Podkład szary DupliColor

Poznajemy nowe techniki modelaowania, sklejania...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
mcrec
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-18, 19:53

Podkład szary DupliColor

#1 Post autor: mcrec » 2011-01-14, 21:43

Czy ktoś używał /używa podkładu w sprayu Dupli Color?Przeczytałem w czasopismie 'Modelarstwo nr1-2/2010'' opis budowy Pershinga 1/35 -Pan Marcin Kordaszewski użył /i podkreślił ,że od dawna uzywa/ samochodowego podkładu szarego DupliColor.
Czy ta farba nie ma w swojej zwartości acetonu który niszczy plastik?
Używał ktos już tego lub podobnych lakierów ?

Modelarzyk114
Posty: 31
Rejestracja: 2010-12-06, 22:02
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Modelarzyk114 » 2011-01-19, 18:26

Jestem poczatkujacy ale jesli moge pomoc to czemu nie? ;-)
Przeczytalem gdzies na forum ze podkład duplicoloru albo dekoralu sie niezle spisuje jako podklad na model ja jeszcze nie probowalem tej metody bo wgl nie uzywalem jeszcze zadnych podkladow... (aceton strasznie szybko rozpuszcza plastik) szybciej niz benzyna ekstrakcyjna przekonalem sie o tym na 'wlasnej skorze' ale oczywiscie na szczescie nie jestem plastikowy. :lol: :mrgreen:
Czy duplicolor zawiera aceton to nie wiem byc moze zawiera ale w tak malej ilosci ze nie jest szkodliwy dla plastiku w koncu z tego co wiem mozna nim malowac plastikowe rzeczy mosisz poprobowac na jakims kawalku plastikowej ramki zeby zobaczyc jak sie zachowa.
Dodam ze jest duzo rodzaji tych podkladow od duplicolor np epoxydowy,blyskawiczny jeszcze to sie dzieli na akrylowe i syntetyczne kup podklad do plastikowych rzeczy i sprawdz tak na zdrowy rozum to powinien sie nadawac..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki Modelarskie”