Pz.Kpfw.VIAusf. H1 - Italeri 1:35 czyli kolejny Sycylijczyk

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

Pz.Kpfw.VIAusf. H1 - Italeri 1:35 czyli kolejny Sycylijczyk

#1 Post autor: r-t » 2009-05-06, 10:16

Witam w kolejnej relacji :-)

Tym razem biorę się za kolejnego pełzacza, czyli tak jak w temacie Tiger I stacjonujący na Sycylii w lipcu '43. 2.Kompanie, SPZ. ABT. 504 wchodzącego w skład 15 Panzergrenadier Div.
Według wszelkich źródeł po inwazji Aliantów na Sycylię przez cieśninę Mesyńską przedostał się tylko jeden z 17 Tygrysów walczących w tym rejonie o numerze 222 który jest odwzorowany przez Italerkę.

Przejdźmy teraz do zestawu . . . :roll:
Wiadomo czego możemy spodziewać po Italerce, nadlewki szpary itd. Plusem jest odwzorowanie niektórych spawów, i plastikowe gąski, wszak nie są to typowe pojedyncze ogniwka ale winyl też to nie jest.
Mamy do wyboru dwa wzory malowanie, wcześniej wspomniane z Sycylii jak i 1 Kompanie SPZ. ABT. 501 - Tunezia 1943.
Wnętrza jako tako brak, jedynie co nieco w wierzy mamy, około 120 części.
W panie mam zakupienie blaszki Abera, gąsek AFV Club i metalowej lufy RBMODEL.
Dlaczego znowu Italerka ??? Ponieważ potrzebowałem modelu dokładnie z tej jednostki, który będzie "wzorcem" dla kolejnych Kociaków z w/w jednostki które będą komponentami już wiele razy wspominanej dioramy 8-)

Na zdjęciach mamy sklejoną wannę, pierwszą warstwę szpachli i prowizoryczne spawy które jeszcze poprawię gdy będę miał nieco więcej czasu bo chęci są :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kolejna aktualizacja za jakiś czas ;-)
Pozdrawiam r-t.
Ostatnio zmieniony 2009-11-22, 14:34 przez r-t, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2009-09-05, 20:30

Dawno tu mnie nie było, innych pewnie też nie.
Działam dalej ze spawami, zrezygnowałem z lufy RB i zastosowałem tą kt. dostałem do Kociaka z AVF, w wolnej chwili zabiorę się za wnętrze wierzy, poszperałem trochę w necie i zrezygnowałem ze standardu Italerki, czyli wszelakie manierki, maski P-gaz itp. będę doklejał pojedynczo, ale to nieco później.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I porównanie luf:
Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#3 Post autor: r-t » 2009-09-15, 11:18

Odsłona nr 3, tym razem teoretyczna, która z założenia ma naświetlić problem, w jakim celu i przede wszystkim dlaczego warto waloryzować modele, zwłaszcza te słabszej jakości.

Amunicja:
Obrazek
Italerka jej nie dała, a szkoda, nawet gdy jest z plastiku daje sporo możliwości zwłaszcza przy dioramach, powyższe "PESTKI" pochodzą z zestawu RB Model <35P12> Zestaw zawiera 3 rodzaje po 3 sztuki pocisków oraz 9 łusek, wszystko jest toczone i bardzo ładnie odwzorowane. Moim skromnym zdaniem jest to obecnie najlepsza alternatywa <tu sporą rolę odegrała cena> na uzupełnienie każdego zestawu.
Konkurencyjne zestawy: -AFV Club 35107 FlaK18/Tiger I
-Tamiya 35166 Brass 88mm

Gąski AFV Club AF35094
200 sztuk:
Obrazekplus kolejne 200 sztuk:Obrazek małe porównanie:ObrazekObrazek

blaszki w 2D nie ma sensu pokazywać, zestaw Aber 35014.
Dla porównania standard włazu celowniczego oraz podczas jak i po walorce:
Obrazek Obrazek

O lufie już była mowa, tak więc dziś jako że mam wolne biorę się ostro do wyginania.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#4 Post autor: Haluś » 2009-09-15, 13:47

Fanie że wracasz do modelu ;-) Powodzenia z blaszkami bo małe elementy pewnie przysporzą trochę problemów . A tak wogole to masz zaginarke czy wyginasz blaszki domowymi sposobami ? ;-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#5 Post autor: r-t » 2009-09-15, 14:42

Haluś pisze: Powodzenia z blaszkami bo małe elementy pewnie przysporzą trochę problemów . A tak wogole to masz zaginarke czy wyginasz blaszki domowymi sposobami ? ;-)
Dzięki, domowe sposoby są podobno najlepsze :-P do zaginarki się przymierzam ale zakupię ją dopiero w przyszłym roku.
Na chwilę obecną, po 2 godzinach wyginania mam wszystkie mocowania błotników bocznych oraz 2/15 zatrzasków :roll:

Obrazek Obrazek

Trzymajcie za mnie kciuki, żebym tym w kąt na rok nie strzelił :roll: :-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#6 Post autor: r-t » 2009-10-11, 16:34

Kolejna porcja fototrawów, komplet 15 zatrzasków, 4 klamry itd.
Obrazek

Oraz gotowa lufa, teraz jedynie drobne poprawki i do malowania:
Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz działam z lewarkiem i innymi drobiazgami przez "małe d" :mrgreen:

