T-34/85 TAMIYA

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Grazzi
Posty: 12
Rejestracja: 2013-02-03, 20:36
Lokalizacja: Kraków

T-34/85 TAMIYA

#1 Post autor: Grazzi » 2013-02-17, 20:54

Witam wszystkich modelarzy :)
Postanowiłem wrócić do mojej dawnej pasji i tym razem zabrać się za to "profesjonalnie" (chociaż do tego poziomu wciąż daleko). Tak jak ze sklejaniem nie mam żadnego problemu, tak z malowaniem wciąż raczkuje. Jako mój pierwszy strzał wybrałem T-34/85 od Tamiy, a w jego malowaniu bazowałem na poradach zrodzonych z Waszych doświadczeń (przepraszam chłopaki...). Wiem, że ten model prezentuje poziom w okolicy "dennego", dlatego proszę Was o opinie i krytykę, z których mogę wyciągnąć wnioski na przyszłość, oraz ew. porady :)

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#2 Post autor: Twitch » 2013-02-17, 21:30

Z racji iż to forum ledwo co zipie pod względem składania plastiku to ja pierwszy napiszę...
Jedźmy punkt po punkcie... jakimi farbami malowałeś i jaką techniką (pędzel/aero) ??

Awatar użytkownika
Grazzi
Posty: 12
Rejestracja: 2013-02-03, 20:36
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Grazzi » 2013-02-17, 21:50

Malowałem pędzlem (jak narazie nie inwestowałem w areo). Jak narazie farby akrylowe, Vellajo.
Może i ledwo zipie pod względem plastików, jednak widziałem galerie tutejszych mistrzów, także jest ktoś, na kogo mądrościach można polegać ;)

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#4 Post autor: Twitch » 2013-02-17, 22:08

No właśnie tak też myślałem że to pędzlowe malarstwo... wiesz co ten kolor ruska mi nie pasuje... nie wiem może to przez zdjęcia albo faktycznie źle dobrany.
Brudzenie jest trochę nie przemyślane... ciekawi mnie technika ??
Z tego co zauważyłem to jedno koło Ci lewitowało i zamaskowałeś to "błotkiem" no i jeszcze gąski o ile dobrze kojarzę to góra gąsek opadała na koła jezdne i same przetarcia srebrnym na nich są nie naturalne.

Awatar użytkownika
Grazzi
Posty: 12
Rejestracja: 2013-02-03, 20:36
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: Grazzi » 2013-02-17, 22:16

Z kolorem to jedynie przez światło- w rzeczywistości jest dużo bardziej "realny".
Założenie "brudzenia" było takie, że czołg przejechał od Moskwy po sam Berlin zaliczając wszelkie "stację" po drodze, ale mogłem z tym troszkę przegiąć. Technika to pigment z benzyną do zapalniczek nakładane gąbką (wg. zaleceń RysiuMaster'a), po za tym pigment udający pył.
Srebrne przetarcia niestety się zbuntowały w trakcie nakładania błotka- taki to problem z T-34 że ma gęste żłobienia na gąsienicach, starałem się poprawić, a wyszło jedynie gorzej. A lewitujące koło czy unosząca się gąsienica to wina samego producenta- nie rozumiem ideii gumowych gąsienic w modelach... Te gąski przysporzyły sporo problemów.

bleble
Posty: 22
Rejestracja: 2013-01-14, 20:44

#6 Post autor: bleble » 2013-02-18, 18:03

Widać, że tank dość usyfiony może i za dużo to zależy od gustu budującego modelarza.
No ale w końcu ruski tank to gniocia niełamiocia. Model jest dobrze wykonany przynajmniej wg mnie, a z czasem będzie Ci wychodzić jak u tutejszych Mistrzów. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Grazzi
Posty: 12
Rejestracja: 2013-02-03, 20:36
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: Grazzi » 2013-02-18, 19:11

No, Panowie, dziękuje za wstępne porady i wskazanie niedociągnięć :)
Twitch, czy masz może jakiś lepszy patent na to błoto? Może lepsza "formuła" albo sposób nakładania? I w jakiej kolejności wykonywać to ze "ścieraniem" gąsek?

A tak BTW, Twitch, bleble, czy to forum już AŻ TAK obumarło?

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#8 Post autor: Nikooo » 2013-02-18, 19:12

Całkiem dobrze :mrgreen: Ja gumowe gąsienice przyklejam do każdego koła na górze i na dole.

