Szukam porady/pomyslow

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Motór
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-25, 13:33

Szukam porady/pomyslow

#1 Post autor: Motór » 2012-07-25, 13:33

Witam wszystkich artystow! :)
Mam maly problemik z wykonaniem projektu...
Zdjecia efektu:
http://imageshack.us/g/833/dsc0119me.jpg/
Jaszczur na kasku wykonany jest z modeliny ktora utwardzic trzeba np w piekarniku (90*C), jednak wlozenie kasku do piekarnika odpada, ze wzgledu na jego tekstylne wnetrze.
Czy macie jakies pomysly z czego innego mozna wykonac podobne rzeczy, ew jak utwardzic ta modeline?
Wszelkie porady i pomysly bardzo mile widziane - z gory dziekuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#2 Post autor: Twitch » 2012-07-26, 18:52

Ja mam tylko jeden pomysł Green Stuff jest to też coś jak modelina ale zastyga sama bez żadnej pomocy w przeciągu około 2h
Tylko przylega najlepiej na chropowatej powierzchni chyba żeby spróbować ją przykleić.

Innego pomysłu nie mam... pracowałem już z GS'em i mogę śmiało polecić.

Awatar użytkownika
markozx
Posty: 347
Rejestracja: 2008-04-19, 18:37

#3 Post autor: markozx » 2012-07-27, 09:30

Mmmm może uda się zdjąć jaszczura dopasowanego do kasku. Potem zagotować gada i już twardego np silikonem czarnym przykleić do kasku. To jedyne co mi do głowy przychodzi.
Pozdrawiam

LLamoT
Posty: 15
Rejestracja: 2012-07-27, 08:32
Lokalizacja: Toruń

#4 Post autor: LLamoT » 2012-07-27, 09:56

Ja mam taki pomysł.
Napompuj balon tak, byś mógł na niego przenieść gada. Następnie oklej kask taśmą malarską, tak jak na zdjęciu. potem smaruj klejem, wikol, do styropianu, obojętnie. Nakładaj rozdarte kawałki gazet, czynność powtórz kilkakrotnie do uzyskania kilku warstw, które po wyschnięciu będą twarde. Potem zacznij powoli odrywać całość od kasku (możesz też zamiast taśmy użyć folii i podkleić ją, by nie zjeżdżała z kasku- ten wariant szybciej odejdzie od kasku, ale nie mam pewności jak się będzie kleiło do folii). Potem nanieś gada na powstałą formę i zapiecz w 90 stopniach przez odpowiedni czas, polej sosem i delektuj się smakiem niepowtarzalnej jaszczurki :)
W teatrach lalek tak wykonują niektóre kukły, więc może forma też się przyda.
Jeśli mój pomysł się nie sprawdzi, trudno, ale możesz spróbować.

Motór
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-25, 13:33

#5 Post autor: Motór » 2012-07-27, 12:40

bede kombinowal z Waszymi pomyslami. Serdecznie dziekuje za pomoc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”