[Relacja] HMMWV M 998 Cargo/Troop Carrier

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
brzydal
Posty: 75
Rejestracja: 2007-07-10, 00:02

#91 Post autor: brzydal » 2008-06-16, 00:20

Też kiedyś sklejałem model Hummera, z tym, że w skali 1:35. Klapę należy przykleić do obrotnicy, natomiast samej obrotnicy z karabinem nie przykleja się do dachu. W modelu, który ja sklejałem, przy jej montażu wykorzystuwany był plastikowy pierścień mocowany, na wcisk, od spodniej części dachu. :-)
Pozdrawam i życzę powodzenia w dalszych pracach. ;-)

Awatar użytkownika
Travis
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-26, 11:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

#92 Post autor: Travis » 2008-06-16, 17:13

brzydal pisze:Też kiedyś sklejałem model Hummera, z tym, że w skali 1:35. Klapę należy przykleić do obrotnicy, natomiast samej obrotnicy z karabinem nie przykleja się do dachu. W modelu, który ja sklejałem, przy jej montażu wykorzystuwany był plastikowy pierścień mocowany, na wcisk, od spodniej części dachu. :-)
Pozdrawam i życzę powodzenia w dalszych pracach. ;-)
Heh, podobnie zrobilem albo i nawet tak samo. Przykleiłem tylko od spodu takie kulko i od góry tylko sie będzie nakładać ruchoma obrotnice z karabinkiem :-P

Co do zdjec to już nie długo będą...

Awatar użytkownika
Travis
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-26, 11:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

#93 Post autor: Travis » 2008-07-07, 19:02

Zdjęcia, Zdjęcia, Zdjęcia... No nie długo dam. Co do relacji to przykleiłem już dach ale nie jestem w cale z siebie dumny :roll: :-/ Po bokach nad drzwiami oraz troszkę z tylu widać szpary, nie mam pojęcia dlaczego :shock: Karabinek pomalowany tak z grubsza, no w sumie to muszę go wyciąć z siatki oraz podmalować i będzie GIT. Aha, i pobrudzę go troszkę bo będzie wyglądał jak jakieś... Nie wiem, jak nie karabin :mrgreen: Zdjęcia dam jak tylko pomaluje pierwsza warstwę oraz pierwsze kolory :lol: Właśnie, teraz nie wiem jak malowac, to ze malujemy jak naj jasnieszymi w zwyz to wiem. Ale czy malujemy az pokryje i ciemniejszy kolor czy jedna warstwa i maluje ciemniejszym kolorkiem?

Pozdrawiam i ciesze sie ( tak mi sie wydaje ) ze relacja sie podoba. Moze model, nie wiem ale jest 2550 wejść :-D

Awatar użytkownika
Travis
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-26, 11:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

#94 Post autor: Travis » 2008-08-18, 12:35

Dobra, jak to zaczęliśmy, to to skończymy ;) Trzeba temat odświeżyć i wkrótce pokazać to, co zepsułem :lol: Nie mam pojęcia jak ja się do kamuflażu zabiorę :roll: Ok, koniec zrzędzenia i do pracy, fotki już wkrótce a wy się tu pojawcie i pokażcie że żyjecie, bo nie chcę pisać do samego siebie :-P

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-08-18, 13:00 przez Travis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#95 Post autor: Haluś » 2008-08-18, 13:44

Ja na bierząco ogladam ten temat i czekam na dalsze aktualizacje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Travis
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-26, 11:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

#96 Post autor: Travis » 2008-08-18, 14:35

No wiec po dłuższej przerwie wróciłem na forum i do HMMWV :-> Wszystko juz przyklejone tzn nie do końca ale drobiazgi tupu lusterka i antena na tył to a końcu. Teraz nadszedł czas na kamo :-) Jak tylko mój tata który zaj... ukradł mi farbkę wróci to będę sprawny do malowania pierwszych warstw 8-) A teraz kilka fotek jak wygląda nasz Hamerek:

Obrazek


Obrazek


Obrazek

No miałem kilka problemów z klejeniem / przyklejeniem dachu ale jakoś się uporałem i źle nie wyszło. Teraz to tylko trzeba kamo zaczac i będzie git.

Już niedługo fotki z pierwszych prób malowania kamo.

PS: No i właśnie do tego momentu Hammerek jeszcze jakoś wygląda, jak tylko dostaniecie foty kamo to przekonacie się ze właśnie go spier... ykkhym... :mrgreen:

EDIT: Zapomniałem wam powiedzieć ze na ostatnim zdjęciu widać jak mnie głodzili... zjadłem kawałek dzwi :roll: :cry: :lol:

Awatar użytkownika
Kabanos
Posty: 33
Rejestracja: 2008-04-18, 14:39

#97 Post autor: Kabanos » 2008-08-19, 08:51

Trzymam kciuki za kamo:) Ogólnie chyba czysto sklejony? :D
Jak będziesz robić fotki po kamuflażu to proszę więcej modelu, mniej tła:D
No chyba że sprzęt nie pozwala, to rozumiem..
Pozdrawiam i kibicuję, Mateusz.

