PzKpfw IV Ausf. D model i malowanie

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Swarog77
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-05, 21:54

PzKpfw IV Ausf. D model i malowanie

#1 Post autor: Swarog77 » 2012-11-05, 22:14

Witam wszystkich! Mój pierwszy post na forum. Postanowiłem wrócić do modelarstwa po paru latach. Z samym sklejaniem niemam problemów, mam na koncie samoloty i czołgi, jednakże nie jestem profesjonalistą bo nie malowałem nigdy specjalistycznie :D Chcę zabrać się za http://plastmodel.pl/p/4/55/tamiya-1-35 ... cerna.html Jakie macie opinie na temat tego modelu? Druga sprawa to malowanie: jako, że nie stać mnie na aerograf to myślałem nad farbą i podkładem w sprayu. Jakiego koloru podkład użyć do malowania na German Grey? Ma to jakiś wpływ? I czy można ewentualnie zamienić German Grey (jest notorycznie niedostępny) na jakiś inny bardzo podobny aby zachować stylizacje starego camo niemieckiego z 1939. Czy to dobry pomysł taką taktyke malowania obrać? Wszelkie dodatkowe porady mile widziane. Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)

Swarog77
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-05, 21:54

#2 Post autor: Swarog77 » 2012-11-07, 23:28

Widze, że chyba na temat tego modelu niema nikt opini...może póki co :-) Możecie mi też polecić jakieś inne modele niemieckich czołgów 1:35? Chcę sie rozeznać nad jakimi też warto sie zastanowić. Mój budżet to max 100zł. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#3 Post autor: Nikooo » 2012-11-10, 13:12

Witam!
Sam mam zamiar kupić ten model :-) Większość modeli tej firmy jest godna polecenia, więc można brać w ciemno. Jeżeli chodzi o malowanie: możesz spokojnie pomalować pędzlem, nie musi być to aerograf lub spray :mrgreen: Podkład do german grey chyba powinien być szary. Według mnie nie ma sensu kupować jakichś drogich wystarczy podkład do samochodów.
Jeżeli chodzi o inne modele mogę polecić Tygrysa I z Academy, ale trzeba parę złotych dołożyć. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało :mrgreen:
Pozdrawiam

Swarog77
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-05, 21:54

#4 Post autor: Swarog77 » 2012-11-10, 15:58

Spoko :-) W międzyczasie stwierdziłem, że bede malował pędzlami, popróbuje najpierw na starym popsutym modelu. Tygrysa juz mam, wiec myśle o wczesniejszych czołgach, być może dołoze wiecej kasy i jakiegos Dragona kupie, jednak wizja tego ze zniszcze niechcący gąski mnie troche odstrasza. Łatwo je spartolić? nie składałem nigdy gąsek ogniwo po ogniwie, niewiem czy po złozeniu są elastyczne, oglądałem wiele tutoriali z tym związane, ale robili to wiarusy w modelarstwie i im wyszło. :-D

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#5 Post autor: Nikooo » 2012-11-10, 18:06

Takie gąski są elastyczne do chwili kiedy klej dobrze zwiąże. Ja kleje klejem revella i gąski są elastyczne ok. 1 dzień. To starcza aby je dobrze ułożyć. Według mnie gumowe gąsienice łatwiej spieprzyć, bo ciężko je dobrze ułożyć :mrgreen: Jednak takie ogniwkowe powinno się kleić całe, aby nie układać kawałków po kolei. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#6 Post autor: Twitch » 2012-11-17, 14:13

Co do czwórki od tamaki to trzeba brać pod uwagę że to stare wypusty czyli bez szaleństw... ja bym wolał dołożyć parę groszy więcej i kupić coś lepszego. Jeżeli decydujesz się na malowanie pędzlem to pytanie jakie farby chcesz użyć? Jak dla mnie to ja już wolałbym malować sprejem w tym wypadku poszukaj nawet na allegro Tamiya TS-4 German Grey a detale maluj pędzlem. Tylko jak sprej to nie że naciskasz i malujesz tylko kruciutkimi seriami żeby niczego nie pozalewać i z odpowiedniej odległości... Możesz sobie potrenować na jakimś starym resoraku.

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#7 Post autor: Twitch » 2012-11-17, 14:28

A tu masz link do świetnego warsztatu czwórki nad którą się zastanawiasz
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=31586

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”