Moje dłubaniny o różnej i dziwnej tematyce

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#31 Post autor: r-t » 2009-02-28, 19:40

No i jedziemy dalej :-)

Parę drobiazgów przybyło, skończyłem brudzenie podwozia i zrobiłem też przecierkę suchym pędzlem gun metal, ramka szyny z blaszek, drzwi jeszcze bez klamek ale już niebawem. zostały już tylko koła, lusterka łopata i "dach" no i klapa bagażnika :-P
Tak dziś popatrzyłem na tą blaszkę i doszedłem do wniosku, że niektórej drobnicy po prostu nie będę przyklejał w tym modelu gdyż na dioramie to i tak będzie niewidoczne a planuję jeszcze jednego Kubelwagena w przyszłości więc będzie jak znalazł :->
Wszystkie ubytki farby zostaną uzupełnione niebawem ;-)
Jutro skleję to do kupy wszystko co zostało i zrobię wash'a co będzie bardzo pracochłonne ze względu na liczne przetłocznia :-/
Ok koniec tego gadania :-P

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to proszę o podzielenie się nimi ze mną :-)

Pozdrawiam.

Sylwek
Posty: 144
Rejestracja: 2007-07-13, 13:11
Lokalizacja: Łosice

#32 Post autor: Sylwek » 2009-02-28, 20:45

Na razie bez większych zastrzeżeń co do budowy. Ale jeśli robisz go na DAK lub coś z Afryki to czy da się sensownie wytłumaczyć takie przybrudzenia(bo wygląda to jak błoto, które wyschło i zostało na podwoziu) może tylko przykurzenie było by lepsze???(tak się tylko głośno zastanawiam). Po drugie, czy kolor który wybrałeś, ,,na oko" się nadaje?. W twoim wątku już pisano o tym jaka jest konsystencja tych farb, i jak się nimi maluje ale co z barwą?. Może to przekłamania aparatu, ale jeśli kolor na zdjęciach oddaje faktyczny stan tego jak to wygląda w rzeczywistości, to przypomina mi to sytuację z farbami model master:
Obrazek
Obrazek

Pierwsza czyli niby piaskowa, jak dla mnie jest zbyt zielonkawa(podobną sytuację widzę na twoich zdjęciach), dlatego przy swoim LVT, gdzie też, będę używał piaskowego z premedytacją wybieram drugi kolor czyli Armor Sand. Co do trzeciego to moim skromnym zdaniem jest najlepszy dla twojego wozu(w końcu jak nazwa wskazuje takie jest jego przeznaczenie :roll: ).

Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#33 Post autor: r-t » 2009-02-28, 21:00

Pojazd będzie z Afryki tylko z Włoch a konkretniej z Sycylii Lipiec '43, w tym regionie mamy do czynienia zarazem ze skałami, gliniastym piaskiem jak i normalną ziemię. Możemy sobie wyobrazić, że samochód zjechał z polnej dróżki w pole i przetarł się o jakiś nasyp lub coś podobnego.

Co do koloru bazowego Valleyo Dar Yellow, Niby Dark Yellow <zawsze mam z przy nim dylemat> a tu mamy musztardowy. Ten sam problem miałem przy Panzer IV tule że z Pactra.
Przy przecierce i przykurzeniu wszystko powinno się unormować, z resztą zobaczymy.

Dzięki za sugestię, coś z tym zrobię.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#34 Post autor: r-t » 2009-03-07, 17:30

Kubelwagen jako tako skończony i coś mnie tchnęło by przysiąść do największego dziadostwa jakie kiedykolwiek kupiłem, a mianowicie do Panzer II Alanger'a :evil: jest to bodaj Re-box ICM'u :roll:
Co prawda dali ogniwka zamiast gumy ale wszystkie klapy, włazy trzeba było pomniejszać bo nie mieściły się w dziurach :-? model posiada sporo detali na skorupie ale i tak nie mam już zamiaru kupować modelu tej firmy :-P
Model ten nie miał w ogóle ujrzeć światłą dziennego, ale pokażę go z racji tego, że chcę zaprezentować mój sposób na gąski i brudzenie :-D
Gąska składa się z 2 elementów, przymiarka na sucho, teraz czeka na pomalowanie i przykurzenie potem zostanie wklejona, poprawiona i przybrudzona razem z kołami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co z tego modelu wyjdzie ?? tego nie wiem