Ps. Kamuflaż pędzlem czy aero?

Awatar użytkownika
Travis
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-26, 11:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

#98 Post autor: Travis » 2008-08-19, 22:15

Kamo będzie pędzlem ;) A sprzęt pozwoli to już nie zmartwienie ;) Już jeden kolorek na probe pomalowany, pomaluje resztę i jak będzie OK to zostaje tylko pomalować :-P Łatwo się mówi ''pomalować'' xD

EDIT: w środku jest tez pomalowany :mrgreen: Moze jutro zrobię zdjecia :->

Awatar użytkownika
Travis
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-26, 11:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

#99 Post autor: Travis » 2008-08-20, 20:21

No wiec już po modeliku :lol: Zacząłem malować pierwsze warstwy... Na zdjęciach pokazane są pierwsze warstwy camo. Pomalowane jest jak jest bo to pierwsze warstwy :mrgreen: ( by me xD ). Malo fotek i nie są za super bo gdy zrobilem pierwsze 2 próbne zdjęcia to wyladowałem właśnie akumulatorki :-P Jutro zrobię zdjecia już naładowanymi akumulatorkami oraz z 2 warstw camo. Na razie idzie jak idzie, balem się jak ch... ale co tam, 3 model... i ten mogę zepsuć ;-) Ale zobaczymy na koniec...

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania 8-)

EDIT: Wielkość zdjecia dałem 1000 x ileś tam i nie wiem dlaczego takie małe :shock: OK, jutro jak zrobię te 2 zdjecia to postaram się dac oryginalna wielkość fotki.

Awatar użytkownika
Grzegorz11
Posty: 74
Rejestracja: 2008-03-19, 21:01
Lokalizacja: TORUŃ

#100 Post autor: Grzegorz11 » 2008-08-20, 20:57

No troche małe te zdjęcia :-> , ale z daleka ten kamuflaż wygląda miodzio :mrgreen:

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#101 Post autor: edipodium » 2008-08-20, 22:15

Hammerek jak się patrzy :mrgreen: , tylko KM gdzieś się zapodział :-P .
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
Travis
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-26, 11:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

#102 Post autor: Travis » 2008-08-21, 14:06

Grzegorz11, no dla mnie nie jest zly ale na większym zdjęciu by było widać ze nie wszędzie jest pomalowane i kolory wszystkie sie nie łącza xD hehe ale to pierwsza warstwa :-P Na razie panuje nad sytuacja.

edipodium, KM jest w bazie, jak go wyczyszczą to go przyniosę i zamatuje :lol: ( ciekawe czy taki KM jest rozbieralny :?: )

Fotki będą dziś wieczorkiem, tak myślę :-D Ale foty będą już z 2 warstwa ( trzeba się starać ) ... :-)

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#103 Post autor: edipodium » 2008-08-21, 16:20

Travis pisze:ciekawe czy taki KM jest rozbieralny :?:
Jeśli chodzi o prawdziwy KM to jak najbardziej. Każda broń palna jest rozbieralna, od małych rewolwerów przez wiatrówki po CKM-y (nie kojarzyć z czasopismem :-P ), jakoś to czyścić wszystko trzeba :mrgreen: .
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
Travis
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-26, 11:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

#104 Post autor: Travis » 2008-08-21, 22:25

edipodium, Aha to ok wiec jak mówiłem magazynek już zapełniony ( pomalowany ) tylko trzeba bardziej przeczyścić karabinek , poprawić ( podmalować ) :mrgreen: Fot nie ma i nie będzie ich dzisiaj :-P No sorki ale jakoś tak nowe butki przyszły wiec na deseczkę poszedłem je wypróbować 8-) Udana jazda? Nie za bardzo ;/ Jutro będzie pomalowany już 2 i 3 kolorem druga warstwa :lol: Ale ja mieszam, rozumiecie coś? :-D

A co do CKM'ow to ja tylko t czasopismem to kojarzę :oops: :mrgreen: ( zart :lol: )

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#105 Post autor: edipodium » 2008-08-22, 07:04

Travis pisze:A co do CKM'ow to ja tylko t czasopismem to kojarzę :oops: :mrgreen:
Taki już wpływ kultury masowej. Spytasz się kogoś na ulicy co to CKM to ci powie ze czasopismo ;-) :lol: .
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”