[R]Titanic 1/135, opracowanie własne.

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marian89
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-11, 14:59

[R]Titanic 1/135, opracowanie własne.

#1 Post autor: marian89 » 2021-03-26, 21:45

Witam serdecznie!😁

Po jedenastu latach powracam z planem budowy "statku marzeń". Ostatnie podejście, zgodnie z oceną innych modelarzy, zakończyło się fiaskiem i od tamtego czasu pozostawał on w swerze marzeń. W tak zwanym międzyczasie zbierałem informacje, nabierałem doświadczenia i pomalutku projektowałem swoje opracowanie. W tym czasie powstało to:

Obrazek

Po kilku dodatkowych przeróbkach, używając plotera cnc wyciąłem części szkieletu i pomału zacząłem je pasować a następnie sklejać po zbudowaniu prowizorycznej "stoczni" z profilu Alu, kilku narożników i pociętego w kawałki profilu 20x20:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po sklejeniu szkieletu zacząłem wklejać między wręgami, jak ja to nazywam "wzmocnienia", aby pokłady miały się czego czepić:

Obrazek

Obrazek

I w tym miejscu znalazłem pierwszy błąd w swoim projekcie, dołożyłem sobie tylko tym pracy. Zamiast robić te wzmocnienia tak by je wklejac między wręgi, mogłem skrócić wręgi o grubość sklejki i zrobić pokłady w całości, ale jak to mówią: człowiek uczy się na błędach 😁 Po wklejeniu tych płytek potraktowałem całość lakierem bezbarwnym, żeby wilgoć nie pomogła zmienić kształtu mojemu ulepkowi 😁 tak prezentuje się w całości:

Obrazek

Następnym etapem będzie położenie kilku kabelków, żeby statek mógł być podświetlony a dalej zamknięcie kadłuba. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się doprowadzić budowę tego statku do końca 😁 chcę wykorzystać do budowy technologię cnc, druku 3D, fototrawienia a przede wszystkim ręcznego dłubania😁proszę o wasze komentarze, opinie, podpowiedzi i krytykę w trakcie budowy, na pewno wszystko będzie pomocne 🙂
Pozdrawiam i do zobaczenia 😁


P. S. Przepraszam za niewyjściowe zdjęcia, ale mój warsztacik jest jedynym miejscem gdzie mogę oddawać się temu hobby i gdzie jest na tyle dużo miejsca by pomieścić ten skromny modelik.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

Re: [R]Titanic 1/135, opracowanie własne.

#2 Post autor: el_paw » 2021-03-30, 00:40

Robi wrażenie.
Czy to będzie model pływający?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”