy w dość dziwny sposób zaczynają udział w życiu forum (zaprezentowany przez Kroola ) Dobra trochę namieszałem tak więc czas przejść od słów do czynów- Idę kleić.
Pozdrawiam!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”