jaki kompresor pod areograf

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
rolllooo
Posty: 41
Rejestracja: 2010-12-31, 15:07
Lokalizacja: Warszawa

jaki kompresor pod areograf

#1 Post autor: rolllooo » 2011-01-01, 14:50

Witam. Pytanie moje dotyczy kompresorów do aerografu. Obecnie na rynku wyszło parę fajnych mini kompresorów przeznaczonych do jego zasilania. Odnalazłem dwa typy takich urządzeń- jeden z nich posiada dodatkowo zbiornik wyrównawczy i oczywiście jest przy tym droższy o jakieś 100zł. Czy wydać więcej pieniędzy na taki kompresor czy może nie jest to takie potrzebne w wypadku zastosowania o którym mowa w tym poście. Ps. Moja przygoda z modelarstwem jest dość długa, ale fundusze na poważniejsze przedsięwzięcia i narzędzia pojawiły się dopiero teraz. Czy polecilibyście jakiś sklep internetowy w którym tanio mógłbym się zaopatrzyć w taki sprzęt jak dobre pędzelki, farbki, różnego rodzaju pincety i.t.p. Jeżeli chodzi o lokalizacje to zależałoby mi na Warszawie. Może być też to zwykły warszawski sklep modelarski aczkolwiek wiem różnica w cenach może sięgać nawet 100 procent, więc oczywiście proszę o namiary do jak najtańszego źródła. ;)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2011-01-01, 16:03

Witamy na Forum :-)

Może od tyłu, narzędzi warto poszukać w sklepach z zaopatrzeniem medycznym i dentystycznym ;-)
Kompresorek, jedni uważają że butla jest potrzebna, inni zaś że da się bez niej obejść . . . Osobiście użytkowałem przez jakiś czas kompresorek bez owej butli i spokojnie dawał rady, Butla daje ten komfort że to małe ustrojstwo nie włącza się co chwile.
Chemia, farby itd. możesz spokojnie możesz kupić na www.martola.pl , z tego co wiem mają też sklep stacjonarny właśnie w Warszawie ;-)

Pozdrawiam i zapraszam do działu warsztatowego :-)

R-t

rolllooo
Posty: 41
Rejestracja: 2010-12-31, 15:07
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: rolllooo » 2011-01-01, 20:08

Wielkie dzięki za odpowiedź. Doszedłem do wniosku że jednak chyba kupię z butlą-sprzęt w końcu na lata więc nie będę skąpił. Ps. Nie chcę na początek kupować jakiegoś wypasionego markowego aerografu. Na razie zastanawiam się nad jakąś p-iwatą. Mam taki problem że modeli tych "podróbek" jest całe mnóstwo i nie wiem, który wybrać. Szczególne zatrzęsienie panuję na allegro gdzie wystawione są też aerografy zagranicznych firm p-iwata. Ja akurat byłbym chyba bardziej za polskimi produktami firm fachowiec lub mar-pol. Zależy mi na aerografie uniwersalnym- co to znaczy? Wielkość plamki musi być regulowana na tyle aby nadawał się do pomalowania zarówno dużych powierzchni poszycia oraz niektórych detali.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#4 Post autor: r-t » 2011-01-01, 20:30

Nasze rodzime aerki i tak składane są za Wielkim Murem.
Ew-770, TG-180 i BD-203 to tak na prawdę to samo. Ja używam właśnie Tg-180, dysze 0,2 oraz 0,3 są w zestawie, i spokojnie pomalowałem już nim C1 Ariete i kilka innych mniejszych rozmiarowo modeli, jak i figurki w skali 1:35. Minimalna wielkość plamki jest porownywalna z osiągami markowych psikawek o kilka setek droższych.
Polecam obiema rękami na początek zabawy z tym sprzętem, a z częściami zamiennymi nie ma najmniejszego problemu ;-)

Pozdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”