messerschmitt bf-109 g9 italerii 1/72

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
petrow17
Posty: 1
Rejestracja: 2013-09-11, 21:37

messerschmitt bf-109 g9 italerii 1/72

#1 Post autor: petrow17 » 2013-09-11, 22:02

Witam,
mam na koncie kilkanaście modeli kiedyś klejonych, ale nigdy się nie zagłębiałem w ich historię, ani w techniki ich wykonania - są sklejone i pomalowane jak instrukcja kazała :oops: . Ale tutaj ja nie o tym; mianowicie kupiłem pudełko jak w temacie i chcę go pomalować w następujący sposób:
Obrazek

ale rodzi mi się tutaj problem:
Chcąc rozwijać swoją kolekcję w coraz lepszym kierunku pytam: czy takowy model (g6) występował w przedstawionym kamuflażu?
(btw. skąd bierzecie wiedzę na ten temat i mnóstwo tych zdjęć na których wzorujecie się malując swoje modele? szukając swojego w google są przede wszystkim screeny z gier, a nie o to chodzi...)
to co znalazłem w googlach odpowiadające w jakimś stopniu mojej zachciance(tj. żółty dziub, statecznik pionowy i końcówki skrzydeł) wymaga aerografu, którego jeszcze nie posiadam
Obrazek
(chyba, że podpowiecie mi jak zrobić te "rozmyte plamy" na malowaniu kadłuba bez jego użycia - taki kamuflaż nawet byłby lepszy moim zdaniem).

Mogę liczyć na Waszą pomoc?

Wspomnę tylko, że nie posiadam kalkomani innych niż te z pudełka(nie posiadam przy sobie ich skanu, a w sieci nie potrafie teraz na szybko ich odnaleźć - tylko tyle na stronie producenta )

Pozdrawiam Piotr

hetzer
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-13, 06:18
Lokalizacja: UK

#2 Post autor: hetzer » 2013-10-11, 06:12

Witam,

Co do zdjec - to najlepiej samemu wybrac sie do muzeum i zachowywac sie jak japonski turysta - niezawodny sposob na referencje.

Ksiazki, czasopisma, inne periodyki, artykuly modelarskie, internet - podstawowe zrodla historyczne/referencyjne. Masz wiecej me 109 tutaj

A jak zrobic rozmyte plamy bez aerografu? Nanies wode na skrawek powierzchni na ktorej chcesz zrobic plame, po czym zaaplikuj w mokre miejsce kropelke farby. Farba delikatnie sie rozleje. Technik przypuszczam bedzie tyle ilu modelarzy... ta wiem ze dziala:)

Pozdrawiam

Ackte Aino
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-19, 09:45
Lokalizacja: china
Kontakt:

#3 Post autor: Ackte Aino » 2013-11-19, 09:47

This is the first model kit I've put together since I was a kid and It was a lot of fun. Very detailed, and the engine is especially well done. I only wish the box had more pictures of the finished kit.

Ackte Aino
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-19, 09:45
Lokalizacja: china
Kontakt:

messerschmitt bf-109 g9 italerii 1/72

#4 Post autor: Ackte Aino » 2013-11-19, 09:48

This is the first model kit I've put together since I was a kid and It was a lot of fun. Very detailed, and the engine is especially well done. I only wish the box had more pictures of the finished kit.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#5 Post autor: r-t » 2013-11-19, 13:41

petrow17,

Zrob tak jak radzi producent i bedzie OK, to nie jest zbyt szczegolowyt model wiec mysle ze nei ma sensu bawic sie w 100% odwzorowanie orginalu.

Hello Ackte Aino!

Have you got any pics of your models to share it with us?

Cheers!

Rob.

Janleex0
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-31, 08:57

#6 Post autor: Janleex0 » 2014-01-31, 10:42

Very detailed, and the engine is especially well done. I only wish the box had more pictures of the finished kit.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”