Awatar użytkownika
Grazzi
Posty: 12
Rejestracja: 2013-02-03, 20:36
Lokalizacja: Kraków

#9 Post autor: Grazzi » 2013-02-18, 19:15

Ale klasyczny klej do plastiku tak bez problemu to złapie? Czy jednak to była "kropelka-fix"? :P

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#10 Post autor: Nikooo » 2013-02-18, 22:48

Lepiej kropelką, kiedyś po takim zwykłym kleju do plastiku mi się gąska trochę stopiła :shock:

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#11 Post autor: Twitch » 2013-02-19, 15:16

Grazzi pisze:No, Panowie, dziękuje za wstępne porady i wskazanie niedociągnięć :)
Twitch, czy masz może jakiś lepszy patent na to błoto? Może lepsza "formuła" albo sposób nakładania? I w jakiej kolejności wykonywać to ze "ścieraniem" gąsek?

A tak BTW, Twitch, bleble, czy to forum już AŻ TAK obumarło?
Patentu jako takiego na błoto nie mam w szczególności że na dzień dzisiejszy omijam opcje błota (nigdy mi jakoś dobrze nie wychodziło) ja np kiedyś robiłem tak że wanne smarowałem wikolem rozcieńczonym z wodą a na to szły różne mieszanki pigmentów.
Co do drugiego pytania to masz na myśli przetarcia na gąsienicach??
Zaś co do forum to jeszcze jak ja się tu rejestrowałem to działo się było sporo osób... nie wiem ja na dzień dzisiejszy na dal tu jestem ale to tylko i wyłącznie ze względu na sentyment... odwiedzam to forum i nadal wystawiam warsztaty.

Awatar użytkownika
Nikooo
Posty: 360
Rejestracja: 2010-12-04, 16:02
Lokalizacja: Wadowice

#12 Post autor: Nikooo » 2013-02-19, 17:00

Twitch, no było trochę osób, ale niestety już nie ma tyle :(

Awatar użytkownika
filipSG
Posty: 132
Rejestracja: 2011-01-26, 21:58
Lokalizacja: Puck

#13 Post autor: filipSG » 2013-02-19, 20:31

No, kiedyś tu się więcej działo, niemniej wciąż ktoś tu coś buduje ;-)
Jak na pierwszego tanka to naprawdę spoko, ale ten pastelowy odcień zieleni to aż w oczy kole prawdę mówiąc. Chyba że tak tylko na zdjęciach wychodzi, jak mój ,,czarny" Corsair :-P

Awatar użytkownika
Grazzi
Posty: 12
Rejestracja: 2013-02-03, 20:36
Lokalizacja: Kraków

#14 Post autor: Grazzi » 2013-02-20, 19:56

Twitch- tak, idzie o przetarcia, w jakiej kolejności robić błoto/przetarcia? Jak zacząłem od przetarć to nakładanie błota je starło (gumowe gąski...) a przy poprawianiu przemalowałem błoto :P
Przysięgam, że to tylko takie zdjęcia! Mam niestety narazie aparat słabej jakości i tak to wygląda. Porównywałem kolor z czołgami na pomnikach to pi razy drzwi jest podobny, idealnie nie wyszedł ale lepiej jak na zdjęciach. Poza tym na zdjęcicach słabo widoczny jest efekt sucho-pędzelkowania...

Awatar użytkownika
Twitch
Posty: 629
Rejestracja: 2011-03-16, 19:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

#15 Post autor: Twitch » 2013-02-20, 20:33

Grazzi pisze:Twitch- tak, idzie o przetarcia, w jakiej kolejności robić błoto/przetarcia? Jak zacząłem od przetarć to nakładanie błota je starło (gumowe gąski...) a przy poprawianiu przemalowałem błoto :P
Przysięgam, że to tylko takie zdjęcia! Mam niestety narazie aparat słabej jakości i tak to wygląda. Porównywałem kolor z czołgami na pomnikach to pi razy drzwi jest podobny, idealnie nie wyszedł ale lepiej jak na zdjęciach. Poza tym na zdjęcicach słabo widoczny jest efekt sucho-pędzelkowania...
Kurde i to są właśnie gumisie... nie chce Cię wprowadzać w błąd ale ja nie mam bladego pojęcia jak zrobić i błotko i przetarcia na nich żeby było dobrze.
W sumie nasuwa mi się jedno pytanie czy malowałeś podkładem gąski ?? jeśli nie to chyba jest odpowiedź czemu błoto starło przetarcia na nich.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”