PANTHER Ausf. D Italeri 1-35

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
daniel1977
Posty: 92
Rejestracja: 2010-09-02, 20:49
Lokalizacja: Pyrzyce

#31 Post autor: daniel1977 » 2012-05-03, 20:36

no tak i znowu zero komentazy i człowiek nie wie czy to dobrze zrobił czy nie heh :oops:

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#32 Post autor: r-t » 2012-05-03, 20:41

Obicia masz za wielkie, wygląda to conajmniej jakby ktoś go do malowania szykował i usunął ogniska korozji.
Nie wiem też czemu ładujesz błoto przed dokończeniem całego modelu, nie lepiej było by najpierw całość poskładać, dać płukanki, zabezpoeczyć całość bezbarwnym a potem brudzić? wtedy była by pewność że kolory przyjmą jednakowy odcień po filtrowaniu, a tak możesz mieć niespodziankę, no chyba że filtrów nie przwidziano.

Generalnei jest OK, tylko te obicia ;-)

Pozdr.

Awatar użytkownika
daniel1977
Posty: 92
Rejestracja: 2010-09-02, 20:49
Lokalizacja: Pyrzyce

#33 Post autor: daniel1977 » 2012-05-11, 00:51

Drogi r-t jak zwykle masz racje ( co do obić), ale to dla mnie pierwszyzna więc muszę się w tym podszkolić. Co do błota to tak jak pisałem wcześniej kadłub jest już skończony więc w niczym mi to błoto nie przeszkadza, poza tym filtry i wash właśnie wykonałem (fotki może jutro dziś już mam dosyć) a błoto cieniowałem i tak po całości więc sam kolor błota przykrył wszyskie eksperymenty. Jeśli chodzi o sam wash to wiem że więkrzość z was przed tym etapem lakieruje model. Ja tego nie robie ponieważ najpierw robię filtry( w tym wypadku najpierw revel 83, następnie rewel 35), a po nich model staje się półmatowy( co jest świetną bazą do washa).Następnie jako że dwie warstwy filtrów były położone po całości, washa zrobiłem punktowo tzn: tylko w zagłębieniach, zakamarkach i kątach humbrolem 33 czyli czarnym (dzięki temu wash już nie ma prawa zmienić koloru bazy modelu). I na koniec te moje nieszczęsne obicia podmalowałem minią (już takie zostawię trudno), co spowodowało że nie żucają się tak w oczy. Wieża juz pomalowana kalka przyklejona juto filtry i reszta zabawy i powoli kociak ma sie ku końcowi. Dziś również zamówiłem kolejny pojazd tym rarem T-62 od Trumptera ( to mój pierwszy model z tej firmy), do tego blaszki Vojagera oraz zestaw farb 502 Abteilung oraz terpetyna (podobno dobry materiał na filtry i washe), oraz gotowy wash do rusków Sira hobby ( nowe ekserymęty). Na koniec wrócę do obić może doradzicie mi jak lepiej ( kolor grubość pędzla sam nie wiem) zrobić je w kolejnym modelu( rusek, więc będzie jakaś zielen) POZDRAWIAM ALL.

Awatar użytkownika
daniel1977
Posty: 92
Rejestracja: 2010-09-02, 20:49
Lokalizacja: Pyrzyce

#34 Post autor: daniel1977 » 2012-05-11, 17:41

Witam, Kadłub prucz lin i zapasowych gąsek gotowy oto fotki


Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
daniel1977
Posty: 92
Rejestracja: 2010-09-02, 20:49
Lokalizacja: Pyrzyce

#35 Post autor: daniel1977 » 2012-05-13, 12:02

Kociak jest już zakończony, przypominam że model przedstawia Pz.Kpfw. V Panther Ausf.D, z Półku Pancernego Dywizji Genadierów Pancernych Grossdeutschland, z Kurska, Lato 43r. W modelu chciałem uzyskać maxymalne zabłocenie i z efektu jestem zadowolony w 90 procentach, muszę jeszcze na przyszłośc zwrucić uwagę na obicia, faktycznie niektóre są zbyt wielkie. Jednak w tej chwili na modelu nie są juz tak widoczne. Ciągle czekam jeszcze na T-62 , a w międzyczasie sbrubuję naprawić DUKW którego zbudowałem w zeszłym roku jednak trafił w ręce mojego małego siostrzeńca, hehe. Może coś jeszcze z niego będzie( i tu mała proźba zna ktoś może wymiary amerykańskich beczek z drugiej wojny, to były chyba 200 litrówki). Tak pomyślałem o dorobieniu kilku na pakę i może częściowo zakryję je jakąś plandeką. Pozdrawiam wszystkich i oczywiście czekam na komętaże. A oto finalne fotki kociaka.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#36 Post autor: Twitch » 2012-05-13, 18:37

No kurde fajnie wygląda :mrgreen: nie licząc obić to jest na prawdę dobry model.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”