IS-2 Zvezda 1/35

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
trav3rs
Posty: 144
Rejestracja: 2011-12-03, 17:37

#16 Post autor: trav3rs » 2012-08-13, 16:49

Hurricane pisze:Siemka mam problem z fakturą odlewu :D a więc:

Gdy robiłem shermana to robiłem to nitrem ale teraz nitro daje mi zbyt słaby efekt a co więcej rozpuszcza mi miejsca szpachlowane na wierzy więc musze zmienić na coś innego. Zastanawiałem sie nad szpachlówką ale moja z humbrola sie raczej nie nadaje bo jest gesta i szybko zasycha :D

A więc jaką polecacie albo może inny sposób:D
Trav3rs może ty wiesz coś na ten temat :roll:
Wydaje mi się, że dobry sposób to mieszanka szpachlówka + klej. Rozrabiasz, nakładasz i jak jest świeże to uderzasz szybko twardym pędzlem tworząc zagłębienia. Trzeba uważać na ewentualne nitki kleju (gdy już trochę podeschnie). Potem papierem ściernym wygładzić co nieco i jest. ;-)

PS. To co uzyskałeś jest, moim zdaniem, trochę mało wyraziste. Ale po pomalowaniu może być ok, bo jak wiadomo farba uwydatnia wszelkie nierówności.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hurricane
Posty: 123
Rejestracja: 2011-07-08, 18:04

#17 Post autor: Hurricane » 2012-08-16, 11:37

siemka faktura skończona jeszcze gdzieniegdzie podszlifować
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Starałem się by wyglądało to wmiare realistycznie na to pójdzie jeszcze surfacer to myśle że będzie ładniej wyglądać. A wam jak się podoba ??
Mam jeszcze pytanie spawy które będe robił z miliputa można nakładać na pomalowany model surfacerem ??

Awatar użytkownika
Rujewit
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-22, 23:39
Lokalizacja: Oppeln
Kontakt:

#18 Post autor: Rujewit » 2012-11-29, 18:42

Też mam ten model na warsztacie, ale zamiast szpachlówki użyłem kleju tamiya. Ale przy następnych próbach chyba zastosuje tą technikę ;)

Co do nakładania spawów to myślę, że nie ma z tym problemu :
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/vie ... 7&start=30

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”