Wykonanie planszy do gry

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
nextto
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-04, 09:01

Wykonanie planszy do gry

#1 Post autor: nextto » 2016-08-04, 09:11

Witam wszystkich :-)
chciałbym sobie skonstruować plansze do gry ale nie do końca orientuję się w materiałach jakie powinienem użyć.
mam już wydrukowana plansze na zwykłym papierze - mam taki pomysł aby nakleić ją na grubszy karton i jakoś usztywnić oraz zapewnić ochrone za pomocą jakieś powłoki lakiernicznej podatnej na zginania.
Plansza jest dosyć durza wymiar A1 (drukowana na ploterze)
tak na szybko sobie mysle ze ułożę 6 grubszych kartonów z lekkimi dziurami (jak na zdjęciu) na to położe jakiś materiał zginalny (jakies sukno czy cos..) i dopiero na to przykleić jakos te wydrukowana plansze (zaznaczam ze jest to zwykły papier nadrukowany) - to wszystko jakos zaimpregnować jakims podatnym na zgięcia lakierem ? (nie wiem czy cos takiego jest)

będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: Kroolo » 2016-08-04, 10:35

Proponuję użyć kleju w spreju - dużo szybsza, łatwiejsza i czystsza robota będzie i podkleić to tekturą 1,5-2mm. Dalej dałbym to do laminowania. Lakierować? Na pewno musisz uważać na lakier - sprawdź czy nie rozpuszcza druku.

nextto
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-04, 09:01

#3 Post autor: nextto » 2016-08-04, 10:44

hmm może jest to sposób - tylko czy będzie się to zginac dobrze - czy nie za bardzo laminat usztywni ?
a druga sprawa czy sa takie wielkie laminarki :D

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: Kroolo » 2016-08-04, 22:32

Bardziej miałem na myśli Twoje kombinacje, czyli zalaminować A4 i połączyć jakąś np tkaniną. Przypomniało mi się jak sam robiłem planszę do Dyplomacji ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”