F-16 Fighting Falcon - Academy 1:144

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

F-16 Fighting Falcon - Academy 1:144

#1 Post autor: edipodium » 2008-09-01, 18:28

Zobaczyłem kiedyś w takim jednym sklepie F-16 z Academy w skali 1:144 i sobie go kupiłem :-P .
Oto efekt mojej pracy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Model sklejało się tak sobie. Nie jest zły, elementy nawet fajnie spasowane. Jedyna rzecz jaka rzuca się w oczy a nie pasuje to zły dziób samolotu, psuje cały model :evil: . Malowany był akrylami Pactry, ale jako że nie miałem odpowiednich kolorów pomalowałem tym co miałem :-P :lol: . Jest to mój czwarty model (plastikowy ;-) )i nie umiem jeszcze dobrze kleić plastików, o malowaniu nie wspomnę :-P . Kalkomania się fajnie kładła, w porównani z tym co mi oferował Master Kraft to była Super ;-) .
Acha, zdjęcia są robione aparatem wujka, to dzięki jego szczodrości mogę się wam pochwalić tym co zrobiłem ;-) . Pozdrowienia dla niego :mrgreen: ! Gdybym miał swój aparat to zapewne zdjęcia były by o dożo gorsze, szmelca mam i tyle :evil: .
Sweet nightmare :mrgreen: :evil: !

p.s. Taka mała zagadka. Na którym zdjęci jest Puma :mrgreen: ?

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#2 Post autor: Sprudin » 2008-09-01, 18:48

edipodium pisze:Na którym zdjęci jest Puma
Hmmm...jak zobaczyłem to "coś" za kokpitem myślałem że znów mamy zonka jak z tą Osanną :mrgreen: Ale jednak nie, coś "pumiastego" widać na ostatniej fotce na pomarańczowym tle :-) Lewa klapa podwozia głównego ;-)

Sam modelik całkiem całkiem, troszku kurduplasty i niestety powyłaziła gęsta farba...ale na tą skalę nie wiem czym trzebaby malować by tego efektu nie było :mrgreen: Fajny szkrab, tylko cus ten dziube dziwnie sie prezentuje :mrgreen: Czy nasz Jaszczomb miał jakiekolwiek wyposażenie kokpitu? :-)

Pozdrawiam!!

PS: wciąż czekam na papiurową relację w Twoim wykonaniu... ;-)

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#3 Post autor: SmokHaosu » 2008-09-01, 22:58

Mialem dokładnie dwa te efy. Dziuba slaby bo zaokrąglony. Dodatkowo chyba go przykleiłeś złą strona do góry, albo nalałeś za dużo kleju i sie zniekształcił. To samo z osłoną kabiny, spłaszczyła sie od kleju.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#4 Post autor: edipodium » 2008-09-02, 07:06

SmokHaosu, osłonka się raczej nie spłaszczyła, ona taka była; kleiłem ją na SG kładąc lekkie kropelki by uniknąć nalotu. Dziuba testowałem i do tej i od takiej strony i było tak samo. Chociaż może to moje błędy, kto wie :-P .
Sprudin, jastrząb nie posiadał żadnego wyposażenia kabiny, niestety :-/ .
Sprudin pisze:myślałem że znów mamy zonka jak z tą Osanną :mrgreen:
Ha ha ha jakie śmieszne :-P .
Sprudin pisze:wciąż czekam na papiurową relację w Twoim wykonaniu... ;-)
Była by już dzisiaj gdybym miał aparat :-( . Obecnie majstruję sobie przy silniku Fokkera (wziąłem go na początek), ale jak tylko kupię własny aparat to będzie relacja z czego innego ;-) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”