Budowa modelu MH-60K Blackhawk SOA

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Martin33
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-27, 06:48
Lokalizacja: Polska

Budowa modelu MH-60K Blackhawk SOA

#1 Post autor: Martin33 » 2013-01-09, 14:52

Witam to mój pierwszy post na forum
Właśnie zacząłem budowe nowego modelu pierwszego od bardzo wielu lat, większość narzędzi i materiałów już mam kupione.
Wczoraj montowałem kabine i wyszła i kompletna katastrofa farba model master akrylowa zostawia mi paskudne farfocle za pędzlem starałem się ją troszkę rozrzedzić metodą znalezioną na innym forum tzn wodą destylowana lub spirytusem ale efekt był opłakany.
Na innym forum znalazłem porade że farby akrylowe można rozcieńczyć izopropanolem tzn także alkoholem ale innym.

Szukam porady jak ładnie pomalować model farbami akrylowymi czym to rozcieńczyć najlepiej jakiś produkt dostępnym w sklepach typu castorama obi itd bo mam problem z materiałami modelarskimi w moim mieście brak sklepu. Proszę także o krótką liste czego zapomniałem kupić dotychczas mam już:
Farby akryle komplet
Klej Revell 39604 Klej Contacta Professional
Pędzle Mag-Pol płaskie i jeden retuszerski 002
Aerograf
Sprężarka już sie robi
Pencety
Pilniki
Szpachel robie z kleju dwu składnikowego do plastiku z dodatkiem talku schnie to 24 godziny ale dawno dawno temu tak robiłem i było dobrze więc będę się tego trzymał
Do aerografu będę zamawiał jeszcze retarder żeby mi farba w dyszy nie zasychała (chyba do tego to? tak wyczytałem). Więc będę robił zamowienie dzisiaj więc jeśli byłby ktoś tak miły i podpowiedział co jeszcze zamówić i co się przyda

HUBERT
Posty: 195
Rejestracja: 2010-06-26, 20:19
Lokalizacja: Witkowo

#2 Post autor: HUBERT » 2014-01-18, 22:24

Siemka
Przydał by się Tobie klej cyjanoakryl oraz preparaty micro sol i microset (do zmiękczania kalkomanii)

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#3 Post autor: Nikooo » 2014-01-19, 11:10

Witam
Teraz pytanie kiedy ta farba w aerografie zasycha? Jak w trakcie malowania to, albo właśnie kupić retarder albo mniej farby wlewać i w trakcie malowania uzupełniać. A jak po malowaniu to wystarczy aerograf rozkręcić i dokładnie umyć części benzyną ekstrakcyjną albo specjalnym preparatem do tego celu właśnie ;-)

Shan_com_pl
Posty: 53
Rejestracja: 2014-05-02, 16:56

#4 Post autor: Shan_com_pl » 2014-11-28, 11:35

Zasycha bardzo szybko,więc akurat tutaj nie musisz czekać specjalnie długo,a co do samego kleju to faktycznie cyjanoakryl będzie dobrym wyborem z racji skuteczności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”