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#35 Post autor: r-t » 2009-03-26, 11:58

Walki z gniotem ciąg dalszy :-? Gąska wklejona, teraz czas na drugą i później tylko drobne oprawki czarnym mattem i gun metal z suchego pędzla.
Ogniwka są jakie są . . . czyli kiepskie :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek

teraz zabawię się z łopatami itp. na drugą gąskę na razie weny brak :-/


A teraz coś z dedykacją dla Kroolo :mrgreen:

Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#36 Post autor: Kroolo » 2009-03-26, 22:53

Obrazek

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#37 Post autor: r-t » 2009-03-27, 13:33

Walki z wiatrakami ciąg dalszy, po raz pierwszy malowałem słoje na drewnie i wyszło kiepsko :-/ przy brudzeniu cały ten gun metal zmatowieje i przestanie być taki obciachowo sztuczny :mrgreen: jeżeli dziś się zmotywuje na drugą gąskę to do niedzieli skończę tego gniota bo poza nią została już tylko antena :lol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#38 Post autor: r-t » 2009-03-29, 23:37

Obrazek

Panzer skończony, obrobiony taki jakiego mam na pulpicie 8-)

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać :mrgreen:

Może teraz czas na jakiegoś Krupp-a :?: :?: :?: :-P

Awatar użytkownika
markozx
Posty: 347
Rejestracja: 2008-04-19, 18:37

#39 Post autor: markozx » 2009-03-30, 12:34

Model naprawdę spoko. Gratuluję. Jedynie te igły trochę nie w skali co nie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#40 Post autor: r-t » 2009-03-30, 12:50

Cóż nigdy nie jest idealnie :-P

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#41 Post autor: r-t » 2009-12-07, 12:53

Czas odświeżyć trochę temat dwoma fotkami Szkopa z Master Box-a, zestaw Die Skatspielers :

Obrazek Obrazek

Dalej uczę się zabawy z farbami olejnymi, na zdjęci twarz i ręce jeszcze nie do końca wyschły i z tego powodu się świecą :-)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#42 Post autor: Haluś » 2009-12-07, 18:04

Też kiedyś popełniłem ten zestaw . Chyba przyznasz że spasowanie pozostawia wiele do życzenia a ślady po łączeniach form są troszku denerwujące ? :mrgreen:
Ale i tak wyszło całkiem ładnie ;-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#43 Post autor: r-t » 2010-01-05, 10:51

Witam, wczoraj nastała wiekopomna i brzemienna w skutki chwila spakowania wszystkich modeli do pudełek, puszek, skrzynek a wszystko to do mojej szafy, gdzie poleży sobie przez pewien czas, gdyż niestety zawieszam swą modelarską przygodę na czas bliże nieokreślony, więc od teraz będę teoretykiem :roll:

Obrazek

Kiedyś na pewno to pokończę :-/ dobra koniec smutków :-)


:-) pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#44 Post autor: Radzio65 » 2010-01-05, 12:56

Skąd taka decyzja ?

Jakby nie spojrzeć - drastyczne posunięcie ...

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#45 Post autor: r-t » 2010-01-05, 13:58

Ech, na tą decyzję złożyło się wiele czynników, miedzy innymi studia, dom, brak wolnego czasu a i chcę się poświęcić troch innemu ale podobnie pracochłonnemu zajęciu, które do tej pory zaniedbywałem :roll: kilka innych . . .
Jednak zaprzestanie klejenia nie oznacza u mnie całkowitej rezygnacji z tego hobby :-) W najbliższym czasie mam zamiar zakupić co nieco plastikowego i kartonowego :-) Z Forum też nie zrezygnuję :-)

A tu ofiara tego innego zajęcia, teraz szafa jest już na ukończeniu (zdjęcie prezentuje stan w jakim ją zakupiłem) :-) zostały już tylko okucia drzwi i szuflady :-) jak skończę to się pochwalę :mrgreen:

Obrazek

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”