Początkujący - co i jak?

Cała teoria i pytania techniczne

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Koleszka
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-25, 22:11

Początkujący - co i jak?

#1 Post autor: Koleszka » 2016-12-25, 22:24

Witam :)

Jestem tu nowy, na forum zarejestrowałem się dosłownie kilka minut temu :) Chcę zająć się modelarstwem i na początek mam kilka pytań. Nie wiem nawet czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie - przepraszam :) Przeszukałem internet i nadal nie wiem wielu rzeczy, więc postanowiłem zapytać tutaj. Interesuje mnie mikromodelarstwo i tworzenie makiet, właśnie nawet nie wiem dokładnie co jak się w tym temacie nazywa do końca :\ Chodzi mi o makiety budynków, jakieś małe krajobrazy, fajnie byłoby stworzyć coś nierzeczywistego, z pogranicza surrealizmu, fantasy czy S-F, inne okresy historyczne i wojskowość też są spoko. Jeśli mnie zaznajomicie z tutejszą terminologią będę wdzięczny :) Na początek może powiedzcie jak takie rzeczy się nazywają, to będę wiedział czego szukać i o co pytać :) oraz czy są jakieś zajęcia z czegoś takiego w Warszawie, na których można się tego nauczyć pod okiem kogoś doświadczonego, zawsze to lepsze niż nauka z tutoriali na YT ;)

Jeśli to wszystko jest gdzieś wyjaśnione na forum, to sorry, szukałem w necie i chyba mam jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi :P

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#2 Post autor: TLB » 2016-12-31, 10:06

Witaj Koleszko,
jak zapewne wiesz modelarstwo to swego rodzaju artyzm, a w przypadku makiet to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie jakich materiałów użyjesz, w przypadku drzewek możesz kupić za kilkanaście pln gotowe lub zebrać kilka patyków/gałązek z podwórka i samemu coś sklecić. Dotyczy to również wszystkich elementów makiety. Nie wiem co ma być Twoim, że tak się wyrażę, przewodnim materiałem, chociaż jeżeli maja to być makiety to tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia będzie pomocna oraz praktyka. Zacznij od prostych, tanich modeli. "Podniszcz" je różnymi technikami takimi jak pastele, pigmenty, farbki, czym dusza zapragnie...a nawet kredkami. Kiedyś z jednym kolesiem próbowałem zrobić makietę do gry Diablo 2, tzn. wszystkie ważniejsze lokacje, które były niezmienne, na osobnych arkuszach tektury. Wykorzystywaliśmy wszystko co było dostępne, tj. bloki techniczne, druty, listewki drewniane, papiery kolorowe, masę solną..., nawet przyprawy. Także idąc za powiedzeniem " Hulaj dusza, piekła nie ma" z makietami robisz co chcesz i jak chcesz.
Terminologia? hmmm... jak czegoś potrzebuje to idę do sklepu modelarskiego czy dla plastyków, tłumaczę o co mi chodzi i tyle.

Powodzenia:-)
Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy na forum jakąś Twoją relację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestie Teoretyczne”