Pozdrawiam i do kolejnego razu ;)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#7 Post autor: r-t » 2009-10-29, 17:41

Witam, powoli pełznę do przodu :)

Jak wspominałem robi się lewarek, na chwilę obecną mam to:
Obrazek Obrazek

Dłubaniny z tym miałem na 2 godziny, i jeszcze ie jest skończony, została do zrobienia korba, lecz z nią na razie dam sobie spokój i sklecę ją razem z inna drobnicą do kwadratu :)
Obecnie jestem też w trakcie sklejania gąsienicy, jako że jest dużo do sklejenia, zaczynam działanie szybciej, zamiast robić to na hurrra w całości bo chyba bym zwątpił i schował model do pudełka na najbliższą dekadę :lol:

Powoli zbliżam się do etapu przyklejania wszystkich drobiazgów i rozpoczęcia żmudnego procesu malowania.

Przyklejania nadszedł czas, jadę od przodu żeby zachować jakiś ład :)

Obrazek Obrazek
Zaszpachlowałem już chyba wszystkie otwory montażowe elementów plastikowych:
Obrazek

Dziś doszedłem do wniosku, że bez zestawu fototrawionych błotników się nie obejdzie :roll: tak więc czeka mnie kolejny wydatek.

Edit: Kolejne drobiazgi:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I teraz mam pytanie, czy zna ktoś jakiś zestaw akcesoriów typu młoty, kilofy łopaty do niemieckich pojazdów pancernych w owej skali?


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dawid xd
Posty: 82
Rejestracja: 2008-05-06, 22:16
Lokalizacja: Kalisz Pomorski

#8 Post autor: dawid xd » 2009-10-30, 15:30

Zaczyna mi się podobać :) Fajnie Ci idzie :). Pozdrawiam

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#9 Post autor: r-t » 2009-11-01, 21:33

Hey :)

Dawid, dzięki za opinię :)

Ostatnio zdziałałem tylko właz kierowcy-mechanika, czyli odcięcie wszystkiego zbędnego, szpachlowanie, szlifu-szlifu, gięcie i przyklejanie :D

na początek konfrontacja z groszem ;) szkoda, że Aber nie oferuje wykonania peryskopów z blaszek :-/ ale cóż nie można mieć wszystkiego :)

Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz idę do teciaka :) Pozdrawiam

r-t.

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#10 Post autor: Haluś » 2009-11-01, 22:03

Masakryczna ta drobnica jest :mrgreen: Ale świetnie Sobie z nią radzisz ;-) Nie mogę się już malowania doczekać ale do tego chyba jeszcze daleko ?

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#11 Post autor: r-t » 2009-11-01, 22:11

Haluś, Jeśli dobrze pójdzie to na przełomie listopad/grudzień będzie malowany, zdradzę też iż malować będę aerografem 8-) więc myślę, że warto będzie poczekać.

A co do drobnicy to masakryczne są łebki śrubek, oszlifowanie tego dziadostwa to na prawdę niezła gimnastyka :/ jutro albo jeszcze dziś na warsztat pójdzie drugi właz. A potem trzeci i czwarty :roll: a jak to zrobię będzie już z górki :mrgreen:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#12 Post autor: r-t » 2009-11-02, 17:22

Dziś odcinek pt. grille :)

Obrazek Obrazek

Oraz mój nowy nabytek który będzie modelem relaksacyjnym przed wykonaniem wnętrza wierzy tygrysa, wszystkie farby do niego potrzebne mam, jakość wygląda na pierwszorzędną, temat ciekawy więc chęci też się znajdą, a że przewiduję że budowa nie zajmie więcej niż 2 dni, to i harmonogram tygrysa nie zostanie zburzony :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#13 Post autor: r-t » 2009-11-04, 20:53

Witam :) tych wszystkich, którzy tu zaglądają.

Dziś przykleiłem jedynie mocowania błotników bocznych, było z nimi trochę zabawy z racji ich rozmiarów :)

Obrazek Obrazek

Oraz zrobiłem mocowanie oraz waloryzację tego czegoś < nigdy nie wiem co to właściwie jest :roll: >

Obrazek Obrazek

Sporo tego już się nawyginałem, a tu nawet połowy blaszki nie wyciąłem :)

Pozdrawiam i zapraszam niebawem.

r-t.

Awatar użytkownika
szogun
Posty: 236
Rejestracja: 2008-03-03, 22:52

#14 Post autor: szogun » 2009-11-04, 21:15

r-t pisze:Oraz zrobiłem mocowanie oraz waloryzację tego czegoś < nigdy nie wiem co to właściwie jest :roll: >
Zdaje mi się że to jest chyba gaśnica.

Dobrze ci idzie, aż miło zobaczyć kolejne aktualizacje.
Tyle tych blaszek że aż szkoda będzie jak zamalujesz to wszystko :mrgreen:

Awatar użytkownika
markozx
Posty: 347
Rejestracja: 2008-04-19, 18:37

#15 Post autor: markozx » 2009-11-05, 20:04

r-t pisze:szkoda, że Aber nie oferuje wykonania peryskopów z blaszek :-/ ale cóż nie można mieć wszystkiego :)
ja do swojego TIGERA II miałem w zestawie peryskopy Peryskop dziwne, że do tego nie dali. Ale nic to zaglądam tu i bardzo mi się podoba :-D
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”