BM-21 Alanger 1:35

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomasz Mroczkowski
Posty: 478
Rejestracja: 2008-09-07, 18:29
Lokalizacja: Frombork

BM-21 Alanger 1:35

#1 Post autor: Tomasz Mroczkowski » 2011-10-31, 21:31

Cześć!

Po dłuuuugiej przerwie powracam! Co było przyczyną? Napięty terminarz życiowy :-D

Nie mniej nie o tym ten wątek, a o moim planie do realizacji jakim jest BM-21 z jednostki bliżej nieokreślonej.
A więc: mam model Alangera, jakość modelu jest słaba :-/ ale będę walczył! :mrgreen:
Zanim postanowiłem sklejać musiałem przygotować się tak aby dużych baboli nie strzelić :-)
Oczywiście, to co prawie zawsze powtarzam. WP umila modelarzom życie i ingeruje w każdy sprzęt który jest na ich wyposażeniu. Więc czy inaczej miałby być przy tym pojeździe? Ależ skąd. Kilka modyfikacji będzie potrzebnych (te wyjdą w trakcie), ale podstawową jest zamiana ciężarówki z URAL-a 4320 na 375D. ponieważ nie jestem fanek przeróbek to moją uwagę zwrócę głównie na przód pojazdu i przeróbkę grilla. Oprócz tego żadnych Eduardów itp. czysty model, może nie będzie to piękne, ale...

Teraz trochę koloru:
Prawdopodobnie będzie to te malowanie:
Obrazek

Aczkolwiek myślałem też nad całym w oliwce:
Obrazek

Nad tym pomyślimy :-D
Póki co przygotować się muszę do walki z tym:
Obrazek



Taki bonus jeszcze:
Czekający na stelaż na koło, światła, koła i malowanie BRDM :-D
Obrazek
Się właz urwał :oops:

Pozdrawiam, następna aktualizacja jak coś ruszy oraz jak zwykle prośba o zdjęcia naszych BeMek.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#2 Post autor: r-t » 2011-10-31, 21:38

Ale mi smaka narobiłeś na takiego Urala 8-) ale rury sobie bym darował :-P


Powodzenia.

Awatar użytkownika
Tomasz Mroczkowski
Posty: 478
Rejestracja: 2008-09-07, 18:29
Lokalizacja: Frombork

#3 Post autor: Tomasz Mroczkowski » 2011-11-06, 18:12

A więc :D
Na początek minikatastrofa - skleiłem prowadnice pocisków i cóż... bolce ustalające były krzywo i całe otwory są krzywe. No ale, jak coś to brezent w pogotowiu :D

Koła, gotowe do malowania, jeszcze na sucho.
Obrazek

I kabina w obróbce.
Obrazek
Teraz czas na kręgosłup pojazdu.

Awatar użytkownika
Tomasz Mroczkowski
Posty: 478
Rejestracja: 2008-09-07, 18:29
Lokalizacja: Frombork

#4 Post autor: Tomasz Mroczkowski » 2011-11-14, 15:13

Musicie sobie wyobrazić, że jest niedziela. Zdjęcia miał być dodane wczoraj, no ale... :mrgreen:
Mniej więcej widać, bak na paliwo, zapylona od szlifowania rama (sukces, tylko 2 razy musiałem odrywać 2 elementy :mrgreen: ) i silnik. Zahaczając o silnik jeszcze, to jest silnik stworzony do 4320, czyli V8 od Kamaza, ale domyślnie (nie będę przerabiał bo i tak go nie widać) to jest V8 od ZiŁ-a. 8-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powoli zaczynam myśleć o wydechu, plany 1:35 z internetu mam, ale przydały by się też jakieś zdjęcia, bo to co mam nie pokazuje instalacji do końca.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”