F-4F Phantom II 1:72 Revell - Malowanie

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Lethias
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-03, 23:14

F-4F Phantom II 1:72 Revell - Malowanie

#1 Post autor: Lethias » 2009-04-03, 23:36

Witam

Jestem nowy na forum i w zasadzie poczatkujacy jesli chodzi o sklejanie modeli... Mam na swoim koncie pare modeli ale z czasow dziecinstwa czyli ok 15 lat przerwy :) Zawsze jednak fascynowalo mnie to i postanowilem zaczac sklejac bo podobno na to nigdy nie jest za pozno :)

Ale do rzeczy...

F-4F Phantom II 1:72 Revell (#4615) - Taki oto model zakupilem na poczatek. ze sklejeniem chyba dam rade, o szpachlowaniu i innych pracach nad modelem dam rade i pewnie jeszcze doczytam. Chcialem jednak poradzic sie jesli chodzi o malowanie. Model zakupilem w zestawie z farbami nr. (5, 8, 36, 57). To podobno wystarczy jednak po przegladnieciu manuala widze ze musze zakupic jeszcze dodatkowo 10 farb... Chcialbym sprobowac dokladnie wszytsko odwzorowac i dlatego mam pytanie: Czy powinienem kupic te 10 dodatkowych farb czy jest to raczej typowa zagrywka producenta by wiecej zarobic. Dlaczego na pudelku wypisane sa tylko 4 farby a w rzeczywistosci potrzebnych jest wiecej. Prosze o rady.

Osobne pytanko jesli ktos moze by sie orientowal.
Chcialbym przegladnac sobie rozne manuale, roznych modeli. Jedyna strona na ktorej znalazlem pare to: http://www.nowonline.at/service.php?pag ... en&pID=695. Znacie moze pare innych?

Dzieki za pomoc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2009-04-04, 07:11

Zerknij tutaj Tutaj ;)

Co do farb Revell daje zawsze te podstawowe do zestawu, resztę niestety trzeba dokupić samemu, przy samolotach tak to już jest, że trzeba średnio 10 rożnych kolorów by wszystko ładnie odwzorować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”