TF-104 G Starfighter

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#16 Post autor: Bartosz » 2006-09-07, 17:37

Dobrze że taki platikowiec mieszka u mnie w mieście i zawsze można o radę albo tym podobne, ja już widziałem jeden model nama67, i był świetnie zrobiony. Ja posiadam dwa modele plastikowe, i są wykonane tak jak to zrobił Paweł, ale pochodzę po mieście znam dwa sklepy gdzie można kupić plastiki, i kupie jakiś pojazd. Jakbym coś z knocił będę miał pomoc kilka kilometrów dalej.

Awatar użytkownika
Radzio65
Posty: 902
Rejestracja: 2006-08-12, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: Radzio65 » 2006-09-09, 17:04

Mała korekta co do koloru. To nie zupełnie powinien być srebrny czyli Silver. Są jeszcze inne które można nazwać srebrnymi np. Chrome Silver, Flat Aluminium, Titanium Silver (wszystko Tamiya i wszystko koniec końców można uważać za srebrne, co prawda w różnych odcieniach). Ja bym polecał do samolotów, które mają być w naturalnym kolorze metalu farbę Tamiya w sprayu (w słoiczkach nie wytępuje) AS-12 Bare Metal Silver. Oprócz odrzutowców np. do P-51 Mustang, P-38 Lighting itp.
Tylko ostrożnie z malownaniem, raz że farby "Tamiyowskie" w sprayu śmierdzą, a dwa malować trzeba z wyczuciem , bo spray daje mocny strumień farby - łatwo zalać. Do małych modeli raczej bym nie stosował.
;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”